Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren

Wydawnictwo: Zakamarki
Astrids äventyr - innan hon blev Astrid Lindgren
978-83-60963-01-2
Querida

"Dziwne, że nie zabawiliśmy się na śmierć!" - Astrid Lindgren Czy chcecie razem z Astrid pobawić się w "nie dotykać podłogi?, spotkać jej najlepszą przyjaciółkę Madikę, wchodzić na dachy, skakać na sianie, budować groty w trocinach i poczuć zawrót głowy z powodu olbrzyma Bam-Bama? Czy chcecie odwiedzić szwedzkie miasteczko Vimmerby, gdzie wszystko to się działo i gdzie wiele magicznych...

"Dziwne, że nie zabawiliśmy się na śmierć!" - Astrid Lindgren

Czy chcecie odwiedzić szwedzkie miasteczko Vimmerby, gdzie wszystko to się działo i gdzie wiele magicznych światów z książek Astrid istnieje do dziś?

Czy chcecie dowiedzieć się, skąd czerpała pomysły do swoich książek, co wydarzyło się naprawdę i którzy bohaterowie istnieli w rzeczywistości?

Zapraszamy na fascynującą wędrówkę po dzieciństwie i książkach Astrid Lindgren!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2007

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/przygody-astrid-...»

Emka | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Uwielbiam Astrid Lindgren, więc wzięłam się do czytania książki. Nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba! Opisuje życie codzienne małej Astrid, która naprawdę wiele ze swojego dzieciństwa przeniosła na kartki takich książek jak: "Pippi Pończoszanka", "Dzieci z Bullerbyn", "Mio, mój Mio i wiele innych. Opisuje wszystkie swoje zabawy, rodzeństwo, szkołę, przyjaciół, zabawki i... ...i mogłabym tak wyliczać w nieskączoność ale zamiast tego, polecam Ci samemu przeczytać tą książkę. :)

Solveig | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Tej Pani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Astrid Lindgren jest jedną z najsłynniejszych pisarek dla dzieci, autorką nie tylko Dzieci z Bullerbyn czy Pippi Långstrump, ale także takich wspaniałych opowieści jak Bracia, Lwie serce, Ronja, córka Zbójnika, Mio, mój Mio, Emil ze Smalandii czy Karlsson z dachu. Niezwykle pogodna i uśmiechnięta, Astrid była zawsze sobą, a światowy sukces nigdy nie zawrócił jej w głowie. Mimo całej otaczającej ją sławy pozostała skromna i naturalna. Znajdowała czas dla swoich czytelników, małych i dużych, była otwarta na ludzi i świat, w którym przyszło jej żyć. A nie zawsze było to łatwe życie.

Mała Astrid wychowywała się w niewielkiej osadzie Vimmerby w Smalandii, na południu Szwecji. Dorastała wraz z trójką rodzeństwa w otoczeniu wielu zwierząt, zielonych łąk i pól. Sielskie dzieciństwo stało się z częściową inspiracją do wielu przygód Dzieci z Bullerbyn i innych książkowych bohaterów. Ich imiona także pochodzą od realnych postaci – przyjaciół,...

Katka | 2013-04-27

Do książki tej wracam od czasu do czasu. Nie jest ona typową biografią Astrid Lindgren, bo opisane są w niej różne ciekawe historie dotyczące dzieciństwa autorki, które później są porównane z tym co działo się w jej książkach. Na stronach książki znajdziemy kolorowe ilustracje, ale również stare fotografie. Możemy się dzięki niej dowiedzieć skąd Astrid czerpała pomysły do swoich powieści, jak również przekonamy się, którzy bohaterowie istnieli w rzeczywistości. Książkę polecam nie tylko młodszym wielbicielom przygód bohaterów pisarki, ale również i starszym. Na pewno w obu przypadkach, się ona spodoba.

ola_x | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Rewelacyjna książka. Piękne wydanie - rysunki, zdjęcia, historyjki poprzeplatane faktami, odnośniki do prozy Astrid. Fantastyczna pozycja jako podstawa do pokazania dzieciakom, że biografie sławnych ludzi mogą być fascynujące.

Leelunia | 2013-07-28
Przeczytana: 18 lipca 2013

O dziecięcych zabawach Astrid, czyli właściwie o jej inspiracjach.

I jak tu nie zakochać się w tych urzekających ilustracjach?

eliza | 2016-03-30

Polecam dzieciom i dorosłym. Krótkie i bogato ilustrowane spojrzenie na życie mojej ulubionej autorki dziecięcej.

benela | 2016-01-22

Okładka była dla mnie zaskoczeniem, ale bardzo miłym. Książka fajna tak jak sama Astrid. :)

Zuzia | 2013-03-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 10 marca 2013
ziza | 2014-09-29

Wspaniale jest móc poznać autorkę jednych z ulubieńszych książeczek dzieciństwa. Polecam fanom Pippi i Emila

Syl_wina | 2017-04-21