Wizjer

Wydawnictwo: W.A.B.
83-85554-79-3
Fausta, wieczna młodość, Szatan
Julka

Jest to pierwsza powieść napisana przez Krystynę Koftę. Opowiada o dwóch światach zamkniętych w dwóch pokojach. W jednym, pośród pamiątek z przeszłości żyje Fausta, bliska krewna doktora Faustusa, która jak on i miliony kobiet, usiłuje za wszelką cenę odzyskać młodość. Ale Szatan sie nie pojawia. Fausta syci się więc młodością Seni i jej kochanka. Dziewczyna jednak ponad wieczną kobiecość...

Jest to pierwsza powieść napisana przez Krystynę Koftę.
Opowiada o dwóch światach zamkniętych w dwóch pokojach. W jednym, pośród pamiątek z przeszłości żyje Fausta, bliska krewna doktora Faustusa, która jak on i miliony kobiet, usiłuje za wszelką cenę odzyskać młodość. Ale Szatan sie nie pojawia. Fausta syci się więc młodością Seni i jej kochanka. Dziewczyna jednak ponad wieczną kobiecość Fausty przekłada wolność. I w uczuciach, i w twórczości. Czarownica Fausta stawia kabałę i życie obu kobiet zmienia się całkowicie.

źródło opisu: notka autorki na okładce

źródło okładki: http://antykwariat-internetowy.pl/wizjer-p-5904.html

skumperlak | 2012-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Naprzeciw siebie, w lustrze autorki, stoją dwie kobiety. Piękna dziewczyna u progu życia i rozlazła matrona otoczona stęchłymi wspomnieniami. Od początku powieści oczywistym jest, że różni je wszystko, szybko jednak okazuje się, że łączy je nie mniej. Młoda jest wspomnieniem starej, stara jest przyszłością młodej. Choć niekoniecznie. Nie ma oczywistości, pozostały niedopowiedzenia i wiele cennych spostrzeżeń. Interesujące studium chwil wyrwanych z ludzkiego życia.

malcem | 2018-02-02
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone