Wszystkie drogi prowadzą do Julki

Katarzyna Woźniczka
978-83-7722-159-4
miłość, moda, przygoda, Włochy
Kamila

Julia Ambler jest dwudziestoletnią dziewczyną, która zaczyna studia w Mediolanie. Wkrótce potem porzuca naukę na rzecz projektowania mody w jednej z włoskich agencji artystycznych. Wpada w wir wielkiego miasta i bez reszty oddaje się ukochanej pracy. Nieoczekiwanie na jej drodze staje rozrywkowy lekkoduch Marco, który zafascynowany niezwykłą urodą kobiety, zaczyna burzyć precyzyjnie nakreślony plan jej kariery.

Temperament i pewność siebie Julii kontrastowały z jej posturą. Ponadto dbała ona o komfort ciała, dlatego jej skóra była miękka i lśniąca; przypominała jedwab. Sprawa odpowiedniej pielęgnacji ciała była dla Julii na tyle istotna, że często znikała za drzwiami łazienki, poświęcając się bez reszty tej czynności. Balsamy, kremy, żele itp. zajmowały sporo miejsca na jej toaletce, w przeciwieństwie do kolorowych kosmetyków, które w jej mniemaniu nie były aż tak istotne. Julia nie wyobrażała sobie życia bez ciuchów, materiałów, tkanin oraz ich odpowiedniego zestawiania. Stylowe i pomysłowe dobieranie strojów było całym jej światem. We wszystkim czuła się dobrze, czy był to t-shirt, czy garsonka. Ważne było, aby nadać ubraniu indywidualny charakter.

Co zwycięży? Gorący, włoski temperament Marco czy zamiłowanie Julii do fascynującego świata mody?

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Kornelia | 2011-05-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 03 maja 2011
DM1994 | 2011-05-14
Przeczytana: 06 maja 2011

Ostatnio bywało tak,że do wielu książek nie pałałam zbyt dużą sympatią ,a po ich lekturze wychwalałam je pod niebiosa.Tym razem również nie podchodziłam do tej powieści z całkowitą pewnością ,że mi się ona spodoba i niestety w tym przypadku schemat niechęć---całkowicie pozytywne zaskoczenie nie zadziałał.

Opis sugeruje nam ,że główną bohaterką jest Julka i wywnioskować z niego możemy ,że fabuła książki „kręci się wokół jej osoby i jej miłosnych perypetii” .Jednak czytając tę...

Izabela | 2013-10-01
Julia Potoczna | 2013-06-24