Żywot człowieka uzbrojonego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13323-6
Piasecki, biografia
Camillos

Pod chmurami naszej granicy z Sowietami uprawiał przemyt. Przemyt przemytem, ale przedtem był też agentem ekspozytury II Oddziału i z jej polecenia chyba nie raz narażał życie po tamtej stronie. To mu zresztą to życie uratowało i, wskutek interwencji pewnych sfer wojskowych, zmieniło karę śmierci na ciężkie więzienie. Piasecki był naprawdę człowiekiem odważnym. Nie jest blagą, co pisze. ...

Piasecki był naprawdę człowiekiem odważnym. Nie jest blagą, co pisze.
Józef Mackiewicz

źródło opisu: okładka