Rozmowy ze śmiercią

Wydawnictwo: Stapis
Wer hat Angst vor'm schwarzen Mann...?
978-83-60429-22-8
Cyriaanne

Co jakiś czas usłyszeć można relacje - zazwyczaj osób pracujących w hospicjach, ale również lekarzy, pielęgniarek i księży - że umierającemu krótko przed jego śmiercią ukazuje się czarna postać. Postać, która w naszym kręgu kulturowym znana jest jako Kuma Śmierć, kostucha czy kosiarz. Coś takiego przeżył na przykład Franz G. z Berchtesgaden, u którego pewnej nocy, przed wyprawą wspinaczkową, pojawiła się przy łóżku czarna postać, mówiąc, że "czas już dojrzał". Następnego dnia jego przyjaciel i on spadli ze skały, przy czym przyjaciel stracił życie, a on, ciężko ranny, przeżył. Co sobie Państwo myślicie, słysząc takie historie? Czy to wyobraźnia, halucynacje albo doświadczenia w stanie upojenia, a może po prostu obrazy z podświadomości? Podobnie, ze zdrowym rozsądkiem, podchodziłby do takich opowieści Jan van Helsing, gdyby sam nie spotkał się z ową postacią - na dwa tygodnie przed ciężkim wypadkiem samochodowym. Zafascynowany pojawieniem się tej istoty, będąc pod wrażeniem jej wyglądu, a przede wszystkim niesamowicie zaciekawiony, Jan van Helsing przez dwa lata próbował nawiązać z nią bezpośredni kontakt, co udało mu się w końcu w grudniu 2004 roku. W pasjonującym i niespotykanym na świecie wywiadzie omawiane były między innymi następujące kwestie: kim jest ta istota, czy przychodzi po dusze, dokąd je zabiera, co czuje, gdy zabiera duszę, czy jest nieśmiertelna, czy widziała kiedyś Boga, czy istnieje diabeł, czy istnieje piekło, kto włada światem, kiedy nadejdzie Antychryst, co wie o Jezusie, jak wyglądają zaświaty i wiele innych...

Elilaya | 2012-07-16

Taka jakaś nijaka ta książka. Spodziewałam się czegoś więcej. Miałam wrażenie, że autor w kółko pisze o tym samym tylko ubiera w inne słowa. Miałam też momentami wrażenie, że po prostu ten temat jest dla niego za ciężki (bo to temat rzeka i jest niewątpliwie trudny) dlatego pisał cokolwiek. chociażby ten wywiad, który sprawiał wrażenie..hmm.. sztucznego? jakiś taki niepoważny, owijanie w bawełnę, pytania podobne do siebie, a śmierć odpowiadała na każde tak samo powtarzając się co jakiś czas.. i te jego rzekome przykłady są mało wiarygodne, tak jakby sam je na szybko wymyślał, żeby zapełnić kartki jakimiś słowami, byleby tylko skończyć tę książkę. Autor po prostu zabrał się za coś o czym ma małe pojęcie (przynajmniej sprawiał takie wrażenie), nie popisał się jakąś szczególnie znaczącą wiedzą na ten temat, niczym nie zaskoczył.
Zawiodłam się i to bardzo, dlatego jakoś nie szczególnie polecam.

| 2011-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2011

parę osób polecało mi tę książkę... zawiodłam się. niektóre sytuacje opisane w niej są po prostu absurdalne. w książce czytamy wypowiedź śmierci: "Dlatego pokazuję się ludziom w formie, którą najlepiej mogą zrozumieć. Na przykład Indianom mogę ukazywać się jako czarny ptak; a twoim przodkom ukazywałem się jako wrona albo kobieta w czerni."

no dobrze. załóżmy, że tak jest. zwątpiłam jednak przeczytawszy wtrącenie: "W tym momencie anioł przemiany ukazuje się medium podobny gumie do żucia, która rozciąga się, klejąc się do palców". Czy mam rozumieć, że medium zobaczyło wielką gumę do żucia? nagle, ni stąd ni zowąd? balonową? o jakim smaku? truskawkowym czy miętowym? I czy ma z tego wynikać, że temu człowiekowi, który jest medium guma do żucia kojarzy się ze śmiercią?

owszem, mogę zgodzić się z niektórymi sformułowaniami co do miłości, życia, śmierci, strachu, ale... może na tym zakończę. według mnie: NIE WARTO czytać tej książki.

No chyba, że ktoś chce potraktować to jako fikcję, ale...

książek: 2011
Shetani | 2012-02-05

Tak.. dla wielu ludzi niewiarygodne i nie do uwierzenia, po prostu pełna negacja. Ja jednak wierzę w takie rzeczy i jestem książką zachwycona.

książek: 1939
Luna | 2012-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 09 października 2012

Bardzo interesująca książka, daje wiele do myślenia na pewne tematy, jednak... obfituje również w zbędne powtórzenia (zwłaszcza za połową robi się trudno, a ostatnie 1/4 to już wyzwanie), te same odpowiedzi na różne pytania, podobne pytania... Mimo wszystko uważam, że jest godna uwagi ;)

Satanachia | 2012-03-15
Przeczytana: czerwiec 2011

Fakt, faktem - przeczytałem, jednakoż, owe rozmowy ze Śmiercią wydają się nieco naciągane.
Może to tylko takie wrażenie.

Anna | 2011-02-03

Jedne wielkie rozczarowanie:(

Adam89 | 2015-04-09

Książka napisana w formie wywiadu (channelingu). Mimo wszystko uważam, że zawiera sporo ciekawych informacji. Nie wszyscy będą w stanie zrozumieć wiedzę z tej książki, dlatego raczej jest ona kierowana do osób świadomych, interesujących się ezoteryką i zjawiskami paranormalnymi.

Najbardziej zaciekawił mnie fragment rozmowy nad przyszłością ziemi.

Amanita | 2011-04-01
Na półkach: Nieprzeczytane, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Przeczytałam kilkadziesiąt stron, ale nie wiem czy do niej wrócę.
Wydaje mi się bardzo mocno naciągana.

Anka76 | 2013-05-24
Przeczytana: wrzesień 2008

Dla mnie ciekawa ale nie polecam wszystkim. Tylko dla "koneserów".

Joanna | 2014-11-03

Dziwna ta książka. Początkowo nawet mnie wciągnęła, wiadomo, kto nie chciałby wiedzieć co się dzieje po śmierci. Tylko, że ta "śmierć" to straszna gaduła jest i jakoś podejrzanie zachwala tematykę książek van Helsinga. Nawet w jednym z fragmentów swoich wypowiedzi uważa, że ludzie zamiast zajmować się oglądaniem TV, internetem i innymi pierdołami powinni zająć się czytaniem takich książek jakie ów autor pisze.