Dwunasta planeta

Tłumaczenie: Marcin Pisarski
Cykl: Kroniki Ziemi (tom 1)
Wydawnictwo: Prokop
12th planet
marduk, planety
Morgoth

Czym jest? Skąd przybył Marduk, tajemnicza dwunasta planeta Układu Słonecznego, o której nie słyszeli astronomowie? Mezopotamskie teksty piszą o Marduku, że sięga nieznanych rejonów nieba, wpływa na bezmiar Kosmosu. Bada ukrytą wiedzę, widzi wszystkie sfery Wszechświata. Jest opisywany jako kontroler, ciało niebieskie okrążające pozostałe planety Układu Słonecznego. Dawny sumeryjski Epos o...

Dawny sumeryjski Epos o stworzeniu tak opowiada o Marduku, tajemniczym kosmicznym wędrowcu, ojczyźnie Nefilim, "ludzi ognistych rakiet", twórców rodzaju ludzkiego:

Przebył niebo i zlustrował okolice,
Pan budowę głębi zmierzył wtedy,
Ponad wodami zakreślił orbitę;
Gdzie światło i ciemność się łączą.

Co 3600 lat Marduk zbliża się do Ziemi. Czy wtedy należy oczekiwać kolejnej wizyty Nefilim? A kiedy przybędą na Błękitną Planetę, jak ocenią rozwój naszej cywilizacji? Czy znów będą żałować, że „uczynili człowieka na ziemi”, czy "będą boleć nad tym w sercu swoim" i zechcą wygubić ludzkość potopem?

źródło opisu: Wydawnictwo Prokop, 1996

źródło okładki: www.prokop.pl

Robwier | 2019-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2019

Tytułowa, mityczna "dwunasta planeta" (jej inne nazwy to Marduk, Nibiru, Planeta X ) – czy istnieje naprawdę ? Jeśli tak – to gdzie jest obecnie ? Czy i kiedy ponownie zbliży się do Układu Słonecznego, siejąc grozę i zniszczenie ? Te niezbyt skomplikowane pytania do dziś nie mają jednoznacznej odpowiedzi, przynajmniej oficjalnie. A szkoda, bo mogą być kluczowe dla dalszych losów istot zamieszkujących naszą piękną, Błękitną Planetę.

Do szeroko rozumianej kultury masowej nazwy Nibiru/Marduk trafiły właśnie dzięki Z. Sitchinowi i jego "Dwunastej planecie ". To on bowiem przetłumaczył teksty wyryte kilka tysięcy lat temu na glinianych tabliczkach przez Sumerów. Prawdopodobnie jako pierwszy na tak dużą skalę, ale czy przetłumaczył właściwie – tu już zdania są podzielone. W każdym razie w swoich książkach opisywał, że prócz znanych nam dziś planet, Układ Słoneczny posiada jeszcze jedną – właśnie Nibiru/Marduka . Ten przybysz z mrocznych otchłani kosmosu ponoć co ok. 3.600 lat pojawia...

Kontas | 2016-11-14
Przeczytana: 10 października 2017

Bardzo dobra ksiazka! Polecam!

Piekar | 2016-10-20

Ciekawa książka. Autor analizuje pierwsze cywilizacyjne zapiski (pismo klinowe) Sumerów oraz Pismo Święte. Sposób w jaki na Ziemi tak szybko pojawił się gatunek ludzki, jest do dnia dzisiejszego dla wielu naukowców zagadką. Autor książki wskazuje na możliwość pojawienia się w odległej przeszłości obcej rasy, systematycznie odwiedzającej Ziemię w celu pozyskiwania niezbędnych surowców. "Kosmici" mieliby genetycznie zmodyfikować istniejące wówczas istoty człekokształtne, tak aby były w stanie wykonywać proste i zarazem ciężkie prace fizyczne, tym samym uwalniając obcą rasę od katorżniczej pracy. Autor jednocześnie wskazuje na pochodzenie Starego Testamentu, który szeroko czerpał z zapisków Sumerów, i w którym również można doszukać się autentycznych wydarzeń z odległej przeszłości jak np: "mityczny" potop.
Pomimo, iż wielu potencjalnych czytelników może zrazić się do tej (jak i innych książek tego autora) z powodu wskazywania na możliwość istnienia obcej, pozaziemskiej rasy, to...

