Ekonomia w jednej lekcji

Economics in one lesson
biznes, finanse
83-7006-281-4
ekonomia gospodarka

Świetna książka jako logiczny, konsekwentny i stosunkowo prosty przewodnik po większości popularnych mitów interwencjonizmu rynkowego i etatyzmu, takich jak niszczenie maszyn i hamowanie postępu jako remedium na bezrobocie, czy drukowanie przez państwo pustych pieniędzy jako sposobu na to by wszyscy byli bogaci. Warto przeczytać i machać nią przed oczami każdemu...

Dziś opinia będzie w punktach:
1. Do książki wrócę jeszcze na pewno.
2. W dobie obecnego kryzysu związanego z pewnym PanDemicznym Wirem, według mnie tę książkę powinni dostać wszyscy decydujący o wydatkach w tym kraju.
3. Autor w książce w sposób najbardziej oczywisty tłumaczy pojęcia tak dla niektórych obco brzmiące we współczesnym świecie jak: stopy procentowe, inflacja,...

Świetna! Polecam każdemu kto chce lepiej zrozumieć świat ekonomii. Proste i przekonywujące przykłady, że to co białe może być czarne jeśli spojrzymy na to z odpowiedniej perspektywy.
Dofinansowania, rządowe pożyczki i wsparcie dla rolników... przynosi negatywne efekty (poza grupami interesów).

Książka która powinien przeczytać każdy. (Dobry wstęp do zaznajomienia się z tematem ekonomii)

Krótka książka traktująca o podstawowych prawach w ekonomii.

W prosty sposób przekazana wiedza ekonomiczna dla początkujących. Pozwala zrozumieć mechanizmy działania świata, a raczej jak powinien działać, mimo że często wygląda przeciwnie.

Z treści wynika ze im bardziej wolnorynkowe masz poglądy tym mniej jestes naiwny i głupi. Książka jest warta przeczytania i wyrobienia własnego zdania. Chwytliwa logika może zachwycać jeśli to początki przygody z ekonomiką. Ale jak sam autor twierdzi trzeba zwracać uwagę na długofalowe i ukryte skutki wprowadzania pewnych mechanizmów co sam robi w ograniczonym stopniu....

Świetna książka, którą przeczytać powinien każdy a zwłaszcza nasi rządzący, którzy robią wszystko dokładnie na opak.
Hazlitt wyjaśnia mit zbitej szyby, porusza tematykę robót publicznych, podatków, kredytów rządowych, robotyzacji, ceł, cen parytetowych, płacy minimalnej, związków zawodowych, inflacji.
Książka napisana w 1946 r. stała się jeszcze bardziej aktualna.

Nie ukrywam, że i przed przeczytaniem tej książki miałem przekonania wolnorynkowe. Dla mnie, jako inżyniera, logiczne wywody oraz wynikające z nich wnioski czyta się z wielką przyjemnością. Niemniej mam jednak dwa zastrzeżenia. Pierwsze dotyczy samej książki. Momentami pisana jest z dosyć aroganckiej pozycji, co nie sprzyja przekonaniu do szkoły austriackiej czytelników o...

Świetna książka o podstawach ekonomii.

Pseudoeksperci od ekonomii, wychowani na Keynesizmie nie są w stanie nawet przebadać metodologii jego podejścia. Keynesizm jest sprzeczny w założeniach i historycznie zawsze prowadzi do spowolnienia gospodarczego.
Jedyna szkoła ekonomii o solidnej podstawie metodologicznej i potwierdzonej empirycznie skuteczności to szkoła Austriacka.

Dyskusje

1 380