Ekonomia w jednej lekcji

Okładka książki Ekonomia w jednej lekcji Henry Hazlitt
Okładka książki Ekonomia w jednej lekcji
Henry Hazlitt Wydawnictwo: Znak biznes, finanse
biznes, finanse
Economics in one lesson
Znak
2012-01-01
83-7006-281-4
ekonomia gospodarka

Książka dobra przekazuje dużo pożytecznej wiedzy, aczkolwiek wole jednak czytać fantasy :)

Dobry wstęp do nauki ekonomii, ale karygodne skupienie na wyłącznie austryjackiej jej szkole, czyni, że nie do końca mogę polecić książkę. Tylko dla osób, które umieją przesiać ideologię od danych i faktów.

Książka fatalna, bo na każdej stronie przecieka z niej szkoła austryjacka, nie opisując w ogóle alternatyw w rodzaju nowoczesnej teorii monetarnej. Nauka tylko jednej strony nie pozwala na zrozumienie nowoczesnej gospodarki.

No takie podstawy bardziej dla szkoły średniej na początek - przyciezkawy austryjacki sznyt

🔍💰 Odkryj Tajemnice Ekonomii w Jednej Lekcji! Dowiedz się, Jak Podejść do Finansów z Nową Perspektywą 📈🔑

Czy istnieje klucz do zrozumienia skomplikowanego świata ekonomii? Oto opowieść o książce, która obiecuje rozjaśnić najbardziej zawiłe koncepcje gospodarcze w jednej, klarownej lekcji.

📚 Pierwszy Krok: Ekonomia w jednej lekcji to nie tylko tytuł, to filozofia. Ta książka stawia na prostotę i zrozumienie, ukazując, że ekonomia nie musi być straszna.

🔮 Nowa Perspektywa: Kiedy zrozumiesz zasady opisane w tej książce, spojrzysz na świat finansów zupełnie inaczej. To jak odkrycie tajemniczego klucza do układanki ekonomicznej.

🧩 Rozszyfrowanie Zawiłości: Autor tej książki przekonuje, że wiele ekonomicznych teorii można sprowadzić do jednej prostej lekcji. To niczym rozwiązanie zagadki, które odkrywa ukryty sens.

🌐 Globalne Wpływy: Ta książka nie tylko tłumaczy podstawy ekonomii, ale także ukazuje, jak wpływa ona na codzienne decyzje, od polityki do życia codziennego.

🧐 Świeże Spostrzeżenia: Kiedy zrozumiesz, jak działa ekonomia w jednej lekcji, zyskasz narzędzie do analizy wydarzeń ekonomicznych. To jak otrzymanie klucza do sekretnej szafy pełnej informacji.

💡 Nowe Wybory: Ta książka pokazuje, że ekonomia jest bardziej dostępna, niż się wydaje. Odkrywasz, jakie możliwości daje zrozumienie fundamentalnych zasad gospodarki.

🌟 Odkrywanie Prawdy: Ekonomia w jednej lekcji to podróż przez zawiłości finansów, gdzie każde odkrycie jest jak odgadnięcie kolejnego kodu. Każda strona to nowa tajemnica do odkrycia.

🔑 Klucz do Rozwoju: Czy chciałbyś zrozumieć, dlaczego pewne decyzje ekonomiczne mają takie skutki? Ta książka to klucz do zrozumienia, jak działa ekonomia na każdym poziomie.

🎓 Nowa Edukacja: Ekonomia w jednej lekcji to nie tylko książka, to też ścieżka ku nowej edukacji ekonomicznej. Każda strona to krok w kierunku poszerzania horyzontów.

🕵️‍♀️ Odkryj Sekret: Ta książka to jak otrzymanie dostępu do tajemnego archiwum wiedzy ekonomicznej. Czy jesteś gotów odkryć, co kryje się za tą jedną lekcją? 🔓🔍

Książka ma parę wad, ale jej wartością, poza obalaniem popularnych mitów ekonomicznych, jest przede wszystkim podejście do ekonomii jakie promuje. Szczegółowe, spójne logiczne, przenikliwe, z nastawieniem na całościową analizę danego problemu, czy programu politycznego, a nie jedynie natychmiastowych krótkotrwałych konsekwencji.
Wielu ekonomistów, którzy powszechnie uważani są za wybitnych potrafi popełniać karygodne błędy właśnie przez brak takiego podejścia jakie Hazlitt ukazuje w tej książce. I właśnie dla tego zasługuje na bardzo wysokie noty.

Wielu ekonomistów, którzy powszechnie uważani...

Nadal aktualna, niestety

Nadal aktualna, niestety

Książka obrazująca poglądy austriackiej szkoły ekonomii na większość fundamentalnych spraw w państwie. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, który nie wymaga od czytelnika wiedzy z zakresu ekonomii.
Moim zdaniem, pozycja z którą każdy zainteresowany ekonomią (szczególnie tą, w wydaniu ASE) powinien się zapoznać.

Tematy ciekawe, ale okropnie ciężko się czyta. Moim zdaniem raczej strata czasu.

Każdy kto chce być chociaz trochę świadomy ekonomicznie powinien przeczytać tą książkę ;)

• Ekonomia
  • Biznes