Zabójcza praktyka

Tłumaczenie: Iwona Chamska
Cykl: Earl Garnet (tom 1)
Wydawnictwo: Prima
Lethal practice
Jula

Niezwykłe odkrycie: Dyrektor do spraw administracyjnych szpitala Świętego Pawła w Buffalo, w stanie Nowy Jork, zostaje zamordowany za pomocą igły dosercowej. Niebezpieczne śledztwo: Ordynator oddziału nagłych wypadków, doktor Earl Garnet, jest jednym z niewielu lekarzy, którzy potrafią posługiwać się igłą dosercową. Na niego też pada główne podejrzenie. Wszczęte śledztwo ujawnia niezwykle...

Niebezpieczne śledztwo: Ordynator oddziału nagłych wypadków, doktor Earl Garnet, jest jednym z niewielu lekarzy, którzy potrafią posługiwać się igłą dosercową. Na niego też pada główne podejrzenie. Wszczęte śledztwo ujawnia niezwykle groźny spisek, a wkrótce społecznością lekarzy wstrząsną tajemnicze morderstwa...

"Zabójcza praktyka": Autor książki jako doświadczony lekarz - były ordynator oddziału nagłych wypadków w wielkomiejskim szpitalu - potrafi opisać z przejmującą autentycznością techniczne szczegóły pracy lekarzy. Ich umiejętne wykorzystanie w detektywistycznej powieści sprawia, że serce zaczyna nam bić szybciej, a po plecach przechodzi dreszcz strachu.

źródło opisu: [Prima, 2002]

źródło okładki: Internet

Będąc w bibliotece wypatrzyłam książkę medyczną i jestem niezwykle zadowolona, zaskoczyła mnie całkowicie nie zawiodłam się na niej.
Akcja dzieje się w wielkomiejskim szpitalu.
Na Dyrektora do spraw administracyjnych padają duże podejrzenia w szpitalu Świętego Pawła w Buffalo w stanie Mowy York zostaje zamordowany za pomocą igły dosercowej.
Głównym podejrzanym staje się doktor Earl Garnet.
Tylko on potrafi się posługiwać igłą dosercową, bardzo mnie zaintrygowała i zaciekawiła książka.
Lubie medyczne książki czytać, a " Zabójcza Praktyka" jest mocna, wciągająca bez reszty wciąga do czytania napięcie było mocne wzruszyła mnie.Jeszcze sięgnę po tego autora bo jest bardzo dobry.
Rewelacyjna!!!!

Patrycja | 2014-02-20
Przeczytana: 03 lutego 2014

Pozycja bardzo wciągająca, losy bohatera ukazane w sposób bardzo ciekawy, interesujące, zagadkowe morderstwo a raczej - jak się później okazuje - seria morderstw, intrygujące zakończenie. To wszystko sprawia dziwne odczucie, że pragnie się poznać zakończenie, dowiedzieć to jest mordercą a jednocześnie chciałoby się aby historia ciągnęła się w nieskończoność. Bardzo się cieszę, że ta książka wpadła w moje ręce i szczerze polecam.

wiolagg66 | 2013-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2013

fajna książka lubię takie kryminały ... ;p.... a z tą igłą dosercową to mega historia ;p naprawde warto przeczytać ;p

Przeczytana: 25 listopada 2012

Niech was nie zwiedzie dość żmudny początek. Potem akcja się rozwija i pochłania całkowicie. Mamy tutaj do czynienia z samozwańczym detektywem, który zostaje zmuszony do działania, przez oskarżenia stawiane przez fachowców z dziedziny policyjnej, jak również poprzez naciski i działania samego mordercy. Autor pokazuje historię przypominającą aferę „łowców skór” – używaną w mediach jako określenie procederu zabijania pavulonem pacjentów przez pracowników łódzkiego pogotowia ratunkowego i sprzedaży informacji o zgonach zakładom pogrzebowym. W tej historii badanie na bezdomnych mają przynieść jednemu z lekarzy pożądaną sławę. Czy przysłowie "Cel uświęca środki" w takich przypadkach nie traci całkowicie na znaczeniu? Przekonajcie się sami.
Polecam

vivavanilla | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Dyrektor do spraw technicznych szpitala zostaje zamordowany za pomocą igły dosercowej. Podejrzanymi zostają lekarze, którzy posiadają umiejętność posługiwania się taką igłą. Autor jako doświadczony lekarz opisuje techniczne szczegóły pracy lekarzy z przejmującą autentycznością. Medycyna, zbrodnia i spisek, książka trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

aleksandram | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Po przeczytaniu książki miałam mieszane uczucia. Początkowo lektura wciągnęła mnie i dałam jej się porwać, z chwilą gdy doktor Earl Garnet zbliżał się do sedna sprawy, ustalenia kto masowo zabija ludzi za pomocą igły dosercowej, skończyła się moja fascynacja książką. Było to zbyt banalne i zbyt przewidywalne zakończenie. Spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego. Reasumując polecam książkę, może niektórym bardziej przypadnie do gustu. Miłej lektury! :)

gosiagosia18 | 2016-03-29
bartas1s | 2016-02-20