Czarna ćma

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
The Chimney Sweeper’s Boy
978-83-7470-221-8
Sweet

Znany pisarz Gerald Candless umiera nagle na atak serca. Jego żona Ursula… wreszcie może odetchnąć. Po tylu latach upokorzeń ze strony pozornie świetnego ojca dwóch córek i uczciwego męża. Bo taki był obraz ich rodziny dla świata, dla mediów.
Kiedy urodziła Sarah, a potem drugą córkę, Hope, życie Ursuli stało się małym koszmarem. Bo tak to urządził Gerald…

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

pawba | 2011-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Książkę czyta się bardzo dobrze. Rodzinne tajemnice są jak dobry kryminał i taka dla mnie była ta książka. Nie opisuję treści, bo sama nie lubię czytać dokładnych opisów książek. Co prawda dość szybko można tutaj odkryć tajemnice ale wszystkie wątki i tak do końca są ciekawe. Polecam!

Zuzanna | 2013-01-02
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Coś zupełnie nowego dla mnie, "Czarna ćma" choć tytuł oryginału mógłby równie dobrze brzmieć "Chłopak kominiarza" jest historią rodziny, w której, jak się dowiadujemy, wszystko jest na opak. Nie jest to lekka lektura. Każdy z bohaterów nosi jakieś brzemię. Kumulacja wszystkich tych drobnych i większych nieszczęść przytłacza, równocześnie odczuwamy złość i zdenerwowanie gdy ich działania są niewłaściwe. Ma się aż chęć krzyknąć Ursuli - Ogarnij się kobieto, nie daj tak do siebie mówić!
A pomysł z grą do tej pory przyprawia mnie o gęsią skórkę ;)

portana | 2016-07-31
Izabela | 2016-01-22