Okładka książki Piękny człowiek

Piękny człowiek

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "1". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Ośrodek Samorozwoju i Doskonalenia Umysłu CRYSTAL
83-921798-1-1
droga serca, serce, przebudzenie, raj, piękno,
typ
papier
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Piękny człowiek", to niezywkła powieść o każdym z nas, dotykająca najczulszych miejsc. Coś nam się zaczyna przypominać, coś powraca z odległych czasów. Z bijącym sercem śledzimy przedziwne losy Gorana, bo treść pełna symboli, obrazów i szerszej percepcji pozwala na zrozumienie samego siebie. Przeistaczamy się wraz z bohaterem. To opowieść o uczuciach i o tym, że dla nich nie ma nic niemożliwego...

To opowieść o uczuciach i o tym, że dla nich nie ma nic niemożliwego. Czyta się ją z wypiekami na twarzy, bo dociera głęboko i dokonuje wielkiej przemiany, polegającej na stanięciu ze sobą twarzą w twarz i spojrzeniu sobie w oczy. Spotkanie ze sobą to wielka chwila osiągana jedynie przez śmiałych ludzi.

Na kartach powieści spotykamy się więc ze sobą, z własnymi lękami i jakże odległymi wspomnieniami. Zanurzamy się w najczarniejszą głębię wiedzy o sobie, ale to wszystko oczyszcza nas, umacnia i powoduje, że rodzi się w czytelniku Piękny Człowiek.

źródło opisu: http://www.pieknyczlowiek.cba.pl/

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku