Muchy w butelce

Seria: Ze sprężynką
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Mucha, butelka

Mieszkamy w ciasnym domku na przedmieściach, dziadek gra w parku w karty, ciotka po całym dniu spędzonym w sklepie ślęczy nad martwym abecadłem, rodzice szukają szczęścia gdzieś w świecie, a ja medytuję nad przerwanym w połowie równaniem i nie potrafię wywalczyć piątki z matematyki.Istny dom wariatów. Życie Marceliny nie jest proste... Bardzo tęskni za rodzicami, którzy już od dłuższego czasu nie wracają ze stypendium naukowego. Co prawda mieszka u kochającego ją dziadka i postrzelonej, ale w gruncie rzeczy troskliwej ciotki, jednak rodzice to rodzice. W szkole musi dostosowywać się do powszechnie panującej przeciętności, choć ciągnie ją do świata i wiedzy. Do tego jej najlepszy przyjaciel Filip przeprowadza się i najpewniej nigdy się już nie zobaczą. Jednakże prawdziwe problemy dopiero przed nią. Wyjazd do Włoch i próba pomocy rodzicom w ich kłopotach a czy życie Marceliny może być jeszcze bardziej skomplikowane Nowa książka cenionej autorki bestsellerowych powieści!

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

aredhela | 2018-03-21
Przeczytana: 16 marca 2018

Gdyby nie to, że niejako byłam zobligowana do przeczytania tej książki, odłożyłabym ją wielokrotnie. Nie przekonała mnie, choć ma dobre momenty...
Historia opowiada o niespotykanie uzdolnionej matematycznie dziewczynce, która to swoje zdolności tak dobrze ukrywa, że nawet najbliżsi nie zdają sobie z nich sprawy. W tę trochę zabawną codzienność wplatają się typowe obawy eurosieroctwa, wyobcowanie w grupie rówieśników i tajemnica, o której nasza bohaterka długo, moim zdaniem zbyt długo, nie ma pojęcia. To mnie chyba najbardziej irytowało, poza zachowaniem rodziców Marceliny. Książka ma też bardzo dużo opisów dotyczących Włoch i wyraźnie wyczuwa się fascynację autorki tym krajem.
Podsumowując, książka jest ciekawa, ale mnie nie porwała, często mnie denerwowała i strasznie mi się dłużyła. Może ktoś inny znajdzie przy jej czytaniu coś dla siebie ;)

Bardzo poruszająca. Mimo młodego młodego wieku czytelników, potrafi wzruszyć i pokazać, że nie wszystko na tym świecie jest tak, jak to sobie wyobrażamy. A rodzice też mają kłopoty, z którymi ciężko jest sobie poradzić... Serdecznie polecam!

Świetna książka! Z początku wydawała mi się nudna, ale później strony same się przerzucały i ani się obejrzałam, a już był koniec! Bohaterka Marcelina momentami była denerwująca, ale tak czasem w książkach bywa! W każdym bądź razie książka warta przeczytania.

xXveraXx | 2017-01-26
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Szczerze to nie powala na nogi , ale jest okej 😀

Najna | 2016-06-30
Przeczytana: 27 marca 2016

Książka głównie dla młodzieży i raczej dziewczyn. Jest ona bardzo ciekawa, jednakże nie chwali ona się znakomitą terścią. Pomimo tego nauczyłam się z niej, że osobowości, których rozpaczliwie szukamy są tuż przy nas , mamy ich na wyciągnięcie ręki, ale ich nie łapiemy, bo nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie ich szukamy, że niepozorni ludzie mogą okazać się kimś więcej, kimś kogo potrzebujemy.
Polecam tę książkę głównie dziecią od 10 do 13 lat.

Historia opowiada o Marcelinie, która chodzi do szkoły do piątej klasy tęskni bardzo za rodzicami, wyjechali oni na stypendium naukowe.
Mieszka u kochającego dziadka i postrzelonej, szalonej bardzo troskliwej ciotki.
Urocza, pełna uczuć,,,mądrości i przyjemna książka przeczytałam z uśmiechem na twarzy rozweseliła mnie śmiałam się do rozpuku.
Przyjemnie się mi czytało warto przeczytać!!!!!

magda1838 | 2016-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Książka nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Najbardziej denerwująca była główna bohaterka, która wykorzystuje każdą okazję, by przypomnieć nam jakim jest geniuszem matematycznym. Jej pomysły często źle się kończą, ale i tak godne podziwu jest to jak chciała pomóc rodzicom, aż za bardzo.
Niektóre fragmenty książki były bardzo ciekawe, nie wiadomo o co chodzi, co będzie dalej, a później znowu następuje jakaś niespodzianka, która wywołuje jeszcze więcej emocji. Jednak już koniec książki jest mocno przewidywalny.
Podsumowując, powieść ta ma wiele dobrych i złych stron. Mimo wszystko zachęcam do jej przeczytania.

Poznajemy 12-letnią Marcelinę,jest geniuszem matematycznym, mieszka z dziadkiem i ciotką,bardzo tęskni za rodzicami, którzy są za granicą ale to nie wszystko. Okazało się, że rodzice dziewczyny mają kłopoty i córka musi jechać do Włoch by im pomóc,zaś Filip najlepszy przyjaciel Marceliny przeprowadza się i nie wiadomo, czy kiedykolwiek się jeszcze spotkają... Jakie przygody przeżyje Marcelina i jakie niespodzianki ją czekają???... Zachęcam do lektury, nie tylko nastolatków ale i ich rodziców. Jest to krótka, ciekawa, pełna humoru ale i kłopoty wymagające poważnych decyzji i prawidłowych rozwiązań... Naprawdę warto przeczytać, polecam. Sama czytałam tę powieść kilka lat temu, z chęcią do niej wrócę. :D

Klaudia | 2015-05-27
Przeczytana: 19 maja 2015

Wcześniej nie czytałam żadnych książek z Serii w kratkę, ale jak już wiecie, w mojej okolicy było spotkanie z tą autorką i miałam okazję przeczytać, właśnie tę książkę.

Musze powiedzieć, że z początku byłam dość sceptycznie nastawiona do tej książki, ale gdy zaczęłam ją czytać, od razu zmieniłam swoje zdanie.
Z początku historia płynie dosyć monotonnie, ale nie nudno. Z kolejnymi stronami przygoda bohaterki rozwija się oraz zmierza, do wcześniej zaplanowanego końca. Wszystko już zostało narzucone z samego początku, procesu tworzenie książki. I tu można dać wielki plus dla autorki, która nie pozostawia nas w niepewności, zawsze daje odpowiedź na nurtujące nas pytania oraz nie gubi się w wątku, który aktualnie poruszyła.

Mimo, iż ta książka skierowana jest do młodszych czytelników, pokochałam ją bezgranicznie. Ta lekkość pióra autorki przechodzi na nasz sposób czytania. Bez zająknięcia, czy dłuższej przerwy, możemy przeczytać tę książkę z ogromną przyjemnością oraz chęcią....

zlatawiecz | 2014-02-16

Nie wiem czemu,ale książka mi się podobała. Być może dlatego, że jest taka lekka.