Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Cykl: Lotta z ulicy Awanturników (tom 5)
Wydawnictwo: Zakamarki
Visst är Lotta en glad unge
alith

Parę dni przed Wielkanocą w żółtym domu przy ulicy Awanturników panuje wielkie zamieszanie. Lotta, Jonas i Mia-Maria przebierają się za wielkanocne czarownice, by zgodnie z tradycją pójść do sąsiadów, zaśpiewać im i dostać słodycze. Tego samego wieczora dowiadują się strasznej rzeczy – zajączek wielkanocny nie będzie miał gdzie kupić cukierków, bo jedyny w okolicy sklep ze słodyczami właśnie...

Tego samego wieczora dowiadują się strasznej rzeczy – zajączek wielkanocny nie będzie miał gdzie kupić cukierków, bo jedyny w okolicy sklep ze słodyczami właśnie został zamknięty. A jednak zajączek przychodzi. Tylko dlaczego przynosi czekoladowe mikołaje, aniołki i bałwanki?

Nowe opowiadanie o Lotcie, wcześniej w Polsce niepublikowane, z kolorowymi ilustracjami Ilon Wikland, w wiosenno-wielkanocnej scenerii.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2009.

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/

Gosia Stańczyk | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Książka jest przepięknie ilustrowana. Czytanie jej dziecku to sama przyjemność!
Książka w temacie dziecięcej fantazji nad własną sprawczością, byciem ważnym dla innych.

Dorota Lewandowicz | 2013-11-18
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci