W niełasce u Pana Boga

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7254-636-3
wspomnienia, komunizm, wina
gall21

Bezkompromisowa, miejscami brutalnie szczera opowieść o ludziach, którzy prosto z burzliwego dzieciństwa wkroczyli w rzeczywistość PRL-u: o członkach ZMP, ZLP, PZPR. To wyznanie człowieka lewicy, wolne od kompleksów i fałszywego poczucia winy. Najnowsza książka Aleksandra Minkowskiego, pisana z pozycji zaangażowanego uczestnika wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, wzbudziła kontrowersje i wywołała żywą dyskusję, zanim jeszcze ukazała się drukiem.

W niełasce u Pana Boga wydawca poprzedził wprowadzeniami dwóch znanych publicystów formułujących biegunowo różne oceny postawy życiowej i twórczości autora.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Zuela | 2013-02-18

Jest to autobiografia Aleksandra Minkowskiego.Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem i wielkich kontrowersji we mnie nie wywołała.U innych pewnie dlatego,że teraz wszyscy jednym głosem mamy potępiać poprzedni ustój,a jak ktoś powie,że coś mu sie wtedy podobało to jest wrogiem obecnych czasów.Kiedys byli "zapluci karłowie reakcji",a dziś czekam na kolejne "fajne" określenie osób,któe mają odmienne zdanie od tzw osób poprawnych politycznie

Joe | 2016-04-29
Naira | 2016-01-07