Ekonomia w jednej lekcji

Economics in one lesson
biznes, finanse
83-7006-281-4
ekonomia gospodarka

Idealna propozycja dla wszystkich którzy zaczynają zaznajamiać się z gospodarczym liberalizmem jak i dla ludzi zaczynających interesować się ekonomią. Książka przedstawia najważniejsze błędy rządowych programów, pseudo-ekonomistów i działań związków zawodowych.

Ponadczasowa, obowiązkowa lektura każdego obywatela. Błędy popełniane przez każdy rząd ukazane na prostych przykładach. Podstawa ekonomii, której brakuje w szkołach.

Genialna książka. W prosty sposób wyjaśnia na czym tak naprawdę polega ekonomia i jak wiele osób szczególnie tych którzy powinni ją rozumieć jej nie rozumieją. Trudno nie znaleźć nawiązań do obecnej sytuacji w kraju czy na świecie chociaż została napisana pół wieku temu. Niestety czytając tę książkę ręce opadają ze względu na działania rządów.
W skrócie to książka mówi:...

Bardzo przyjemna, łatwo się czyta, objaśnia dużo zasad ekonomicznych, polecam dla każdego laika w tych dziedzinach

Książka w prosty i przystępny sposób przybliża podstawowe zjawiska ekonomiczne. Skupia się w głównej mierze na tym, żeby pokazać że gospodarka to zespół naczyń połączonych i wzajemnie ze sobą oddziaływujących. Bardzo dobra lektura dla kogoś niezaznajomionego z ekonomiczną tematyką.

Na pewno warto przeczytać, ale nie mam poczucia, żeby to była jedna lekcja ekonomii. Raczej komentarz do New Deal, co jest bardzo ciekawe i pouczające szczególnie dzisiaj.

Krotko, zwiezle, na temat. Przydatna lektura.

Książka która powinna być w podstawie nauczania w szkołach średnich.
Hazlitt w przystępny sposób omawia takie zagadnienia jak:
popyt, podaż, podatki, cła, eksport, import, zwiazki zawodowe, inflacje, ingerencję państw w ceny i wielkość zatrudnienia oraz wiele więcej.
Obowiązkowa pozycja dla każdego.

Ileż byśmy mieli mniej problemów, gdyby każdy głosujący obywatel znał...

Treść tej książki, pomimo że ma swoje lata, świetnie obrazuje to, co dzieje się z wieloma krajami, w tym w Polsce. Myślę że każdy, kto zapozna się z jej treścią, będzie wiedział co to jest państwo opresyjne, czym jest spowodowana inflacja i dlaczego jest zła, że rozdawnictwo "państwowych dóbr i pieniędzy" jest zgubne na dłuższą metę, i dlaczego wprowadzenie ceł jest złe dla...

Świetna pozycja dla początkujących adeptów nauk ekonomicznych (i nie tylko). Napisana prostym językiem oraz w bardzo spójny i przyjemny w odbiorze sposób. Hazlitt oprócz zawarcia ,,Ekonomii w jednej lekcji" zazwyczaj zapewnił nam też podsumowanie każdego rozdziału w jednym zdaniu. Zdumiewające jest to jak poglądy ekonomiczne autora odbiegają od sposobu działania...

Dyskusje

1 707