Bella i Sebastian

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Belle et Sebastien
pies, dziecko, góry, Francja, Alpy, rodzina
Ewa

Książka o przyjaźni samotnego chłopca, Sebastiana z obłaskawionym przez niego, zdziczałym owczarkiem górskim. Wartka akcja rozgrywająca się w Alpach francuskich obfituje w wiele niebezpiecznych przygód. Na podstawie książki powstał serial telewizyjny, wyświetlany również w Polsce.

Jagoda | 2013-01-09
Przeczytana: 1977 rok

Odnalazłam książkę swojego dzieciństwa.Bardzo wzruszająca opowieść, którą pamiętam do dziś.Polecam szczególnie młodym czytelnikom.

pudrowyroz | 2013-10-03

Pierwsza książka w której zatraciłam się jako dziecko. To piękna historia przyjaźni i więzi między psem a cygańskim chłopcem. Gorąco polecam.

MiłośniczkaKsiążek | 2015-03-21

Fantastyczna i wzruszająca.

Opowieść niezwykle wzruszająca, smutna i melancholijna.
Młoda cyganka w stanie błogosławionym nie wiadomo dlaczego udaje się w góry w samym środku zimy. Nie wiadomo, dokąd podążała, nie doszła tam jednak. Dziecko urodziło się, matka zmarła. Chłopiec znaleziony przez dwójkę strażników otrzymuje imię Sebastian od świętego, sprawującego pieczę nad dniem jego urodzin i oddany zostaje na wychowanie miejscowej młodej dziewczynie, Angelinie. Wychowa się na dziecko gór, zahartowane i przyzwyczajone do surowej przyrody.

megi40 | 2014-02-27
Przeczytana: 1986 rok

Te dwa tomy,tej książki,są bardzo ciekawe.To jest o przyjaźni,miłości.To wzruszająca opowieść.Z miłą chęcią ją czytałam,ale bardzo dawno.Polecam.

asiasso | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 lutego 2013

Piękna książka o cudownej przyjaźni psa i cygańskiego chłopca nieakceptowanego przez społeczeństwo.

elfiko | 2013-04-29

Książka mojego dzieciństwa, do dzisiaj pamiętam z jakimi emocjami czytałam kolejne przygody chłopca i Belli.
Serdecznie polecam.

Juta | 2011-07-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moja ukochana książka z dzieciństwa. ożywiła struny wrażliwości, które do dziś grają:)

letka82 | 2014-11-02

Pamiętam tą książkę z dzieciństwa. Czas przypomnieć ją sobie na nowo.

Żaneta | 2016-10-18