Letnie przesilenie

Tłumaczenie: Anna Bieńkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powieść Obyczajowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
A Summer in Sonoma
miłość
Sabinka

Są najlepszymi przyjaciółkami już od szkolnych czasów. Lecz tego lata, gdy dobiegają trzydziestki, te cztery kobiety będą potrzebować siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek. Cassie po feralnej randce ma dość mężczyzn. Jednak w głębi duszy marzy o spotkaniu tego jedynego. Do tej roli niezbyt pasuje długowłosy motocyklista, Walt Arneson. Dlaczego więc przejażdżki na jego harleyu są takie...

Cassie po feralnej randce ma dość mężczyzn. Jednak w głębi duszy marzy o spotkaniu tego jedynego. Do tej roli niezbyt pasuje długowłosy motocyklista, Walt Arneson. Dlaczego więc przejażdżki na jego harleyu są takie ekscytujące?
Julie poślubiła swoją licealną miłość zbyt młodo i teraz zastanawia się, kiedy w jej życiu najważniejsze stały się pieluchy i cieknące krany. Niezapłacone rachunki i stale pogłębiające się kłopoty finansowe stawiają pod znakiem zapytania jej uczucie do męża.
Marty ma inny problem: jej mąż, kiedyś prawdziwy romantyk, dziś zapomniał zupełnie o urokach flirtu i zdaje się nie widzieć w tym problemu. Tym bardziej kusi ją możliwość powrotu do pierwszej miłości - chłopaka z liceum, który pamięta, jak uwodzić kobietę.
Na Beth, dotąd oddaną pracy lekarkę, zastawia pułapkę jej własne ciało. Gdy zawodzi ją powtórnie, Beth staje się trudną pacjentką. Co więcej, zataja prawdę przed przyjaciółkami.

Życie może odmienić jedna chwila… lub jedno lato. Cztery przyjaciółki wiedzą jednak, że mogą na siebie liczyć w każdych okolicznościach…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

mala5317 | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Kolejna stara pozycja literacka, którą udało mi się kupić w dość okazyjnej cenie, gdyż za niecałe 10,00 zł. Z drugiej strony nie ma co się dziwić ceny, gdyż swoją premierę miała ona w roku 2010, czyli przeszło sześć lat temu. Nie mniej kolejny raz miło spędziłam czas przy odkurzanej literaturze i zdecydowanie nie żałuję, że ją dorwałam. Co prawda musiała trochę u mnie poleżeć i poczekać w kolejce, ale w końcu się udało.

Oczywiście to typowy klasyczny romans harleqinowy, więc mniej więcej już powinnyście wiedzieć czego można się po niej spodziewać. Dla mnie miłym zaskoczeniem byli bohaterowie, a dokładniej mówiąc to bohaterki. Tu nie ma jednej pierwszoplanowej postaci a jest ich dokładnie cztery. To bliskie sobie przyjaciółki od serca. Każda z nich inna, każda borykająca się ze swoim własnym problemem ale trzymające się razem jak rodzina. Każda może liczyć na pomoc którejkolwiek z nich. Oddane sobie bez granicznie.

Pierwsza z nich Cassie która pragnie spotkać tego jedynego,...

Sabinka | 2012-05-06
Przeczytana: 05 maja 2012

Robyn Carr kojarzy mi się głównie z przyjemnymi pobytami w Virgin River. Autorka tak wspaniale pisze, że chce się wracać do miejsc i postaci, które opisuje. Wspaniale tam być i czytać o nowych losach mieszkańców Virgin River. Myślałam, że "Letnie przesilenie" zabierze mnie do znanego i bardzo przeze mnie lubianego miasteczka. Nic mylniejszego...
Ta powieść jest inna, odrębna i wprowadza nas do życia czterech przyjaciółek...
Generalnie najbardziej ujęło mnie to, że bohaterowie książki nie są jakoś bardzo wyidealizowani, raczej normalni, ale przede wszystkim zwyczajni, z problemami dnia codziennego.

"Letnie przesilenie" od samego początku ujmuje okładką. Ciepłą, zachęcającą do tego, by po nią sięgnąć. Grafik - pan Robert Dąbrowski tworzy niesamowity klimat, który potrafi oddać za pomocą ilustracji. Ma niesamowity dar, gust, ale przede wszystkim smak! Już od jakiegoś czasu obserwuje jego okładki i co raz to bardziej jestem pod wrażeniem jego pracy.

Okładka jednak to nie wszystko,...

goslava | 2011-12-21

Są dwa typy książek (no dobra, jest ich więcej, ale skupmy się na tych dwóch), które zawsze będą mnie wzruszać i chwytać za serce, choćby nie wiem, jak bardzo były kiczowate i banalne. Po pierwsze - książki o zwierzętach, ale oczywiście fabularne, nie - przyrodnicze. Po drugie - książki o przyjaźni. "Letnie przesilenie" należy do tego drugiego typu i już po opisie z okładki czułam, że zatracę się w tych trywialnych historiach bez reszty...

Cassie, Julie, Marty i Beth to cztery przyjaciółki, które zbliżają się do magicznej trzydziestki. Każda z nich jest na innym etapie życia, w innej sytuacji sercowej, finansowej, zawodowej. Nie zamierzam streszczać fabuły, bo choć książkę czyta się świetnie, to nie o treść samą w sobie tu chodzi. Może to kogoś zadziwi, ale ja dzięki tej książce dowiedziałam się wiele o własnym życiu, podejściu do życia, błędach, które ciągle popełniam.

Bohaterki stworzone przez Robyn Carr uświadomiły mi, że nie ma sensu zazdrościć drugiemu człowiekowi lepszej...

Lekka ,letnia opowieść o sile kobiecej przyjaźni i o miłości.Bardzo fajna,życiowa ,poruszająca problemy typowe dla nas kobiet.Warto przeczytać .Polecam.

Paula | 2011-09-29
Przeczytana: 26 września 2011

Książka lekka, miła i przyjemna z gatunku kobiecej literatury. Bohaterki mają bardzo "codzienne" problemy. Ciekawie napisana, więc warto sięgnąć po nią w leniwy wieczór.
Jedno co mi się nasuwa to myśl, że autorka bardzo fajnie pokaząła że nie ocenia się książki po okładce, a nie każdy zawsze jest tą osobą, którą nam się wydaje że jest... No i nie warto szukać na siłę, szczęście i tak nasz znajdzie w pisanym nam momencie. polecam na zimowe wieczory - dla rozywki

Bettina | 2013-01-30

Książka jest dobra pokazuje losy czterech kobiet, które muszą dać sobie rade ale zawsze mogą liczyć na swoją przyjaźń na dobre i na złe. Nigdy nic nie wiadomo co może kogoś spotkać.

Judithczyta | 2014-05-04

Do przeczytania zachęciła mnie okładka. Okładka nie zawiodła. Książka lekka, przyjemnie się czyta.

kolinka | 2013-12-29

Idealna na wyjazd,wolne popołudnie.Szybko i przyjemnie się ją czyta ale zmusza do przemyśleń.

beataj | 2012-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Sympatyczne czytadło z wiadomo jakim zakończeniem ;-)

laomi | 2013-08-14

Przyjemna, ciekawe zakończenie. Polecam :)