Noc grozy

Tłumaczenie: Jan Stanisław Zaus
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Modesty Blaise". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Philip Wilson
The night of morningstar
837236009X
Dorota_1988

Noc grozy to następna - po Modesty Blaise i Apetyt na śmierć - książka Petera O'Donnella, z serii 11 powieści o Modesty Blaise, jedynej wśród kobiet rywalce Jamesa Bonda. Ogromną popularnością cieszyły się i cieszą nadal komiksy, których jest główną bohaterką. W powieści Noc grozy Modesty występuje w roli super-agentki pracującej dla rządu Wielkiej Brytanii. Działając razem z Williamem...

W powieści Noc grozy Modesty występuje w roli super-agentki pracującej dla rządu Wielkiej Brytanii. Działając razem z Williamem Garwinem - nieokrzesanym, grubiańskim, a jednak pełnym uroku partnerem - walczy z terrorystyczną organizacją Nadzorców, zamierzającą w akcji pod kryptonimem Morningstar zabić przywódców czterech mocarstw. Mrożące krew w żyłach przygody pary nieustraszonych bohaterów walczących na morzu w pobliżu Madeiry trzymają czytelnika w napięciu do końca powieści.

Wspaniała i inteligentna kobieta, egzotyczne miejsca akcji, światowe afery terrorystyczne, dużo typowo angielskiego humoru - tak można w skrócie scharakteryzować prezentowaną powieść O'Donnella.

źródło opisu: Wydawnictwo Philip Wilson, 1999

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl