Nie mam nastroju na miłość

Tłumaczenie: Maria Frąc
Wydawnictwo: Albatros
All We Ever Wanted Was Everything
978-83-7359-845-4
miłość, porzucenie, przemiana
Jula

Trzy kobiety z rodziny Millerów, trzy różne historie. Matka i jej dwie córki odnajdują się w środku upalnego lata, gdy każda z nich przeżywa osobistą klęskę. Dobiegająca pięćdziesiątki Janice zostaje brutalnie porzucona przez męża i odcięta od milionów dolarów, które nieoczekiwanie stały się jego udziałem. Jej córka Margaret tonie w długach, na dodatek zostawia ją chłopak. Nastoletnia Lizzie jest upokarzana przez chłopców ze szkoły, nie bez powodu uważających ją za puszczalską. Kiedy ich problemy wychodzą na światło dzienne, kobiety nie mają innego wyjścia, jak otworzyć się na siebie i wspólnie stawić im czoła.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Modliszeg | 2015-06-23
Na półkach: 2015!, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Książka porusza temat współczesnej problematyki. Trzy kobiety z rodziny Millerów- Janice, Margaret i Lizze przechodzą przez ciężki okres. Rozwód, bankructwo i ciąża to główne problemy owych bohaterek. Autorka nawiązała również do religii, ludzkiej zawistności, aborcji, feminizmu, niepowodzeń i szarej codzienności. Ukazała realistyczny świat oprawiony w złudne nadzieje i narastające zmartwienia. Historia rodziny Millerów trafia do czytelnika. Wydarzenia opisane w powieści dotyczą większości z nas. Janelle Brown zadbała również o zobrazowanie częstych relacji rodzinnych- brakiem zainteresowania, wygórowanymi oczekiwaniami rodziców wobec dzieci, wzajemnym żalem i brakiem więzi. Udowadnia, że złe wzorce panujące na świecie mają duży wpływ na dorastającą młodzież. Książka jest warta przeczytania, polecam!

Kokosanka | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Bardzo przygnębiająca, życiowa książka..Nie wiem, czy kiedykolwiek sięgnę jeszcze po taką prozę, gdyż o ile kryminały i thillery to zazwyczaj fantazja pisarza , w tej książce opisane są sytuacje, które naprawdę nie są nikomu nieznane. Początkowo myślałam, że będzie to lekka proza a po skończeniu książki czuję się trochę przygnębiona Powieśc ta opisuje, jak mając u stóp cały świat, będąc bogatym a nawet trochę obrzydliwie bogatym, traci się wszystko, jak taka sytuacja wpływa na rodzinę. Do tego, jak każdy wie z autopsji, jak się wali, to wali się wszystko na raz. Tak i tutaj Margaret i Lizzy mają swoje ziemskie problemy, których nie można łatwo rozwiązac. Zdecydowanie wolę thillery, książki jak "Nie mam nastroju na miłośc" za bardzo mnie dobijają psychicznie.

Katherina87 | 2012-11-21

Magdalena | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

W moim odczuciu średnia i mało wciągająca. Bardziej polecałabym ją wielbiciel(k)om literatury obyczajowej.

Ilona | 2013-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 września 2013

Tytuł książki i okładka sugerują, że powieść będzie o miłości. Zapewne niespełnionej, zapewne między młodymi kochankami, przed którymi dopiero otwierają się możliwości i świat.

Z jednej strony na taką właśnie opowieść liczyłam. Na szczęście zostałam pozytywnie zaskoczona przez autorkę "Nie mam nastroju na miłość".

Choć pojawiają się wątki związane z miłością, dotyczą jednak czegoś, co może zdarzyć się w prawdziwym życiu.

Podoba mi się realność bohaterów, ich zmartwienia oraz problemy, których rozwiązanie czasami staje się trudniejsze, niż pobocznemu widzowi może się wydawać. Ich decyzje, których skutki mogą rozbić rodzinę bądź mocniej ją złączyć. W przypadku Janice oraz jej dwóch córek - niczego nie można być pewnym.

Choć książka potrzebuje czasu, by wpaść w rytm wciągający czytelnika - naprawdę warto jej poświęcić wieczór bądź dwa. Następuje w niej moment, kiedy nie ma się ochoty jej odkładać na półkę, czekając na to, co czai się za rogiem kolejnych stron.

Anna | 2015-01-04
Przeczytana: 04 listopada 2014

Babskie czytadło o pladze nieszczęść, jakie mogą dopaść żonę bogatego mężczyzny. Inteligentna miejscami opowiastka i zabawna, trochę o amerykańskim światku finansjery, feminizmie, uzależnieniu, dążeniu do perfekcjonizmu, no i o byciu zaniedbanym emocjonalnie dzieckiem. Jest też wątek trudnej relacji między siostrami, które dzieli znaczna różnica wieku.
Jest kilka genialnych zdań, obrazowo pięknych i składnych literacko. I mimo że książka jest smutna w swej wymowie (choć na okładce napisano, że to ciepła opowieść), nawet warto ją przeczytać.

Jula | 2011-02-21
Przeczytana: wrzesień 2010

Trzy kobiety, trzy tragedie, jedna rodzina i tylko jeden sposób, by odzyskać grunt pod nogami oraz godne życie... Książkę - pomimo jej znacznej objętości, 400 stron, czyta się szybko, praktycznie jednym tchem. Z pewnością przypadnie ona do gustu tym, którzy lubią typową lekturę obyczajową.

Martyna | 2014-07-06
Na półkach: X2014, Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 06 lipca 2014

Mało wciągająca, mało akcji, zbyt dużo opisów. Albo nie miałam nastroju na czytanie albo nic nie trzymało się kupy.

Monika | 2011-09-13

„Taka jest natura ludzka (…) Każdy się troszczy przede wszystkim o siebie. Potem zleca prawnikom uporządkowanie reszty.”

Przez jedyneczkę tej pozycji książkowej przebrnęłam z ciężkim sercem i myślą, że jeśli dwójeczka będzie w podobnym tonie, to sobie najnormalniej w świecie daruję. Ale, ale! Nastąpiło coś, co zasługuje na miano „gromu z jasnego nieba”. Nagle książka wciągnęła mnie całą, bez miejsca na jakiekolwiek wątpliwości. Do tej pory mam dziwne wrażenie, że autorka, Janelle Brown, zrobiła to specjalnie. Chciała skierować treść do osób bardziej wytrwałych. Ale czy mam rację, czy bredzę – jest to mało ważne.

Historia pełna życiowych, prawdziwie życiowych problemów: rozwód i cała jego otoczka, zdrada, kłopoty finansowe, uzależnienie, a nawet kwestia naiwnego puszczalstwa. To wszystko jest fantastycznie wplecione w ludzkie życia. Tak, życia, bo dotyczy bezpośrednio trzech osób, a pośrednio jeszcze paru. Jestem pod wrażeniem, że można tak idealnie wczuć się w uczucia bohaterek....

"Nie mam nastroju na miłość" to książka pożyczona mi przez koleżankę z pracy. Ale ja chyba nie miałam nastroju na taką lekturę, bo znudziła mnie i nawet nie doczytałam do połowy.
Może innym razem?