Venom

Wydawnictwo: Pocket Books
Venom
angielski
Sweet

What kind of assassin works pro bono? It’s hard to be a badass assassin when a giant is beating the crap out of you. Luckily, I never let pride get in the way of my work. My current mission is personal: annihilate Mab Monroe, the Fire elemental who murdered my family. Which means protecting my identity, even if I have to conceal my powerful Stone and Ice magic when I need it most. To the...

What kind of assassin works pro bono?

It’s hard to be a badass assassin when a giant is beating the crap out of you. Luckily, I never let pride get in the way of my work. My current mission is personal: annihilate Mab Monroe, the Fire elemental who murdered my family. Which means protecting my identity, even if I have to conceal my powerful Stone and Ice magic when I need it most. To the public, I’m Gin Blanco, owner of Ashland’s best barbecue joint. To my friends, I’m the Spider, retired assassin. I still do favors on the side. Like ridding a vampire friend of her oversized stalker—Mab’s right-hand goon who almost got me dead with his massive fists. At least irresistible Owen Grayson is on my side. The man knows too much about me, but I’ll take my chances. Then there’s Detective Bria Coolidge, one of Ashland’s finest. Until recently, I thought my baby sister was dead. She probably thinks the same about me. Little does she know, I’m a cold-blooded killer . . . who is about to save her life.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/7614747-venom

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/7614747-venom

Etka | 2013-12-12

Trzecia część przygód Gin Blanco i jak dotąd najlepsza. Tę część przygód naszej zabójczyni czyta się naprawdę bardzo dobrze, książka niesamowicie wciąga. To część gdzie jest szybka akcja i świetne zakończenie. Gin staje do walki z kolejnymi silnymi przeciwnikami, podejmuje kolejne zagrażające jej zadania. I nie zawsze wychodzi z potyczek całkowicie cało. Oj gdyby nie Jo-Jo...

Gin - pomimo tego że jest płatnym zabójcą jest postrzegana jak najbardziej pozytywnie. Coraz bardziej poznajemy ekipę przybranej rodziny Gin: Sophie, Fina i Jo-Jo- których absolutnie uwielbiam.

I co mnie cieszy postać Donovana Caina zostaje zrównoważona moim ukochanym Owenem Graysonem, jest to postać którą absolutnie uwielbiam, tak jak wkurzał mnie Donovan tak na plus postrzegam Owena.

Zachęcam do przeczytania - jeśli czytaliście dwie pierwsze części które specjalnie nie zachwycały- ta jest naprawdę dobra, zostałam z niedosytem chęci przeczytania więcej i więcej. I już nie mogę się doczekać kiedy...

Nanik | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Z tomu na tom - coraz lepiej. Akcja robi się ciekawsza, bieżące "zadania" coraz bardziej splatają się z przeszłością Gin.

A do tego wszystkiego Owen :) - już choćby dla niego samego warto to przeczytać :D

Było parę minusów - jak te nieustannie powtarzające się informacje, w kilku miejscach naciągana akcja, czy składane raz za razem obietnice Gin ("zabiję go już tej nocy"). Mimo to czytało się naprawdę dobrze!

Więcej: http://nanikowy.blogspot.com/2015/03/recenzja-jennifer-estep-i-seria.html

daria | 2013-06-19
Na półkach: 2013, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Przyzwyczaiłam się już do tych mego powtórzeń :) Ten tom jest lepszy od poprzednich, ponieważ akcja robi duży krok naprzód. Zaczyna dziać się dużo więcej niż tylko zabójstwa na zlecenie.

Naomi | 2016-02-22

Książka mogła byś spokojnie o jedną trzecią krótsza, gdyby autorka nie powtarzała w kółko tych samych informacji i tych samych zwrotów.
Ponieważ zarzuty, które miałam do tej serii, nie zniknęły (ba, sytuacja wręcz się pogorszyła), dobrnęłam do końca tej części i oficjalnie daję sobie spokój z resztą. Lubię Gin, lubię ludzi ją otaczających, ale po prostu nie mogę strawić nudnego memłania, jakim jest styl autorki. Autorka mogłaby poświęcić trochę czasu na dokształcanie swojego języka, zamiast pisanie kolejnych powieści (a pisałaby naprawdę dobrze, gdyby od raz na jakiś czas używała nowych słów, lub lepiej planowała narrację).
Aż użyję wielokrotnego komentarza Gin Blanco wobec jej przeciwników: sloppy, sloppy, sloppy!

tasyfa | 2016-11-13
kasiuniaand | 2016-08-25