Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane

Wydawnictwo: Helion, Onepress
biznes, finanse
Ingenium

Giełda od A jak „akcja” do Z jak „zysk” Ta książka to skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Podstawowych, czyli takich, które powinien koniecznie poznać początkujący inwestor, zanim zdecyduje się na ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Brak tej wiedzy może mieć bardzo negatywne skutki dla portfela osoby rozpoczynającej przygodę z rynkiem akcji. Wydaje się zresztą,...

Giełda od A jak „akcja” do Z jak „zysk”

Ta książka to skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Podstawowych, czyli takich, które powinien koniecznie poznać początkujący inwestor, zanim zdecyduje się na ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Brak tej wiedzy może mieć bardzo negatywne skutki dla portfela osoby rozpoczynającej przygodę z rynkiem akcji. Wydaje się zresztą, że luki w edukacji giełdowej na poziomie podstawowym wykazują także gracze o dłuższym stażu.

Problemy światowego systemu finansowego w latach 2007 – 2009 oraz późniejszy kryzys zadłużeniowy w strefie euro dotknęły również GPW i uszczupliły portfele krajowych inwestorów o niewyobrażalne wcześniej kwoty. Krach z ostatnich lat porażał skalą, jednak przecież kryzysy na rynkach akcji to nie nowość w świecie wielkich pieniędzy. To, co uderza najbardziej, to fakt, że przecież przynajmniej strat można było uniknąć. Inwestorom w okresie galopującej hossy często wydaje się, że gra na giełdzie to łatwa i przyjemna droga do fortuny. Niestety, większość z nich nawet nie przypuszcza, jak bardzo się myli.

Nim więc rzucisz się na fale oceanu giełdowych wzrostów i spadków, dowiedz się:
jakie opłaty czekają na Ciebie,
z jakimi rodzajami ryzyka musisz się liczyć i jak się przed nimi ustrzec,
co jest ważne w kwestii giełdowych zleceń,
czym są i jak należy czytać indeksy giełdowe,
w co możesz inwestować — akcje, obligacje, kontrakty terminowe, opcje, produkty strukturyzowane,
jak skutecznie analizować wartość spółek,
jak powinien wyglądać poprawnie zbudowany portfel inwestycyjny.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/gielda-podstawy-inwesto...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/gielda-podstawy-inwesto...»

adamoeb | 2017-09-09
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Z tyłu książki czytamy: "...skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie". To prawda - jednak chyba ogólnie o giełdzie.
Moje zainteresowania GPW trwa od kilkunastu lat. Natomiast samo inwestowanie na niej od kilku. Ciągle szukam ciekawych a przede wszystkim przyjaźnie napisanych książek, które nie zanudziłyby mnie, lecz nauczyły. Ta książka taka właśnie jest (dla mnie). Autor wyjaśnia podstawy inwestowania na GPW, nie tylko w akcje. Dowiadujemy się dużo o kontraktach, krótkich i długich pozycjach i wielu innych ciekawych definicjach, o których muszę się przyznać nie słyszałem. Poznajemy sposoby oszacowania ryzyka przy podejmowaniu decyzji kupna, sposoby tworzenia osobistego portfela inwestycyjnego i jego dywersyfikacji, interpretację wykresów świecowych, możliwości analizy fundamentalnej i technicznej, a także co zyskamy dzięki uwzględnieniu w swoich decyzjach inwestycyjnych wskaźników.
Książka przydatna dla początkujących inwestorów i nie tylko.

Ingenium | 2015-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2015

Bardzo dobra książka, zwłaszcza dla początkujących

Łukasz Zbińkowski | 2016-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2016

Książka stawowi wprowadzenie do giełdy dla osób, które dopiero zaczęły lub chcą zacząć inwestowanie w tego rodzaju produkty. Jest napisana bardzo przekrojowo, począwszy od głównych zasad kupna/sprzedaży na giełdzie, po rodzaje instrumentów finansowych, strategie i analizy, a kończąc na tym jak rozliczyć zysk lub stratę w Urzędzie Skarbowym. Użyty język jest dość prosty, co przekłada się na niski próg wejścia w omawiany temat. Prawie wszystkie przykłady są wzięte z naszej polskiej giełdy, czyli GPW (co akurat uważam za zaletę). Książkę czyta się dość szybko i przyjemnie. Ze względu na jej ogólny charakter polecam sięgnąć po bardziej szczegółowe opracowania przed podjęciem konkretnych decyzji inwestycyjnych (w szczególności jeśli chcemy inwestować w instrumenty pochodne). Opisane metody analizy technicznej i fundamentalnej, wymagają wielu godzin samodzielnych ćwiczeń.
Z minusów wymieniłbym trochę błędów i pomyłek w różnych opisach (wychwyciłem co najmniej kilkanaście), co przy...

Maciej Zawód-Inwestor | 2017-06-25
Na półkach: Inwestowanie, Przeczytane

„Giełda, podstawy inwestowania” Adama Zaremby – wprowadza czytelnika w arkana inwestowania w produkty giełdowe już od samych podstaw. Autor wyjaśnia czym jest w ogóle giełda i w jaki sposób działa. Omawia pokrótce wszelkie możliwe produkty inwestycyjne oraz sposoby analiz niezbędnych do wyboru właściwych walorów przez inwestora.

Po zapoznaniu się z tą publikacją pomału zaczniemy rozumieć jakimi zasadami rządzi się giełda, co wpływa na ustalenie kursu danej akcji oraz w jaki sposób działają produkty strukturyzowane bądź opcje. Bez wiedzy zawartej w tej książce, nie polecam nikomu nawet zbliżać się do rynku papierów wartościowych.

Dla mnie, przeczytany tekst był bardzo solidnym wstępem do tej tematyki. Jednakże, książka ta dotyczy polskiego rynku inwestycyjnego, czyli głównie Giełdy Papierów Wartościowych (GPW).

eryk87 | 2017-01-19

Świetne kompendium o tym czym jest giełda i jak działa. Nie ma tu sposobów na milion itp. bo takie nie istnieją. Jeżeli chcesz zrozumieć czym jest giełda i jak działa, nie przebijając się przez kilkadziesiąt ston internetowych to warto kupić książkę. Cena ok 30 zł jest uczciwa za wiedzę zawartą w książce.

Bartek M | 2015-11-03

Napisana przystępnym językiem, ma wszystko co potrzebne żeby zacząć swoją przygodę na giełdzie. Polecam

Raven | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, EBook
Przeczytana: 2015 rok

Idealne wprowadzenie dla osoby zaczynającej przygodę z Giełdą.

ukszuu | 2016-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Nauka
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Książka dobra, ale autor kilkukrotnie mówi o "aktualnych" danych, które do tej pory stały się nieaktualne. Trzeba na to uważać podczas czytania.

efemeryczny | 2018-07-26
Katarzyna | 2018-06-24