Stan krytyczny

Okładka książki Stan krytyczny Peter Clement
Okładka książki Stan krytyczny
Peter Clement Wydawnictwo: Rebis Cykl: Richard Steele (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Richard Steele (tom 2)
Critical Condition
Rebis
2004-06-01
2004-06-01
Maciej Szymański
eksperyment udar zbrodnia

To bardo dobry materiał na film, koniecznie z Georgem Clooneyem w roli głównej :). Ciekawa, wartka akcja i bardzo dobrze się czyta. Polecam

Bardzo dobra książka.

Bardzo dobra książka.

Dobra, troche naciagana fabula ale sie niezle czyta.

Dobra, troche naciagana fabula ale sie niezle czyta.

2077

Książka Petera Clementa "Stan krytyczny" to ciekawa pozycja z serii dreszczowców medycznych. Opowiada o kathleen Sullivan, która trafia do szpitala z paraliżem i nie może mówić. Staje się ofiarą nielegalnego eksperymentu medycznego. Jej bliski przyjaciel, z którym utrzymuje bliższe relacje - Richard Steel podejmuje prywatne śledztwo. W dziwnych okolicznościach zaczynają ginąć osoby blisko związane z projektem eksperymentu medycznego. Warto przeczytać. Do końca nie bardzo wiadomo kto za tym stoi. Odpowiedź zaskakuje na końcu czytelnika. Polecam.

Gdy czytałam "Stan krytyczny" parę lat temu ,przeszczep komórek macierzystych do mózgu był jeszcze w fazie marzeń lub co najwyżej doświadczeń na zwierzętach.Obecnie można stwierdzić : akcja powieści dzieje się na naszych oczach.Autor stworzył bardzo ciekawą fabułę , wciągającą i dającą do myślenia ponieważ możemy z podobną sytuacją spotkać się teraz - w realu.

Trochę taka kalka z R.Cooka , ale ja bardzo lubię thrillery , zwłaszcza te medyczne , więc czytało mi się wyśmienicie . Plus również za to że nie zgadłam kto był tym naczelnym guru , który stał za tymi wszystkimi tak plastycznie opisanymi morderstwami . Naprawdę były tyle straszne co i pomysłowe . Najbardziej jednak zaciekawiło ale i przeraziło mnie to , jak może się czuć sparaliżowany człowiek , uwięziony w klatce swojego ciała które go absolutnie nie słucha . A przy tym mieć zupełnie sprawny i jasno i precyzyjnie myślący mózg . Jak szybko zaczęłam o tym myśleć , tym szybciej musiałam przestać , gdyż zwyczajnie zaczęło mi brakować powietrza . Warta przeczytania , aczkolwiek , rzeczywiście , jak to już gdzieś ktoś napisał , na pewno nie wtedy kiedy z jakichś powodów trzeba poleżeć w szpitalu .

Szybka i zwięzła akcja. Nie wiało nudą, nie było zbędnego zapychania dziury słowami, które usypiają czytelnika. Podobało się.

Bardzo dobra pozycja trzyma w napięciu i daje dużo do myślenia. Trudny temat ,,co by było gdyby,, zamienia się płynną dynamiczną akcją na ,,co teraz,, Innymi słowy bardzo dobra książka. Fabuła zwarta częste zwroty akcji wielowiekowa jednym słowem idealna.

Sporo trupów się ściele prawie od początku i tak naprawdę nie jest wiadomo dlaczego. Niestety w połowie, wszystko się układa w całość i nawet wiadomo kto za tym stoi - tylko nie do końca wiadomo dlaczego.
Czyta się szybko, całkiem nieźle wciaga, ale nie porywa. Może być.

Czyta się szybko, całkiem nieźle wciaga, ale nie porywa. Może być.

ciekawa historia o leczeniu komórkami macierzystymi, bardzo ciekawy opis świadomości ciała przez osobę sparaliżowaną, szkoda że autor nie kontynuował kiedy bohaterka odzyskiwała władzę nad swoim ciałem

• 2015

Dodaj cytat z książki Stan krytyczny