Nić Ariadny, czyli Po nitce do kłębka

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
9788321205380
Snoopy

Edukacyjna książka dla dzieci. W zabawnych opowiadaniach wyjaśnione jest znaczenie i pochodzenie mitologicznych zwrotów i porzekadeł, takich jak pięta Achillesa, węzeł gordyjski, strzała Erosa...

Książkę tę przeczytałam w wieku lat m/w 10-ciu. Kupiła mi ją moja ś.p.Babcia, kiedy spędzałam u Niej wakacje. Ale nie tylko z powod ow sentymentalnych tak dobrze mi się kojarzy. Jest to doskonałe wprowadzenie dla dziecka do zagadnień związanych z grecką mitologią, a mity podane są w formie przyswajalnej i ciekawej dla grupy odbiorców, do których skierowana jest książka. Jako dziewczynka połknęłam tę książkę z wypiekami na twarzy- i zapoczątkowała ona moje późniejsze zainteresowanie mitologią (nie tylko grecką). Dodatkową zachętą do kupna tej pozycji może być fakt, że ja, kiedy omawialiśmy mity greckie w szkole, już miałam na icch temat dość szerokie pojęcie- jako że po "Nici Ariadny" sięgnęłm po "Mitologię" Parandowskiego... Dla dzieci w wieku młodszo-szkolnym- lektura na pewno ciekawa i w dodatku- zaowocuje w przyszłości :) .

Hedonistas | 2016-10-30
moniaburkot | 2016-10-21