128 bardzo ładnych wierszy stworzonych przez sześćdziesięcioro ośmioro poetek i poetów polskich

Wydawnictwo: Znak
poezja
Anna Maria

Bardzo osobista antologia wybitnego i popularnego filozofa, zawierająca utwory poetów z różnych epok, od Kochanowskiego do Ewy Lipskiej i Stanisława Barańczaka. Wiersze nie są ułożone w kolejności chronologicznej, lecz pogrupowane tematycznie w pięciu kategoriach: o umieraniu, o kochaniu i rozstaniu, o przemijaniu, o Bogu i o Polsce. Autor wyboru tak pisze we wstępie: ”Ułożyłem sobie zbiór...

Autor wyboru tak pisze we wstępie: ”Ułożyłem sobie zbiór polskich utworów poetyckich, kierując się prywatnym upodobaniem. Nie jest to żaden przegląd historyczny polskiej poezji. Wybór ten nie odbiega daleko (choć zawsze odbiega nieco) od upodobań czytelnika przeciętnego, jakim i ja jestem”.

źródło opisu: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2003

źródło okładki: http://www.znak.com.pl