Standard Bitcoina. Zdecentralizowana alternatywa dla bankowości centralnej

Okładka książki Standard Bitcoina. Zdecentralizowana alternatywa dla bankowości centralnej Saifedean Ammous
Saifedean Ammous Wydawnictwo: FREEDOM PUBLISHING biznes, finanse
biznes, finanse
The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking
FREEDOM PUBLISHING
2020-11-01
2020-11-01
Rafał Trąbski
inwestowanie pieniądz ekonomia kryptowaluty oszczędności złoto srebro Austriacka Szkoła Ekonomii

Świetna książka głównie z zakresu historii pieniądza, ekonomii i inflacji…co do krypto to podstawy i to mocno zniechęcające do inwestowania…ale czyta się bardzo dobrze

W "Standardzie Bitcoina", Saifedean Ammous przedstawia arcydzieło literatury ekonomicznej, które rzuca nowe światło na przyszłość pieniądza i systemu finansowego. Ta przełomowa książka nie tylko tłumaczy złożoność i potencjał kryjący się za kryptowalutą, ale również rzuca wyzwanie tradycyjnym instytucjom finansowym i ich centralnym bankom.

Ammous wyjaśnia, dlaczego Bitcoin ma potencjał, by stać się standardem w dziedzinie finansów. Jako reprezentant cyfrowego pieniądza, Bitcoin oferuje zdecentralizowaną alternatywę dla bankowości centralnej, co pozwala na suwerenność i wolność finansową dla jednostek. Autor udowadnia, że Bitcoin może być odpowiedzią na problem ciągłego spadku siły nabywczej pieniądza manipulowanego przez rządy.

Jednakże, mimo swojej znaczącej wartości, "Standard Bitcoina" nie unika krytyki. Niektórzy czytelnicy mogą doświadczyć powtarzalności w treści, co może prowadzić do uczucia déjà vu. Mimo to, wartość tej książki tkwi w jej przystępnym i pasjonującym wyjaśnieniu fenomenu kryptowaluty, co czyni ją obowiązkową lekturą dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć świat finansów w erze cyfrowej.

"Standard Bitcoina" to nie tylko lektura, to manifest dziedzictwa cyfrowej rewolucji. Saifedean Ammous, poprzez swoje dzieło, inspiruje czytelników do refleksji nad przyszłością pieniądza i systemu finansowego, a także do podjęcia działań na rzecz rozwoju nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Ammous wyjaśnia, dlaczego Bitcoin...

Porównywanie bitcoina do złota nie sprawi, że stanie się cyfrowym złotem. Autor kompletnie odjechał, wydając książkę spekulacyjną i tak przepełnioną światopoglądem (wolnościowym, antysystemowym) że trudno mi spojrzeć na nią serio.

Książka napisana przez typowego maksymalistę. Szybciej wyjdzie przeczytać „whitepaper” Bitcoina.

Obowiązkowa pozycja nie tylko dla interesariuszy Bitcoina i świata krypto, ale tak że dla osób chcących poszerzyć swoje zrozumienie świata finansów i pieniądza.

Spekulacja w temacie Bitcona, który według autora może stać się nowym dolarem albo nowym złotem. Niestety więcej tu kryptowalutowego fanatyzmu niż prawdziwych rozważań na podstawie danych.

Książka napisana w przystępnym języku łatwym do zrozumienia. Wbrew pozorom cała książka nie jest tylko o samym bitcoinie, ale o pieniądzu i jego historii. Lektura rozpoczyna od historii pieniądz i systemu finansowego a kończy na technologii blockchain. Jeśli ktoś liczy na porady inwestycyjne to nie jest to książka o tym. Natomiast jest to dobra książka na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami jak i uzupełnienie lub odświeżenie informacji dla osób, które są troche zaznajomione w tematem kryptowalut i technologii blockchain.

Rozczarowująca. Polecana, gdzie się da, wszędzie sponsorowane materiały na jej temat, a czytana w praktyce nie daje żadnych nowych informacji o Bitcoinie czy kryptowalutach i co najgorsze - nie omawia skutecznych sposobów inwestowania w kryptoaktywa.

Luźna, ale bez treści. 5/10

Luźna, ale bez treści. 5/10

Kryptowaluty i technologia blockchain są wciąż młodymi rozwiązaniami stąd niezbyt wiele w mojej ocenie istnieje godnych pozycji książkowych na ten temat. Jednak z czystym sumieniem polecam "Standard Bitcoina" jako swoisty niezbędnik dla zainteresowanych tematem. Znajdziemy tu naprawdę wsystsko czego byśmy oczekiwali od tego typu książki.

Książka jest szalenie ciekawa (gorąco polecam) ale albo ja jestem za głupi albo jest napisana ciężkim językiem.

• Do kupienia
  • Finanse
  • Ekonomia
  • Inwestowanie

Dodaj cytat z książki Standard Bitcoina. Zdecentralizowana alternatywa dla bankowości centralnej