Samotność w Sieci

Okładka książki Samotność w Sieci
Janusz Leon Wiśniewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Samotność w sieci (tom 1) literatura obyczajowa, romans
352 str. 5 godz. 52 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Cykl:
Samotność w sieci (tom 1)
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2001-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2001-01-01
Liczba stron:
352
Czas czytania
5 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7469-447-6
Tagi:
romans miłość śmierć
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
142 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
15
14

Na półkach:

Mężczyźni mają niesamowitą ilość komórek rozrodczych, a każdego dnia produkowane są kolejne miliony nowych. W naszych jądrach zachodzi permanentny proces zastępowania starych plemników nowymi, a w związku z tym, że mamy ich dużo, możemy sobie pozwolić na swobodę (zupełnie jak z pieniędzmi – gdy mamy do dyspozycji dużą ich ilość to się z nimi nie liczymy). Chcemy rozdać naszą pulę genetyczną jak największej ilości potencjalnych partnerek, więc patrząc na kobietę musimy umieć szybko ocenić czy spełnia nasze warunki czy nie. Rozpoczęło się to w czasach prehistorycznych i trwało na szlaku ewolucyjnym, stąd zmysły pobudzenia seksualnego u mężczyzn połączyły się z OŚRODKAMI WZROKOWYMI i dlatego tak ważny jest dla nas wygląd zewnętrzny partnerki.

Kobiety mają do dyspozycji tylko jedną komórkę rozrodczą na miesiąc i to w dodatku przez ograniczoną ilość czasu życia (a wiemy jak dysponuje się gotówką, kiedy mamy bardzo mało grosza przy duszy). Biologiczne konsekwencje zapłodnienia są dla kobiety o wiele dalej idącymi niż dla mężczyzny:
- dziecko rozwija się u kobiety w ciele, więc nakład energii włożony w utrzymanie siebie
i płodu musi być znacznie większy niż normalnie
- w trakcie ciąży kobieta nie jest tak sprawna fizycznie jak normalnie
- po okresie 9 miesięcy kobieta wyda na świat najprawdopodobniej jedno dziecko, w tym czasie mężczyzna może zapłodnić znacznie większą ilość partnerek
- po okresie ciąży organizm kobiety jest wycieńczony i potrzebuje czasu i energii na dojście do siebie.

Nic przeto dziwnego, że w swoich wyborach kobiety musiały i muszą być znacznie bardziej rozważne niż mężczyźni. Kierując się swoim dobrem i przyszłym dobrem dziecka, wybierały najlepszych spośród najlepszych, z genami dającymi największe szanse przetrwania jej i potomstwu (60% predyspozycji charakterologicznych dziedziczonych jest po rodzicach) i dlatego dla kobiety ważniejszy od wyglądu fizycznego jest status społeczny (z którym wiąże się dostęp do dóbr). Prehistoryczna kobieta patrzyła na samca i musiała umieć wyobrazić go sobie w roli przyszłego partnera, ojca jej dzieci, kochanka i przyjaciela, a to jest powód, dla którego u płci pięknej zmysły pobudzenia seksualnego połączyły się z OŚRODKAMI WYOBRAŹNI.

Mężczyźni mówią, że kobiety lecą tylko na pieniądze. Zgadzam się, ale nie zapomnijmy wtedy dodać, że mężczyźni lecą tylko na piękne panie. Dla kobiety biedny i nudny mężczyzna jest tym czym dla nas jest gruba i niezadbana kobieta. Wniosek jaki z tego wypływa jest taki, że bodźce stymulujące kobiety są zupełnie innymi bodźcami niż te, które działają na mężczyzn. Jeżeli do tego dodamy fakt, że kobiecy mózg ma lepiej połączone półkule, a przez to lepszy kontakt między "czuję", "mówię" i "działam" to uzyskujemy zupełnie inny świat.

"S@motność w sieci" jest właśnie takim światem. Ktoś napisze, że książka jest prowokacyjna, etc. Czyż książka taką właśnie nie powinna być? Dla mnie ta pozycja to absolutny hit. Czytałem z zapartym tchem (nie od pierwszej, ale do ostatniej strony)! Może dlatego, że mam silnie rozwiniętą emocjonalność to potrafiłem ją zrozumieć? Jak dla mnie bajka! Naprawdę polecam ją wszystkim, daje wiele do myślenia... i czucia...

Mężczyźni mają niesamowitą ilość komórek rozrodczych, a każdego dnia produkowane są kolejne miliony nowych. W naszych jądrach zachodzi permanentny proces zastępowania starych plemników nowymi, a w związku z tym, że mamy ich dużo, możemy sobie pozwolić na swobodę (zupełnie jak z pieniędzmi – gdy mamy do dyspozycji dużą ich ilość to się z nimi nie liczymy). Chcemy rozdać...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    19 505
  • Chcę przeczytać
    3 876
  • Posiadam
    2 902
  • Ulubione
    1 085
  • Teraz czytam
    158
  • Chcę w prezencie
    128
  • Literatura polska
    76
  • 2013
    43
  • 2014
    39
  • Literatura polska
    39

Cytaty

Więcej
Janusz Leon Wiśniewski Samotność w Sieci Zobacz więcej
Janusz Leon Wiśniewski Samotność w Sieci Zobacz więcej
Janusz Leon Wiśniewski Samotność w Sieci Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także