Dziki koń spod kaflowego pieca

Tłumaczenie: Izabella Korsak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Das Wildpferd unterm Kachelofen. Ein schönes dickes Buch von Jakob Borg und seinen Freunden
literatura niemiecka
Elanesse

Christopher Hein dotychczas pisał tylko dla dorosłych - powieści, opowiadania, utwory sceniczne - "Dziki koń spod kaflowego pieca" jest jego pierwszą książką dla dzieci, pełną dziwnych wydarzeń opowieścią o zabawach, przygodach i marzeniach grupki przyjaciół. Do nierozłącznej szóstki należą: -odważny i rozsądny Jakub -rezolutna i praktyczna Katinka -romantyczny Rzekomy Książę -marzący o...

-odważny i rozsądny Jakub
-rezolutna i praktyczna Katinka
-romantyczny Rzekomy Książę
-marzący o dokonaniu wielkich odkryć Orle Piórko
-wygadany samochwała Panadel Kloszard
-i przemiły Oślak, który nade wszystko kocha jeść.
Polubicie ich na pewno, bo jak można nie polubić kogoś, kto jest niezawodnym przyjacielem, pełnym delikatności i zrozumienia dla cudzych problemów, gotowym zawsze przyjść z pomocą, stanąć w czyjejś obronie, znaleźć wytłumaczenie dla czyichś niepowodzeń?
A tacy właśnie są Jakub Borg i jego przyjaciele mieszkający w pokoju z wielką czerwoną kanapą.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1988

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Abdita | 2014-06-27

W późnych latach osiemdziesiątych, będąc już niewątpliwie dorosłą osobą, w czasie wakacji zaszyta w głębokim lesie czekałam codziennie na nadawaną o godzinie chyba 19:30 audycję Radio Dzieciom, w której Piotr Fronczewski czytał tę powieść. Zaśmiewałam się do łez i dużo bym dała, żeby moc tej interpretacji wysłuchać jeszcze raz, bo to była prawdziwa uczta. Czytana, już bez niesamowitego odgłosu wydawanego przez Oślaka/Fronczewskiego jest dużo mnie zabawna, choć "złote myśli" o zakochanych nadal wspaniałe.

Magda | 2016-05-28
Bosy_Antek | 2014-12-23