Siedem promieni

Tłumaczenie: Katarzyna Makaruk
Wydawnictwo: Amber
The Seven Rays
AleksandraO7

Dziewczyna naznaczona magicznym darem – tajemniczym i… śmiertelnie niebezpiecznym dla miłości... Co zrobisz, jeśli zaczniesz widzieć rzeczy, których nikt nie widzi? Dostawać tajemnicze listy? Czytać w ludzkich myślach? Co zrobisz, jeśli twój pocałunek ma siłę elektrycznego wstrząsu i… może zabić was oboje? Co zrobisz, jeśli jesteś kimś więcej, niż ci się wydaje… Życie siedemnastoletniej Beth...

Co zrobisz, jeśli zaczniesz widzieć rzeczy, których nikt nie widzi? Dostawać tajemnicze listy? Czytać w ludzkich myślach? Co zrobisz, jeśli twój pocałunek ma siłę elektrycznego wstrząsu i… może zabić was oboje? Co zrobisz, jeśli jesteś kimś więcej, niż ci się wydaje… Życie siedemnastoletniej Beth zmienia się z dnia na dzień – wraz z pierwszą wizją. To początek odkrywania niezwykłej prawdy o sobie samej i o swoim przeznaczeniu, dla którego powinna wyrzec się miłości…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

JaneS | 2014-05-02
Przeczytana: 01 maja 2014

Jessica Bendinger, autorka scenariusza czwartego sezonu „Seksu w wielkim mieście” nagrodzonego Emmy Award i Golden Globe, w powieści „Siedem promieni” przemówiła do czytelnika nastrojową i romantyczną historią zakazanej miłości i postacią bohaterki- obdarzonej nadprzyrodzoną mocą dziewczyny, która musi wybierać pomiędzy uczuciem a przeznaczeniem.

Tobie
Twojemu sercu
Obyś to przeżył
Twojej miłości
Obyś nią obdarzył

Alef Beth Ray to osiemnastoletnia dziewczyna, która jest wzorową córką, wspaniałą uczennicą i nienaganną przyjaciółką. Któregoś jednak dnia otrzymuje krótką wiadomość- „Jesteś kimś więcej, niż ci się wydaje…” Właśnie te siedem słów odwraca świat Beth do góry nogami. Zaczyna doświadczać tajemniczych wizji, poznaje ludzkie lęki, sekrety, pragnienia. Z czasem odkrywa prawdę o sobie samej i zdaje sobie sprawę z tego, że najbliższe dla niej osoby ciągle ją okłamywały. Gdy jednak chce dowiedzieć się całkowitej...

JeXie | 2010-11-22
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sięgnęłam po nią... sama nie wiem. Może przez okładkę, może przez ciekawie zapowiadającą się treść, której skrót jest umieszczony na tyle książki. W każdym razie mówiąc szczerze zawiodłam się.
Napisała ją autorka scenariuszu "Seksu w wielkim mieście" (No to już wiemy czego się spodziewać) Jessica Bendinger.
Historia o biednej dziewczynie o imieniu Elizabeth, która od jakiegoś czasu widzi warkocze i sznurki (lol). Jest cichą myszką i każdej swojej rzeczy nadaje imię (hehe...). Zaczyna się interesować najsławniejszym chłopakiem w szkole (a jakże inaczej :D). Biedny, mający problemy w rodzinie, wysportowany, przystojny chłopak, który zaraz jak ją zobaczył, całuje (żal). Dostaje w szkole tajemniczy list zaadresowany niby na nią ale gdy otwiera kopertę zaadresowana jest do Alef Beth (ale imię). W domu okazuje się, że jest zaadoptowaną córką kobiety, która ją w ogóle nie kocha. Zostaje wysłana do domu wariatów. Odnajduje ją tam nie kto inny lecz jej "chłopak" o imieniu Richie Mac....

Iga | 2013-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 października 2013

Nie wiem, jak w ogóle ocenić tę książkę. Wydawnictwo Amber ewidentnie wprowadziło czytelników w błąd okładką i opisem, które tworzą fałszywy obraz tego, czego możemy się spodziewać w środku. A co tam mamy? Odniosłam wrażenie, że czytam jakąś parodię - przynajmniej tyle, że bohaterka była konsekwentna w swoim niewiarygodnie dziwnym zachowaniu. Język na dłuższą metę był męczący, nie mam pojęcia, o jakiej grupie odbiorców myślała autorka, pisząc tę książkę. Nie mam też pojęcia, jakim cudem ktoś uznał, że jest na tyle dobra, by ją wydać, więcej nawet - przetłumaczyć na inny język. Książka-zagadka, pani Bendinger pisała ją chyba pod wpływem jakichś środków chemicznych, przez co nie da się jej zrozumieć na trzeźwo.

judy | 2011-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Nie myślałam, że kiedykolwiek natrafię na powieść, która sięgałaby samego dna. Ten sądny dzień nadszedł jednak wraz z sięgnięciem po "Siedem promieni". Ja naprawdę chciałam to przeczytać. Miałam najszczersze chęci. Na chęciach jednak się skończyło, ponieważ przeczytałam do połowy i dałam sobie spokój (resztę przekartkowałam). Zasadniczo to poddałam się już na stronie ósmej, kiedy dowiedziałam się, że nasza cudowna główna bohaterka nazwała swoją torbę Betty. Autorce należy się uznanie za to, że spartaczyła całkiem fajny pomysł na powieść, a wydawnictwu za to, że na bezsensowne trzysta parę stron zmarnowali taka fajną okładkę. Prawdę mówiąc niewiele z tej powieści zrozumiałam. Dawno nie miałam przed oczami tak cudownie chaotycznego zlepku scen i tak płytkich bohaterów. Wyrażam wielki podziw dla ludzi, którzy byli w stanie przeczytać tę powieść od początku do końca wraz z jej zrozumieniem.

