Piękny człowiek

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "1". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
droga serca, serce, przebudzenie, raj, piękno,
typ
papier
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Piękny człowiek", to niezywkła powieść o każdym z nas, dotykająca najczulszych miejsc. Coś nam się zaczyna przypominać, coś powraca z odległych czasów. Z bijącym sercem śledzimy przedziwne losy Gorana, bo treść pełna symboli, obrazów i szerszej percepcji pozwala na zrozumienie samego siebie. Przeistaczamy się wraz z bohaterem. To opowieść o uczuciach i o tym, że dla nich nie ma nic...

To opowieść o uczuciach i o tym, że dla nich nie ma nic niemożliwego. Czyta się ją z wypiekami na twarzy, bo dociera głęboko i dokonuje wielkiej przemiany, polegającej na stanięciu ze sobą twarzą w twarz i spojrzeniu sobie w oczy. Spotkanie ze sobą to wielka chwila osiągana jedynie przez śmiałych ludzi.

Na kartach powieści spotykamy się więc ze sobą, z własnymi lękami i jakże odległymi wspomnieniami. Zanurzamy się w najczarniejszą głębię wiedzy o sobie, ale to wszystko oczyszcza nas, umacnia i powoduje, że rodzi się w czytelniku Piękny Człowiek.

źródło opisu: http://www.pieknyczlowiek.cba.pl/

źródło okładki: http://www.pieknyczlowiek.cba.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica