Przebudzenie

1996-01-01
83-7298-892-7
Beata Moderska, Tadeusz Zysk
przebudzenie de mello

Zbiór rekolekcji wygłoszonych przez autora.

Czyta się szybko, ale refleksje zmuszają do ponownego przestudiowania tekstu czy też oddania się rozmyślaniom. Narracja bardzo bezpośrednia, możemy czuć się wręcz prześwietleni. Praktyczne przykłady, trafne metafory i porównania. Problemy leżą w nas, a nie w świecie zewnętrznym. Nie oczekujmy od innych. To nie my jesteśmy smutkiem, tylko coś, co odczuwamy, co do nas przyszło. Autor obnaża wszystkie ludzkie gierki, których zadaniem jest wyniesienie własnego ego na piedestał.

Prowokuje do myślenia. I słusznie!

Zbiór rekolekcji wygłoszonych przez autora.

Przeczytałem tą książkę, w 1999 roku mając 15 lat.Zrobiła mi wielką wyrwę w głowie. Odmieniła wówczas moje życie... na lata.Byłem w szoku,zafascynowany i oczarowany..."Ja jestem osłem i Ty jesteś osłem, więc czego się spodziewać po ośle". Książka nauczyła mnie szerszego myślenia, spojrzenia na świat i ludzi całkiem inaczej. Wracałem do tej książki później jeszcze po trzykroć, w późniejszych okresach życia.Pamiętam że pożyczając ją innym ostrzegałem że ówczesny Kardynał Ratzinger wpisał ją na listę ksiąg zakazanych, i może powodować kłopoty w wierze. Czy mnie przeszkodziła, raczej nie. Dodała świadomości.Oczarowany tą pozycją zakupiłem inne tego Jezuity i mam je do dzisiaj, niektóre cytaty znam na pamięć. Polecam każdemu kto ma odwagę wyjść ze swoim umysłem ze strefy komfortu,nie boi się gdy nagle może się okazać że nie ma się czego złapać, to chwilowe... Potem znów drzewa stają się drzewami. Polecam

"Przebudzenie" polecały mi gorąco przyjaciółki, były zachwycone. Do mnie jednak ta książka nie trafiła zupełnie i uważam ją za tanią literaturę motywacyjną. Sposób narracji jest tak nachalny, że działa odpychająco i utrudnia skupienie się na problemach, jakie są przedstawiane. Dodatkowo książka podzielona jest na krótkie rozdziały, będące fragmentami poszczególnych wykładów, kazań autora. Często problem w jednym rozdziale jest omawiany, niemalże identycznie, w kolejnych przez co można odnieść wrażenie, że czyta się w kółko to samo, zapisane co chwilę innymi zdaniami. Książka może być źródłem mądrości, ale nie dla wszystkich. Ze swojej strony, nie polecam.

Po przeczytaniu ,,Przebudzenia" czuje się jakbym przeczytała kodeks postępowania, który został przede mną wcześniej dobrze ukryty. Czuję, że poznałam w końcu prawdę, której potrzebowałam.
Książkę mogę polecić wszystkim będącym na życiowych zakrętach, przeżywającym trudne chwile.. ale przede wszystkim tym, którzy wpadli w codzienność, w monotonię, dla których życie straciło sens. Ale UWAGA!
Ta książka może wiele zmienić w waszym życiu.
Nie jest to ryba, ale świetna wędka :)

Przeczytałam ją pierwszy raz, kiedy wchodziłam w dorosłość i poczułam się tak jakbym dostała po głowie .Nigdy żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia ,nie wstrząsnęła tak moim światopoglądem.Tytuł idealne oddaje to co spotyka czytelnika o otwartym umyśle, kiedy skończy czytać tę niewielką książeczkę. Otworzyłam szeroko oczy i zobaczyłam to ,co było do tej pory dla mnie ukryte.
Potem były inne niezwykłe książki na temat samoświadomości pisane przez światłe umysły,ale ta pierwsza jest najważniejsza- ona mnie zmieniła,wytrąciła z orbity utartych dogmatów ,zmusiła do zadawania pytań i ciągłych poszukiwań.

Ta książka może zmienić Twoje podejście do życia i świata. Jest naprawdę interesująca !

Książka dla ludzi którzy mają otwarty umysł, chcą coś robić w życiu, być szczęśliwi.

Przeczytam ją na pewno jeszcze raz jak nie więcej !

Cytat, który mi się spodobał:

” Mówi się, że miłość jest ślepa. Wierzcie mi, to zupełne kłamstwo - nie ma niczego bardziej widzącego niż prawdziwa miłość. Niczego. Jest ona czymś najwyraźniej widzącym pod słońcem. Poświęcenie jest ślepe, przywiązanie jest ślepe, pożądanie jest ślepe - ale nie prawdziwa miłość. Nie popełnij błędu i nie nazywaj tych uczuć miłością.”

Przeczytam ją na pewno jeszcze raz jak nie więcej !

Cytat, który mi się spodobał:

Każdemu. Przepiękna, inspirująca, changing-life książka. Do przemyślenia, do zaczytania, do wzięcia sobie do serca. Żeby nie przegapić szansy na przebudzenie; bo nie jest dawana na codzień.

Z pewnością jest to książka na więcej niż jedno przeczytanie.

Z pewnością jest to książka na więcej niż jedno przeczytanie.

Wspaniała, mądra, zostająca w człowieku na zawsze.

Wspaniała, mądra, zostająca w człowieku na zawsze.

Książka, która całkowicie zmienia sposób myślenia o życiu i wielu jego aspektach. Porusza bardzo aktualne i ważne zagadnienia. Niektóre fragmenty są wstrząsające i wymagają przemyślenia, ale też zachwycają trafnością spostrzeżeń.

• 2011
  • Koło wiary i dalej