Schody do nieba

Okładka książki Schody do nieba Zecharia Sitchin
Okładka książki Schody do nieba
Zecharia Sitchin Wydawnictwo: Prokop Cykl: Kroniki Ziemi (tom 2) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Kroniki Ziemi (tom 2)
The Stairway to Heaven
Prokop
2010-01-01
2010-01-01
Marcin Pisarski
Zecharia Sitchin paleoastronautyka starożytność

"Hydrolodzy z Izraela (współpracujący z Instytutem Nauk Weizmanna) odkryli, że - podobnie jak w niektórych miejscach na Saharze i na pewnych pustyniach Nubii - w głębokich warstwach geologicznych centralnego Synaju znajdują się prehistoryczne jeziora z dawniejszych dziejów Ziemi. Ogromny zbiornik wodny, zasobny w ilość wody (jak oceniono) wystarczającą dla populacji wielkości Izraela na okres stu lat, zajmuje powierzchnię około 960 hektarów w szerokim pasie, który zaczyna się w pobliżu Kanału Sueskiego i dochodzi do jałowego Negew w Izraelu."

"...Sfinks był już w Gizie w czasach Chufu, poprzednika Chafre. Podobnie jak kilku faraonów panujących po nim, Chufu przypisywał sobie zasługę usunięcia piasku zasypującego Sfinksa. Wynika z tego wyraźnie, że Sfinks był już zabytkiem w czasach Chufu. A zatem który z wcześniejszych faraonów wzniósł Sfinksa i dał mu swoje rysy twarzy?"

"W punkcie przecięcia się dwóch linii, gdzie linia jerozolimska krzyżowała się z trzydziestym równoleżnikiem, znajdowała się - sugerujemy- "brama nieba i ziemi": port kosmiczny bogów."

Niesamowita książka, ciekawe propozycje, podpowiedzi, pytania z odpowiedziami i pytania bez odpowiedzi.
Czy kiedykolwiek będzie nam poznać prawdę?

Trochę słabsza niż 12 planeta, ale ciekawa, szczególnie dla zainteresowanych tym tematem.

Tytułowe "Schody do nieba" opisuje dążenia ludzi starożytności do osiągnięcia nieśmiertelności. Zamierzenie autora piękne lecz wykonanie dużo gorsze. Przygodę zaczynamy od opowieści o parze królewskiej Hiszpanii w czasach kolumbijskich, która poszukuje fontanny życia na kontynencie amerykańskim, dalej traktuje o przygodach Aleksandra Wielkiego który również szuka nieśmiertelności. Kolejno przechodzimy do opowieści o Sumeryjskim Gilgameszu i jego nie udanych próbach osiągnięcia drzewa życia i swojego szem. Czytamy również o faraonie Pepi I i jego drodze przez 12 części duat. Szukamy kraju Tilmun czyli portu lotniczego Nefilim i Góry Synaj. Muszę przyznać, że książka do tego momentu niestety obfituję w powtórzenia z poprzedniej części "Dwunasta Planeta" np. o stworzeniu człowieka przez Ninursag, Enki i plejadę bogów. Do tego pisana jest w formie nudnego opowiadania starożytnych mitów - dla mnie mało ciekawe, za mało faktów więcej przygód w stylu filmów o Herkulesie i Xenie...:( i tutaj dochodzimy do 3 ostatnich rozdziałów dotyczących piramid Egiptu, Sfinksa i ich przeznaczeniu oraz ich wspólnego mianownika w systemie nawigacji lotów Nefilim. Te końcowe naprawdę ciekawe rozdziały łagodzą po części zimną ocenę tej książki. Reasumując, każdy ma swój gust i zachwala inne ideały ale książka oparta jedynie na analizie mitów to trochę za mało.

W "Schodach do nieba", drugim tomie z cyklu "Kroniki Ziemi" Zecharia Sitchin przedstawia nam historie o ludziach oraz półbogach, którzy pragnęli odnaleźć miejsce, z którego bogowie wstępowali do nieba oraz odkryć sekret ich długowieczności.
Poznamy losy Aleksandra Wielkiego i Gilgamesza, którzy ośmielili się wyruszyć do siedziby bogów.
Autor przybliży nam również sylwetki starożytnych patriarchów, którzy dostąpili zaszczytu wiecznego życia u boku bóstw oraz podejmie próbę zlokalizowania miejsca, z którego bogowie wstępowali w niebiosa.

Autor przybliży nam również sylwetki...

Czy istnieja Schody do nieba?Czy istnialy owe schody?Przeczytaj i przekonaj sie sam:)

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • !Priorytet
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Schody do nieba