Vaherem | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Jestem przerażony wysokimi oceanami tej książki. Sam czytam je tylko dlatego, że lubię motyw kolonistów wysłanych na obcym im świat, a to, że tym światem miałaby być nasza Ziemia tylko dodaje smaku. Traktuje je jako dobrą space operę - i stąd te trzy gwiazdki. Innym powodem dla którego lubię czytać taką literaturę jest to, że sam mam pewną wiedzę o starożytności i niejako pojedynkuję się z autorami. Łapię ich na kłamstwie, czy specjalnym pominięciu jakiegoś faktu, uśmiecham się pod nosem i czytam dalej - teraz już wiecie, dlaczego dałem tej książce tylko 3 gwiazdki.

Przeraża mnie jak ludzie bezrefleksyjnie łykają Sitchina, zachwycając się tym, że autor to sumerolog i jak wspaniale argumentuje swoje tezy.

Apfff.

Zacznijmy od tego, że Sitchin kręci ze swoją znajomością starożytnych języków, często wymyślając co oznacza dane słowo, tak by pasowało mu to do jego teorii. W momencie wydania książki mało kto potrafił czytać pismo klinowe, więc całkiem łatwo przyszło mu...

wositelec | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Bardzo ciekawa książka, chociaż mam wrażenie, że sprawą o wiele lepiej zajął się Erich von Daniken, który dużo ciekawiej opisał wiele śladów pozaziemskich cywilizacji w starożytnych kulturach. Szkoda tylko, że wszystko oparte jest na swego rodzaju hipotezach, których nie można obiektywnie potwierdzić.

słoneczko | 2015-12-08
Przeczytana: 2013 rok

Kontrowersyjna. Zaskakująca. Dająca do myślenia skąd jesteśmy. Teoria 12 planety całkiem ciekawa, szczególnie prawie 40 lat temu.
"Historia nie jest tym co się wydarzyło, tylko tym co o niej napisano"
Wszystko jest możliwe.

Fasoletti | 2014-05-07
Przeczytana: 06 maja 2014

"12 planeta" to pierwsza książka Sitchina, jaką przeczytałem i muszę przyznać, że jest świetna.
Autor, który zajmował się tłumaczeniem tekstów starożytnego Sumeru, na ich podstawie opracował teorię na temat powstania układu słonecznego oraz stworzenia ludzkości.
Dzięki Sitchinowi poznajemy historię Annunaki oraz Nefilim, starożytnych kosmonautów, którzy założyli na Ziemi bazę potrzebną do eksplorowania dóbr naturalnych naszej planety, co w konsekwencji doprowadziło do powstania rodzaju ludzkiego.

Agnieszka | 2014-04-25

Sumerowie, Nefilim, piramidy to tylko namiastka poruszanych tematow.Wspaniala!

Agnieszka | 2014-04-25

Sumerowie, Marduk, Nefilim to tylko poczatek.Kocham ksiazki Sitchina!:)Dla wszystkich szukajacych odpowiedzi na pytanie - skad przychodze.Serdecznie polecam!

Timajos85 | 2013-12-08
Przeczytana: 05 maja 2013

Ciekawa książka jednak bardzo kontrowersyjna jeśli chodzi o wnioski w niej zawarte, lecz co należy dodać, wnioski bardzo dobrze udokumentowane, poparte naprawdę dobrymi argumentami. Jak dla mnie za dużo w książce cytatów z psalmów i tekstów sumeryjskich przez co czytanie czasami staje się lekko irytujące, jednak nie zmienia to pozytywnej oceny tej książki.