Modesty Blaise

Tłumaczenie: Stanisław Pawliszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Modesty Blaise". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Philip Wilson
Modesty Blaise
83-87571-85-7
literatura piękna, proza
Tobiasz

Modesty Blaise jest superagentką, która dzięki najnowocześniejszym technikom szpiegowskim, inteligencji i osobistemu urokowi dokonuje rzeczy niemożliwych. Zawsze może liczyć na stojącego u jej boku, nieokrzesanego i grubiańskiego, a jednak pełnego uroku, Williama Garvina, którego noże nieomylnie trafiają w cel.

pierożek | 2013-07-02

Określenie "James Bond w spódnicy" chyba trochę uwłacza pannie Blaise. Superinteligentna, z szerokimi zainteresowaniami (od filozofii po szlifierstwo) i wachlarzem umiejętności fizycznych i psychicznych, kobieta z traumatyczną przeszłością kopie tyłki wszystkim czarnym charakterom w zasięgu wzroku. Że fabuła prościutka? Oczywiście. Że bohaterka jednowymiarowa? No ba! Ale jakie to wszystko przyjemne w odbiorze!

marys1824 | 2016-11-09
monjika | 2015-09-01