Włoska kuchnia na polskim stole

Okładka książki Włoska kuchnia na polskim stole Paolo Cozza
Okładka książki Włoska kuchnia na polskim stole
Paolo Cozza Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat
2007-01-01
2007-01-01
978-83-245-1298-0
Europa da się lubieć Kuchnia włoska książka kucharska przepisy kulinarne

Okładka książki Europa w kuchni Paolo Cozza, Elisabeth Duda
Europa w kuchni Paolo Cozza, Elisab...

Super przepisy. Łatwe, smaczne, dobrze opisane. Robilam bardzo wiele przepisow z tej ksiazki i wszystkie opocz jednego mi smakowaly.

Czy wiecie już, że uwielbiam włoską kuchnię? Mogłabym codziennie zajadać spaghetti, pizzę oraz bruschetty, popijając przy tym oczywiście cieplutkie cappuccino. Lubię również włoskie książki kucharskie, w których jest masa przepisów na te smakowite potrawy. Ale również sam kraj wydaje mi się ciekawy i bardzo intrygujący.

Paolo Cozza to chyba najbardziej znany Włoch, który mieszka w Polsce. Jeśli oglądaliście program Europa da się lubić, z pewnością go kojarzycie. Właśnie dzisiaj skończyłam czytać jego książkę kulinarną o włoskich specjałach - "Włoska kuchnia na polskim stole". Zawiera ona ponad sto przepisów na znane we Włoszech jak i w Polsce dania o różnorodnych stopniach trudności.

Oprócz przepisów znajdują się również wskazówki dotyczące gotowania oraz różne ciekawostki na temat Włoszech, jak i samego autora książki. Jest bardzo kolorowo, ładnie i estetycznie. Nic nie miesza się przed oczami, tak jak to czasami bywa w przypadku niektórych publikacji kucharskich. Oprawa jest twarda, papier śliski, umieszczonych zostało dużo zdjęć - ach, jest naprawdę świetnie.

Jedyne, co mi się nie podoba, to to, że w dziale Pizza mogło znaleźć się więcej przepisów na popularne pizze, takie jak cztery pory roku czy capricciosa - w końcu autor autor sam wspomniał o nich na początku tego rozdziału. Zabrakło mi również podanych ilości porcji przyrządzonych potraw.

"Włoska kuchnia na polskim stole" to bardzo ciekawa kulinarna lektura - polecam ją nie tylko smakoszom włoskiej kuchni.

Paolo Cozza to chyba najbardziej znany Włoch, który...

Świetnie wydana, bogato ilustrowana książka kucharska zawierająca przepisy kuchni włoskiej. Dania dość łatwe do przyrządzenia i smaczne, a co najistotniejsze, przepisy zawierają tylko produkty dostępne w polskich sklepach! Oprócz receptur poznajemy odrobinę tradycji włoskiego biesiadowania i kilka prywatnych ciekawostek z życia autora. Ilość dodatkowych informacji jest wysublimowana, dlatego nie zmieniają konwencji książki, a stanowią miły dodatek i ciekawy przerywnik, pomiędzy kolejnymi przepisami. Jej jedynym minusem jest długość, a w zasadzie krótkość, gdyż chciałoby się więcej. Tak czy owak książka naprawdę godna polecenia :)

Dostałam książkę w prezencie ;) Zrobiłam już kilka potraw z przepisów w niej zawartych. Fajna sprawa ;)

• Kulinaria
  • Projekt la dolce vita
  • Italia mi piace
  • Kulinarne
  • Kuchnia włoska
  • Gat.: poradniki-popularno-naukowe-inne
  • 2010 i wcześniej

Dodaj cytat z książki Włoska kuchnia na polskim stole