Ekonomia w jednej lekcji

Okładka książki Ekonomia w jednej lekcji Henry Hazlitt
Okładka książki Ekonomia w jednej lekcji
Henry Hazlitt Wydawnictwo: Znak biznes, finanse
biznes, finanse
Economics in one lesson
Znak
2012-01-01
83-7006-281-4
ekonomia gospodarka

Wielkie uproszczenie tematu. Świat według autora jest prostoliniowy, a nie istnieją w nim monopole.
Mało konkretów o działaniu rynku i dużo uogólnień, dodatkowo rok powstania książki działa na jej niekorzyść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ogólnie warto przeczytać, chodź to nie jest pozycja do której bym wrócił. Autor próbuje przedstawić w prosty sposób zagadnienia ekonomiczne. Ogólnie zgadzam się z interpretacją autora, jednak nie zawsze, Nie podoba mi się traktowanie człowieka tylko i wyłącznie jako cyfry w rozliczeniu ekonomicznym, książka była pisana prawie 90 lat temu i mimo odświeżenia nie przystaję do obecnych realiów, gdzie postęp technologiczny jest b.szybki i również moim zdaniem powinien być ustalony inny podział dóbr i pracy niz kilka dekad wcześniej.

2024

2024

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowite, że książka wydana w 80 lat temu, nadal jest taka aktualna. Problem inflacji, ceł, interwencjonizmu, płacy minimalnej, pasożytnictwa jest nadal aktualny. Oby jak najwięcej ludzi zaczęło czytać tego typu książki, to może w końcu socjaliści przestaliby rządzić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dobra przekazuje dużo pożytecznej wiedzy, aczkolwiek wole jednak czytać fantasy :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobry wstęp do nauki ekonomii, ale karygodne skupienie na wyłącznie austryjackiej jej szkole, czyni, że nie do końca mogę polecić książkę. Tylko dla osób, które umieją przesiać ideologię od danych i faktów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No takie podstawy bardziej dla szkoły średniej na początek - przyciezkawy austryjacki sznyt

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

🔍💰 Odkryj Tajemnice Ekonomii w Jednej Lekcji! Dowiedz się, Jak Podejść do Finansów z Nową Perspektywą 📈🔑

Czy istnieje klucz do zrozumienia skomplikowanego świata ekonomii? Oto opowieść o książce, która obiecuje rozjaśnić najbardziej zawiłe koncepcje gospodarcze w jednej, klarownej lekcji.

📚 Pierwszy Krok: Ekonomia w jednej lekcji to nie tylko tytuł, to filozofia. Ta książka stawia na prostotę i zrozumienie, ukazując, że ekonomia nie musi być straszna.

🔮 Nowa Perspektywa: Kiedy zrozumiesz zasady opisane w tej książce, spojrzysz na świat finansów zupełnie inaczej. To jak odkrycie tajemniczego klucza do układanki ekonomicznej.

🧩 Rozszyfrowanie Zawiłości: Autor tej książki przekonuje, że wiele ekonomicznych teorii można sprowadzić do jednej prostej lekcji. To niczym rozwiązanie zagadki, które odkrywa ukryty sens.

🌐 Globalne Wpływy: Ta książka nie tylko tłumaczy podstawy ekonomii, ale także ukazuje, jak wpływa ona na codzienne decyzje, od polityki do życia codziennego.

🧐 Świeże Spostrzeżenia: Kiedy zrozumiesz, jak działa ekonomia w jednej lekcji, zyskasz narzędzie do analizy wydarzeń ekonomicznych. To jak otrzymanie klucza do sekretnej szafy pełnej informacji.

💡 Nowe Wybory: Ta książka pokazuje, że ekonomia jest bardziej dostępna, niż się wydaje. Odkrywasz, jakie możliwości daje zrozumienie fundamentalnych zasad gospodarki.

🌟 Odkrywanie Prawdy: Ekonomia w jednej lekcji to podróż przez zawiłości finansów, gdzie każde odkrycie jest jak odgadnięcie kolejnego kodu. Każda strona to nowa tajemnica do odkrycia.

🔑 Klucz do Rozwoju: Czy chciałbyś zrozumieć, dlaczego pewne decyzje ekonomiczne mają takie skutki? Ta książka to klucz do zrozumienia, jak działa ekonomia na każdym poziomie.

🎓 Nowa Edukacja: Ekonomia w jednej lekcji to nie tylko książka, to też ścieżka ku nowej edukacji ekonomicznej. Każda strona to krok w kierunku poszerzania horyzontów.

🕵️‍♀️ Odkryj Sekret: Ta książka to jak otrzymanie dostępu do tajemnego archiwum wiedzy ekonomicznej. Czy jesteś gotów odkryć, co kryje się za tą jedną lekcją? 🔓🔍

Książka fatalna, bo na każdej stronie przecieka z niej szkoła austryjacka, nie opisując w ogóle alternatyw w rodzaju nowoczesnej teorii monetarnej. Nauka tylko jednej strony nie pozwala na zrozumienie nowoczesnej gospodarki.

Rewelacja!

Rewelacja!