Śmiertelny sen

Wydawnictwo: Amber
Before I Wake
83-241-2404-7
strata, eksperyment, wspomnienia, umysł

Szaleniec zniszczył jej życie, zabrał jej wszystko, co kochała. Dlatego zgłosiła się do eksperymentu, który miał wymazać straszne wspomnienia. Ale eksperyment nie zakończył się tak, jak przewidywano...Anne Frasier zabiera nas w koszmarną podróż do tajnego ośrodka FBI. Pranie mózgu, eksperymenty na ludzkim umyśle celem jest rozpracowanie zbrodni, ale jeśli coś pójdzie nie tak... Była specjalistka FBI od portretów psychologicznych morderców, schwytana w pułapkę własnej świadomości pomiędzy jawą a snem, nie wie już, czy jej umysł zaprogramowano na wskazywanie zabójców, czy na... zabijanie. Bo ktoś zabija. Jej były kochanek, jej były przyjaciel? Wszyscy uczestniczyli w eksperymencie. Niepewność i zagadka są na każdej stronie, morderca wciąż nie schwytany jest coraz bliżej... Nie zaczynaj czytać, kiedy jesteś w domu sam!

kiniamala | 2013-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2013

"Nie czytaj gdy jesteś sam w domu"- jak dla mnie do horroru to ta książka ma daleko, główna akcja jest na końcu i trzeba przyznać, że prawie do samego końca można się domyślać kto zabija.

Amadeusz Sobiesierski | 2012-09-07

Bardzo dobry thriller psychologiczny chodź momentami popadał w nudę,brak jakiejś dynamicznej akcji.
Książka z całą pewnością dla ludzi którzy lubią taki właśnie gatunek literacki , bohaterowie przez prowadzone na nich doświadczenia popadają w ,,rozdwojenie jaźni'' co skutkuję serią nie wyjaśnionych morderstw , czytając tę książkę należy sobie postawić pytanie kto jest kim i kogo należy się obawiać ...

Esterrra | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Czy po przeczytaniu trzech książek jakiegoś autora można nazwać się jego fanem? Bo "Śmiertelny sen" to moja trzecia książka pani Frasier i podbiła ona moje serce na amen. Świetny thriller psychologiczny; dzięki opisom z punktu różnych bohaterów mamy większy widok na sytuacje (co bardzo lubię w książkach Frasier) no i dzięki temu nie wiadomo kto jest mordercą, bo krwawe myśli ma prawie każdy. Polecam i czekam na więcej książek pani Frasier w polskim wydaniu.

Mimi xrayofbooks | 2013-01-24
Przeczytana: 20 stycznia 2013

(...) Moją uwagę przykuło samo Wzgórze - miejsce, gdzie swój zalążek ma cała historia. Kompleks budynków funkcjonujących niegdyś jako szpital psychiatryczny, ukryty w małym miasteczku pośród Apallachów, zakupiony przez władze Madeline (Wirginia Zachodnia) za przysłowiowego dolara dzięki obietnicy odrestaurowania zabytkowych budowli. Anne Frasier świetnie potrafi oddać niepokojący klimat miejsc, takich jak klinika psychiatryczna czy dom starców, w których granica między poprzednią a obecną funkcją jeszcze nie do końca została zatarta. (...)

Arizu Velville | 2013-03-21
Przeczytana: 19 października 2012

Okropnie się zawiodłam. Przyciągający opis, fajna cena (na targach za ledwie 6zł), w dodatku sprawiała wrażenie lekkiej i szybkiej. Przeczytałam ja, ale na sam koniec zaczęłam się śmiać. Bohaterowie kiepscy, kompletnie bez wyrazu i koloru. Każdy jest taki sam, jeśli rozmawiamy o charakterze i właściwie każdy nie wnosi nic porządnego do opowieści. Jest przewidywalna i źle napisana. Zero napięcia, zero jakiejkolwiek tajemniczej siły, która wciąga w opowieść. Czyta się wręcz płytko i bez przekonania. Dwie gwiazdki za niezły pomysł. Bo najgorsza książka to nie jest!

Lolko84 | 2013-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Niespecjalnie bym ją polecała. Przewidywalna, kiepsko napisana, choć pomysł sam w sobie był dobry, ale nie udało się..

Dezyderata | 2015-03-15

Całkiem niezły thriller, w miarę zaskakujące zaskoczenie

Delgado | 2011-11-24
Przeczytana: 17 listopada 2008