Tym tylko byłem. Wybór wierszy

Tłumaczenie: Katarzyna Krzyżewska
Wydawnictwo: Znak
poezja
Arek

Edycja przygotowana z okazji dziesiątej rocznicy śmierci poety. Losy Josifa Brodskiego – od jego leningradzkiej młodości, pierwszych przyjaźni i inicjacji literackich, poprzez doświadczenie więzień, szpitali psychiatrycznych i zesłania, po wygnanie z ojczyzny, liczne podróże i prawie ćwierć wieku przeżyte na emigracji – stanowią ukrytą kanwę tej książki. Drugim kryterium doboru wierszy była...

Edycja przygotowana z okazji dziesiątej rocznicy śmierci poety.

Drugim kryterium doboru wierszy była chęć unaocznienia niezwykłego zakresu zainteresowań poety, zaprezentowania rozległego repertuaru tematów i form, po jakie sięgał.

Książkę zamyka zbiór wierszy, którymi pożegnali Brodskiego poeci i pisarze polscy: Julia Hartwig, Ryszard Krynicki, Adam Zagajewski, Paweł Marcinkiewicz, Andrzej Stasiuk, a także Stanisław Barańczak – jako tłumacz jedynego w tym gronie cudzoziemca, Seamusa Heaneya.

źródło opisu: www.znak.com.pl

kachori | 2016-02-29