Sandra | 2012-07-05

Zastanawiam się kto chce wydawać takie chłamy. Nie wiem co mnie podkusiło do kupna tej książki, może ogładka a może krótki opis z tyłu.
Jedynym pocieszeniem jest, że kupiłam ją po przecenie i nie musze rwać włosów z głowy, że wydałam 30 zł na tak ,,wybitną" książkę.

Ta książka jest strasznie chaotyczna. Nic nie jest dokładnie wyłumaczone. Coś się dzieje, o coś chodzi ale niedokonca wiadomo o co. Zakończenie też jako tako nie ma. Wygląda to tak jakby autorce zależało na szybkim zakończenie książki bo nie chciała jej się pisać.

To co mnie najbardziej irytowało to ,,inteligentne" wypowiedzi bohaterów. Dialogi są na tak niskim poziomie, że nawet nie chce mi się ich komentować. Po prostu dostawałm szału i miałam ochotę zakończyć czytanie w połowie. Szkoda czasu.

Tanya | 2010-10-12
Przeczytana: 12 października 2010

Dawno się tak nie wynudziłam jak przy tej książce. Aż dziwi mnie, że ktoś to w ogóle chciał wydać i ocenił to jako naprawdę dobrą książkę (patrz - opinie na okładce).

Historia się ciągnie i ciągnie. I w zasadzie nic z tego nie wynika. Tajemnicze listy, inne widzenie i oczywiście fantastyczny facet, który jakimś cudem zwraca uwagę na główną bohaterkę (czemu się dziwi przez dłuższy czas, a czytelnik razem z nią).

Nuda straszna. Zdecydowanie nie polecam.

Camilla | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

Do zakupu książki przekonała mnie okładka jak i sam opis. Niestety "nie ocenia się książki po okładce" zawiodłam się strasznie mimo, że po zakupie poczytałam trochę recenzji na jej temat i mimo, że większość była negatywnych miałam nadzieję, że jednak mi się spodoba, no bo jak by nie było każdy ma inne gusta :) Niestety debiut literacki hollywoodzkiej scenarzystki okazał się wielką klapą, chociaż pomysł był fajny. Niestety nie moje klimaty.

O tej książce słyszałam już kilka lat temu i bardzo chciałam ją przeczytać, ale dopiero w tym roku dostałam ją do rąk.

„Siedem promieni” ma ładną okładkę, ciekawy OPIS akcji, intrygujący tytuł – najpierw myślałam, że będzie związana z aniołami, może z jakąś magią, skoro są karty tarota, ale to, co przeczytałam… Szkoda słów.

Zanim ją zaczęłam, przeczytałam kilka negatywnych komentarzy na jej temat, ale doszłam do wniosku, że każdy ma inny gust i może jednak mi się spodoba. Nie spodobała mi się.

Nie dość, że na każdym kroku jest coś związanego z seksem („trampolina”, taniec na rurach, „facetorgazm” – seriously?) – w książce dla młodzieży tudzież dzieci! – to akcja i wydarzenia są tak naciągane i tak bezsensowne, że nie wiem, jakim cudem tej kobiecie udało się to wydać. (W dodatku ona jest scenarzystą filmowym).

Zakończenie dziwne – w połowie akcja się kończy. Z jednej strony mam nadzieję, że nie zostanie wydana żadna kolejna część, ale z drugiej ci ojcowie Rayówien…

Raz i nigdy...

SuzAfro | 2014-06-16
Na półkach: Moje perełki, Przeczytane
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Hmmm, co by tu o n iej napisać? Szczerze powiedziawszy całość dobrze współgra, ale w pewnych momentach jej czytania pokładałam się ze śmiechu co autroka wymyśliła na ten czy inny temat, a szczególnie podczas wspólnego słuchania muzyki z Richim xD Polecam na słoneczny dzionek, ale uprzedzam że trzeba się przy niej ciut skupić żeby połapać sie czasami o co chodzi ;)

milla | 2013-12-31
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Debiutancka powieść Jessiki Bendinger jest słaba. Amerykańska scenarzystka nie sprawdziła się jako autorka powieści.

„Siedem promieni” jest książką skierowaną do nieokreślonej grupy odbiorców. Utwór nie jest ani powieścią młodzieżową, ani powieścią dla dorosłych kobiet. W tej książce jest zbyt wiele niesmacznych scen erotycznych, by można dać ją do czytania nastolatkom. Bohaterowie są wyjątkowo niedojrzali, a ich zachowanie będzie irytowało dorosłego czytelnika. Bendinger stworzyła coś naprawdę słabego i nieprzemyślanego. Utwór jest chaotyczny i niedopracowany.

Fabuła tego „cudeńka” trzeszczy w szwach. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Beth - geniusz nie mający ważniejszych dylematów niż obgadywanie „problemu” dziewictwa ze swą najlepszą przyjaciółką. Autorka próbowała wykreować Beth na dojrzałą dziewczynę charakteryzującą się ponadprzeciętną inteligencją – niestety zachowanie bohaterki nie pokrywa się z tym konceptem. Ta jakże zdolna uczennica kończąca liceum przed...