Włoska kuchnia na polskim stole

Wydawnictwo: Publicat
978-83-245-1298-0
IronWoman

Któż opowie lepiej o kuchni włoskiej niż rodowity Włoch? Najbardziej rozpoznawalny Włoch w Polsce zdradza sekrety jednej z najlepszych kuchni świata. Podaje przepisy na swoje ulubione dania i smakołyki na różne okazje, święta oraz uroczystości, łącząc przy tym tradycję polską i włoską. Pełen humoru poradnik kulinarny, przeplatany wspomnieniami, anegdotami i fotografiami z rodzinnego albumu autora oraz osobistymi radami, jak przygotować i odpowiednio podać potrawy zgodnie z włoskimi obyczajami. Ponad 100 przepisów na bardziej i mniej znane włoskie desery, pizze, zupy oraz dania z warzyw, makaronu, ryżu, ryb i mięsa.

źródło opisu: http://www.publicat.eu/

źródło okładki: http://www.publicat.eu/

Basia | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Czy wiecie już, że uwielbiam włoską kuchnię? Mogłabym codziennie zajadać spaghetti, pizzę oraz bruschetty, popijając przy tym oczywiście cieplutkie cappuccino. Lubię również włoskie książki kucharskie, w których jest masa przepisów na te smakowite potrawy. Ale również sam kraj wydaje mi się ciekawy i bardzo intrygujący.

Paolo Cozza to chyba najbardziej znany Włoch, który mieszka w Polsce. Jeśli oglądaliście program Europa da się lubić, z pewnością go kojarzycie. Właśnie dzisiaj skończyłam czytać jego książkę kulinarną o włoskich specjałach - "Włoska kuchnia na polskim stole". Zawiera ona ponad sto przepisów na znane we Włoszech jak i w Polsce dania o różnorodnych stopniach trudności.

Oprócz przepisów znajdują się również wskazówki dotyczące gotowania oraz różne ciekawostki na temat Włoszech, jak i samego autora książki. Jest bardzo kolorowo, ładnie i estetycznie. Nic nie miesza się przed oczami, tak jak to czasami bywa w przypadku niektórych publikacji kucharskich. Oprawa jest...

Matacz | 2013-02-24
Przeczytana: 10 lutego 2013

Świetnie wydana, bogato ilustrowana książka kucharska zawierająca przepisy kuchni włoskiej. Dania dość łatwe do przyrządzenia i smaczne, a co najistotniejsze, przepisy zawierają tylko produkty dostępne w polskich sklepach! Oprócz receptur poznajemy odrobinę tradycji włoskiego biesiadowania i kilka prywatnych ciekawostek z życia autora. Ilość dodatkowych informacji jest wysublimowana, dlatego nie zmieniają konwencji książki, a stanowią miły dodatek i ciekawy przerywnik, pomiędzy kolejnymi przepisami. Jej jedynym minusem jest długość, a w zasadzie krótkość, gdyż chciałoby się więcej. Tak czy owak książka naprawdę godna polecenia :)

elima | 2013-10-17

Dostałam książkę w prezencie ;) Zrobiłam już kilka potraw z przepisów w niej zawartych. Fajna sprawa ;)

Łukasz Puchalski | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sport