Bella i Sebastian

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Belle et Sebastien
pies, dziecko, góry, Francja, Alpy, rodzina
Ewa

Książka o przyjaźni samotnego chłopca, Sebastiana z obłaskawionym przez niego, zdziczałym owczarkiem górskim. Wartka akcja rozgrywająca się w Alpach francuskich obfituje w wiele niebezpiecznych przygód. Na podstawie książki powstał serial telewizyjny, wyświetlany również w Polsce.

kasiaman55 | 2019-06-08
Przeczytana: 1988 rok

Pierwsza, jak mi się wydawało wtedy lata temu, dorosła książka, którą dostałam od mojej nieżyjącej już mamy. Pamiętam, że długo zabierałam się do jej przeczytania. Kiedy już dokonało się, byłam zachwycona tą przepiękną historią niezwykłej przyjaźni niechcianego chłopca i zdziczałego psa. Szczerze i gorąco polecam.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-07-16

Dziecięcych wspomnień czar.

ROB | 2017-01-26

pełna ciepła historia o chłopcu i psie ich przezwyciężającej wszystkie przeszkody przyjaźni (nawiasem był chyba do tego ciąg dalszy którego tu nie widzę??)

MiłośniczkaKsiążek | 2015-03-21

Fantastyczna i wzruszająca.

letka82 | 2014-11-02

Pamiętam tą książkę z dzieciństwa. Czas przypomnieć ją sobie na nowo.

megi40 | 2014-02-27
Przeczytana: 1986 rok

Te dwa tomy,tej książki,są bardzo ciekawe.To jest o przyjaźni,miłości.To wzruszająca opowieść.Z miłą chęcią ją czytałam,ale bardzo dawno.Polecam.

Adriana | 2013-10-03

Pierwsza książka w której zatraciłam się jako dziecko. To piękna historia przyjaźni i więzi między psem a cygańskim chłopcem. Gorąco polecam.

Opowieść niezwykle wzruszająca, smutna i melancholijna.
Młoda cyganka w stanie błogosławionym nie wiadomo dlaczego udaje się w góry w samym środku zimy. Nie wiadomo, dokąd podążała, nie doszła tam jednak. Dziecko urodziło się, matka zmarła. Chłopiec znaleziony przez dwójkę strażników otrzymuje imię Sebastian od świętego, sprawującego pieczę nad dniem jego urodzin i oddany zostaje na wychowanie miejscowej młodej dziewczynie, Angelinie. Wychowa się na dziecko gór, zahartowane i przyzwyczajone do surowej przyrody.

elfiko | 2013-04-29

Książka mojego dzieciństwa, do dzisiaj pamiętam z jakimi emocjami czytałam kolejne przygody chłopca i Belli.
Serdecznie polecam.

asiasso | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 lutego 2013

Piękna książka o cudownej przyjaźni psa i cygańskiego chłopca nieakceptowanego przez społeczeństwo.