Trzynastolatki 2

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Cykl: Trzynastolatki (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Best M&S

AMY. Lubi drogie ciuchy, swoje snobistyczne przyjaciółki i... brata Alex, Matta. CARRIE. Nie lubi sportu i swojej "doskonałej" mamy. Jest wkurzona, gdy Jordan daje się złapać na lep jednej z Amiszonek. ALEX. Nie znosi matematyki i dziewczyńskich strojów. JORDAN. Uwielbia koszykówkę, jest w tym naprawdę swietny! Gorzej radzi sibie z mięśniakami z drużyny... MEL. Lubi czytać horrory. Nie cierpi, gdy Amy się wywyższa i źle traktuje ludzi.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2006

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=trzynasto...»

Jolantino | 2011-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

2. część "Trzynastolatków", tym razem pokazujaca skutki i przyczyny wtykania nosa w nieswoje sprawy, jak łatwo zranić przyjaciela, ale mimo to- siła przyjaźni da sobie rade ze wszystkimi przeciwnościami losu.

Lunatyczka | 2011-10-31
Przeczytana: 30 października 2011

Druga część serii niewiele różni się od pierwszej nowe przygody , problemy paczki przyjaciół , nie zachwyciła mnie ta książka na pewno jest lepsza od pierwszej części

Kornelia | 2010-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2010
Coffie | 2010-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2010

Patrząc na okładkę myślałam, że ta książka będzie fajna. Jedna dziewczyna jest gotką, druga, bez obrazy, lalusią, jeszcze inna zwykłą dziewczyną...
Czytając opisy bohaterów miałam sprzeczne myśli z myślami o bohaterach z okładki.
Książka podzielona jest na trzy części: Carrie; Alex, Carrie i Jordan. Miałam nadzieję, że ta pierwsza część będzie ciekawa. Jednak się myliłam. Przez ponad 100 stron działa się tylko jedna rzecz: matka Carrie i matka Mel poznały się na jakimś klubie ogrodniczym. Obie postanawiają zaprzyjaźniźć swoje córki ze sobą. I co się okazuje? Że one są wroginami. Przez resztę tej części próbują wybić własnym rodzicielkom ten pomysł z głowy, chociaż dobrze im się rozmawiało i przyjemnie spędziły czas, kiedy to Mel przyszła do Carrie. Dopiero pod koniec książki matka Mel oświadcza, że już nigdy nie pozwoli, aby Carrie się z nią spotykała. I koniec tej części.
Następna zaczęła się rysunkiem Alex. Patrząc na ten nieszczęsny widok dziewczyny w dziurawych spodniach,...

Rosalia | 2014-12-25

Druga książka z serii "Trzynastolatki" pozornie nie różni się niczym od pierwszej. Znów witamy całkiem sympatycznych bohaterów w naiwnych, sztucznych dekoracjach, gdzie przeżywają swoje niewinne perypetie.
Plusem tego tomu jest możliwość poczytania historii oczami jednej z tych "złych" bohaterek i pokazaniu jej od lepszej strony. Minusem za to zmęczenie materiału: druga z rzędu książka, która tak naprawdę nie mówi o niczym.

Biblioteka Szkolna | 2013-09-29

„Trzynastolatki 2” to kolejny tom opowieści Kate Andrews o Alex, Sky, Carrie, Samie i Jordanie. Tym razem rok szkolny już trwa i znów obfituje w przygody.

Jak to jest, kiedy mama wybiera nam znajomych? Carrie właśnie się o tym przekonała… Jej mama za wszelką cenę pragnie, aby zaprzyjaźniła się z Mel, jedną z trzech Amiszonek. Obie są tym faktem „zachwycone”. Jak sobie z tym poradzą?

Jordan od dziecka uwielbia koszykówkę, jednak wcześniej nie chciał być w drużynie, aby nie porównywano go do braci. Teraz, kiedy jego bracia są już w liceum, ma pełne pole do popisu, ale jego pobyt w drużynie koszykarskiej nie potrwa długo…

Jednak największe wrażenie wywarły na mnie przeżycia Alex, dlatego myślę, że każdy powinien się o nich przekonać sam! ;)

Moim zdaniem warto najpierw przeczytać pierwszą część, aby poznać bohaterów „Trzynastolatek”. Książka bardzo mi się podoba i cieszę się, że mogę czytać dalsze tomy tej ciekawej serii.

Michalina

madziak1610 | 2012-05-05

Łatwa, lekka i przyjemna dla osoby w wieku tak jak w tytule 13lat.
Przeczytałam trzy części jej, ale powiem szczerze nie urzekły mnie.

Karolina | 2011-01-14

Bardzo mi się podobała. Mam nadzieję ze przeczytam jeszcze dalsze przygody bohaterów tej książki. Polecam!

| 2011-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Książkę czyta się miło i szybko. Są trzy fajne historie. Każda zawiera jakiś morał. Polecam.

Karlaila | 2012-12-26

Gorsza od poprzedniej, nic szczególnego, ale też nie jest ona tragiczna ;)