Państwo P.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poezje - Biuro Literackie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-60602-79-9
poezja
Monika

Najnowszy tomik poezji Dariusza Sośnickiego stawia czytelnika przed niewygodnym pytaniem: jaki jest sens naszej egzystencji. Jaki jest nasz dzisiejszy świat, świat miasta, jednakowych blokowisk, monochromatycznych mieszkań, w których jak bumerang wraca drażniąca świadomość "sawanny parapetów". Tomik ten to nasza rzeczywistość wielkomiejska, to męcząca codzienność, wielogłowa bezdomność.

Literatka | 2011-11-04
Przeczytana: październik 2011

Ciekawy tomik, który porusza nieciekawe kwestie. Chcemy czy nie, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak żyjemy, co jest dla nas ważne (i czy coś w ogóle jest jeszcze takowym), jak postrzegamy nasze życie, czy zauważamy "małe rzeczy"... "Państwo P." to chyba nie tylko przypadkowe państwo P., to też (a może przede wszystkim) znane nam przecież dobrze państwo polskie, z dobrze nam znaną rzeczywistością. Warte polecenia również dlatego, że nie jest to poezja, do której się przyzwyczailiśmy - jest to ten typ poezji, którą czyta się dobrze, i do której chce sie wracać.

professor_oblivion | 2015-01-30
Karol Graczyk | 2015-01-01