Clubbing

Hub Wydawniczy Rozdzielczość Chleba
2013-01-01
2013-01-01
52 min.

Tomik Kamila Brewińskiego miał bardzo duży potencjał, przeczuwałam zachwyt zaczynając lekturę, ale skończyłam z lekkim rozczarowaniem. Bardzo podoba mi się to w jaki sposób autor układa frazę, ale mniej już sam koncept i temat - myślę że tej mąki trochę za mało na dobry chleb.

Skłamałbym pisząc, że rozumiem to, co pisze Kamil Brewiński. Że wiem, o co chodzi. Pytania są dwa: czy musi o coś chodzić? i czy nie wiedząc, o co tak naprawdę chodzi, da się coś sensownego napisać? Mnie intryguje raczej ta druga kwestia.
Uważam, że tak.
Nie są to jakieś ćpuńskie wiersze albo silenie się na najwyższą awangardę. Zatem zarówno Pułka, jak i Skanowanie Balu przy tym tomie są stekiem bredni. Porównanie może trochę na wyrost, ale wynika to z faktu, że podczas gdy nie wiem, o co chodzi podmiotowi lirycznemu, to czuję, że to coś znaczy. Albo może znaczyć.
Chodzi o to, że czytając Clubbing jestem w stanie uwierzyć, że o coś w tej poezji chodzi. I można by znaleźć nawet trochę chwytliwych fragmentów, choć nie wiem, czy nie przesadziłem nieco pisząc wcześniej, że autor nie sili się na awangardę. Komputerowy tekst z końca tomu jest takim wybrykiem, może znalazło by się jeszcze coś.
Różnica chyba polega na tym, że poezja ta ulokowana jest w jakimś kontekście. Kontekście znanym nie tylko autorowi-poecie, ale i odbiorcy. Choć i tak chyba w niewielkim stopniu.
Minusem jest również to, że zbyt wiele chłamu trzeba przejrzeć, żeby dotrzeć do w miarę interesującej i nieco bardziej przyswajalnej treści.

Uważam, że tak.

Meh z tymi wierszami po Tuwimie mam jak typowy człek w Zachęcie czyli może nawet coś ale w sumie nie wiem i może lepiej debil japa rozdziawiona. Więc nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę skłonna powiedzieć, że "czekam na tomik" lol. Ale te wiersze bardzo mi się spodobały, Lublin fajne miasto lecz mieszkać w nim przejebane. Czekam na tomik [2]

Jazda bez trzymanki. Mam nadzieję, ze autor jeszcze coś wyda.

Jazda bez trzymanki. Mam nadzieję, ze autor jeszcze coś wyda.

nudne

nudne

Czy za ocenę też przyjedzie i spali mi dom?

Czy za ocenę też przyjedzie i spali mi dom?

Nie ogarniam tej poezji.

Nie ogarniam tej poezji.