Blondynka na Językach - Włoski

Okładka książki Blondynka na Językach - Włoski Beata Pawlikowska
Okładka książki Blondynka na Językach - Włoski
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Blondynka na Językach encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Blondynka na Językach
G+J
2011-03-23
2011-03-23
978-83-62343-61-4
blondynka języki obce włoski nauka

Kurs inny niż wszystkie.
Uczymy się na zasadzie logicznej układanki (specjalnie zaprojektowana książka i płyta cd)
Mówiąc na głos nie mamy oporu przed rozmawianiem.
Bardzo dobrze opracowana płyta lektor mówi po polsku a my mamy czas żeby odpowiedzieć w innym języku, w drugiej części odwrotnie, najpierw słyszymy w języku obcym a później w ojczystym.
Słuchając systematycznie płyty bardzo szybko nowe zwroty wchodzą nam do głowy.

Miałam wiele kursów językowych ale ten moim zdaniem jest najlepszy dla ludzi chcących szybko i na podstawie logiki nauczyć się języka obcego. Raczej polecam go ludziom którzy znają już trochę język, maja jednak opory z mówieniem .

SŁUCHAJ często i regularnie, odpowiadaj na GŁOS a język sam zagości na stale w twojej głowie :)

Kurs inny niż wszystkie.
Mówiąc na głos nie mamy oporu przed rozmawianiem.
Słuchając systematycznie...

Książka do języków "inaczej" - autorka wyszła z założenia, że możemy nauczyć się danego języka intuicyjnie, pomijając tradycyjne "zakuwanie" słówek i uczenie się gramatyki. W książce występuje wiele zdań w obcym języku, które są przetłumaczone obok na polski. Te same zdania odtwarzane są z nagrania na płycie.

Ten tryb nauki nie przypadł mi do gustu. Zakuwałam całe zdania zamiast słówek. I mimo, że istnieją pewne wyrażenia w danych językach, które wymagają zapamiętania - i mam tego świadomość - to jednak wolę wiedzieć, gdzie konkretnie jest czasownik, a gdzie rzeczownik. Osobiście preferuję dokładnie wypisaną gramatykę, bo wiem potem, w jaki sposób mogę tworzyć inne zdania. Myślę, że kurs nadaje się bardziej dla ludzi, którzy z danym językiem są już dobrze zapoznani.

Ten tryb nauki nie przypadł mi do gustu. Zakuwałam całe zdania...

Jak piszą, to nie jest zwykła książka do nauki języków. Mają rację.
Z nim łatwo idzie mi zapamiętywanie nowych słów, zwrotów, całych zdań. Idealna dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, które chcą popracować nad doskonaleniem języka włoskiego.
Osobiście dopiero zaczynam przygodę z tym wspaniałym językiem, a książka jest dużą pomocą i urozmaiceniem, przy wkuwaniu regułek gramatyki.

Jak piszą, to nie jest zwykła książka do nauki języków. Mają rację.

Nauka musi trwać :-)

Nauka musi trwać :-)

Bardzo pomocna...
A.

Bardzo pomocna...
A.

Niewielkich rozmiarów książka przeznaczona dla osób chcących nauczyć się języka włoskiego.

Według mnie przyjazna dla czytelnika,pozbawiona "formalnej sztucznośći" i wszędobylskich zasad,czasów przeszłych/przyszłych etc.

Kupiłam aby nauczyć się i poznać język włoski. Jestem kompletnym laikiem,jeżeli chodzi o te włoskie sprawy :)

Kolejny świetny kurs Pawlikowskiej, na który niecierpliwie czekałam. Idealny sposób na samodzielną powtórkę podstaw po latach i rozwinięcie swoich umiejętności. Stopień trudności jest stale podnoszony i składa się z pięciu poziomów. Integralną częścią książki jest płyta, podzielona zgodnie z rozdziałami w książce, dzięki której możemy poznać i ćwiczyć również wymowę, co podczas nauki języka obcego jest niezbędne! Rozdziały podzielone są tematycznie.
Książka zbudowana jest w ciekawy sposób - po lewej stronie znajdują się zdania polskie, a ich włoskie odpowiedniki po stronie prawej. Nauka polega na zakrywaniu prawej strony i głośne tłumaczenie zdań polskich na włoskie. Ja natomiast lubię w ramach powtórki po każdym rozdziale przerobić wszystkie zdania również w drugą stronę.
Na samym końcu znajduje się podręczny niezbędnik gramatyczny, w przypadku języka włoskiego niezbędny, np. ze względu na rodzajniki, z którymi trzeba uczyć się rzeczowników.
Gorąco polecam!

Ubolewam strasznie nad programem nauczania języków w szkole, bo uczy się nas gramatyki, nie rozmawia, a jedynie ciągle czegoś wymaga. Zamiast uczyć nas myśleć w danym języku strofuje się ciągłymi pracami klasowymi z kolejnych gramatycznych zagadnień. A przecież znanie choć jednej języka obcego to teraz podstawa. Nie tylko przydaje się w podróżach, ale też otwiera możliwości pracy za granicą.

Kiedy sięgałam po "Blondynkę na językach" nie sądziłam, że nauka może pójść tak sprawnie i przyjemnie. Beata Pawlikowska stworzyła cykl, który idealnie odzwierciedla to, jak chciałabym się uczyć języka - na logikę. Bo wkuwanie słówek i zasad gramatycznych nic nie daje, po jakimś czasie zapominamy. Jednak, kiedy mamy odpowiednie postawy możemy sami "tworzyć" w danym języku. A jakie to łatwe!

Przede mną jeszcze wiele pracy. Nie martwię się tym, bo kurs pani Pawlikowskiej sprawia, że z przyjemnością uczę się nowych słówek, próbuję tworzyć zdania i myśleć po włosku. Ten kurs językowy zasługuje na duże uznanie i warto po niego sięgnąć. Nie trzeba poświęcać dużo czasu na kolejne rozdziały. Jeśli masz dobrą pamięć każde 20 słówek zapamiętasz w 10 minut. Wystarczy powtarzać każdego dnia. Kiedy skończysz naukę pierwszego poziomu przed Tobą jeszcze cztery kolejne, każdy trochę trudniejszy. Książka zawiera załączoną płytę, z którą ćwiczyć będziesz wymowę. Nagrania skonstruowano tak, że między słówkami masz czas na wypowiedzenie go, a potem porównanie z lektorem. Dla tych, którzy chcą poznać gramatykę autorka stworzyła "Niezbędnik gramatyczny".

Zachęcam i polecam, bo warto! Nauka jest przyjemna, a efekty zadziwią niejednego z was!

Autorka proponuje czytelnikowi naukę całych zdań na pamięć.Do książki dołączono płytę z nagraniami native speakera (Autorka czyta wersje polską).Osoby, które chcą opanować słownictwo ogólne, znajdą tu wiele dla siebie, a to co uznają za niepotrzebne, po prostu pominą. Należy jednak podkreślić, że zdecydowana większość materiału to uniwersalne, przydatne wyrażenia. Brawa dla Autorki!
Książka jest godna polecenia osobom początkującym. Niech jednak nikt nie da sie zwieść, że nauczy się z niej włoskiego bez solidnego wkuwania :)

• Domowa biblioteczka
  • Języki Obce