Trzynastolatki 4

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Cykl: Trzynastolatki (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
You're fab, Rachel. Nice one, Tara. Fight it, Alex

JORDAN. Nie lubi, kiedy mama szykuje mu do szkoły góry jedzenia, zupelnie jakby był mięśniakiem, jak jego starsi bracia. Lubi rysować karykatury, w zasadzie nie rozstaje się ze swoim szkicownikiem. SKY. Nie lubi, kiedy Rachel naśladuje jej oryginalny styl oraz gdy jej przyjaciele nie potrafią się ze sobą dogadać. Uwielbia zakupy, choć zwykle nie ma na nie kasy. Mistrzyni wyprzedaży! RACHEL....

RACHEL. Uwielbia filmy Monty Pythona, lubi przedmioty ścisłe oraz... Sky. Nie akceptuje siebie.

TARA. Lubi być elegancka i dorosła. Drażnią ją dzicinni przyjaciele Carrie. Definitywnie chce zapomnieć o naiwnych czasach, kiedy co rusz robiła komuś głupie kawały. Ale czy na pewno?

MATT. Lubi koszykówkę, swoje liceum, a nawet swą młodszą siostrę, Alex. Lubi swoje miejsce na ziemi - Taylor Haven. Nie znosi Los Angeles!

Rosalia | 2014-12-25

Czwarta część "Trzynastolatek" trafiła w moje ręce kilka lat po poprzednich. Zapewne dlatego, gdy ją przeczytałam, poczułam podwójne rozczarowanie. Nie tylko same wątki były dla mnie ograne i nudne, ale również styl wydawał mi się bardziej wymęczony, niedopracowany... Z całej książki bije zmęczenie materiału, jak gdyby autorka chciała nadal pisać, ale nie miała już pomysłów, jak ubarwić życie postaci.

Biblioteka Szkolna | 2013-09-29

W trzeciej części „Trzynastolatek” Kate Andrews najwięcej przygód spotyka Mel, Sky i Amy. Jednak wciąż możemy przeczytać pełne wyobraźni, kąśliwe odzywki Carrie lub zabawne teksty Alex.

Ku mojemu zdziwieniu, Mel Eng, jedna z trzech Amiszonek, postanawia się im przeciwstawić. Wbrew woli Amy, rezygnuje z udziału w szkolnych wyborach i udaje się na przesłuchanie do szkolnego musicalu. Jest to próba dla ich przyjaźni… W szczególności, że wynik wyborów wcale nie zadawala Amiszonek.

Nie tylko w gronie Amy pojawiają się spięcia. Wśród piątki przyjaciół: Alex, Carrie, Sky, Sama i Jordana pojawia się ktoś nowy. Kumple nie do końca sobie z tym radzą, ale w końcu wybrną i z tej sytuacji… a do przekonana się o tym, jak działa samorząd szkolny w gimnazjum Roberta Lowella zachęcam każdego zainteresowanego!

Seria „Trzynastolatki” wciąż mnie zaskakuje. Chciałabym kiedyś pogratulować autorce tak wielu doskonałych pomysłów. Z chęcią czytam każdą część i za każdym razem dowiaduję się czegoś...

Rasia | 2013-07-12
Przeczytana: 05 czerwca 2008

Powiem szczerze, że niesamowicie dobrze wspominam z dzieciństwa książki z tej serii. Nie przeczytałam niestety tomu drugiego, bo nie miałam do niego dostępu, ale wszystkie przygody były napisane z pomysłem. Podobało mi się też, że każda nowa przygoda była pisana z perspektywy innego bohatera. Ksiązka w sposób ciekawy przedstawia życie trzynastolatków, myślę, że chwilami podobne do życia normalnej nastolatki, a chwilami całkiem zwariowane i pełne humoru. Polecam tą książkę.

dinda | 2010-06-02

Fantastyczne sa pozostale czesci wiec mam nadzieje ze ta bedzie takze.

Kasia | 2013-03-30

Książka fantastyczna. To ona zmobilizowała mnie do czytania . Świetne przygody bohaterów, ale myślę że może ją przeczytać każdy, nie zależnie od tego, ile ma lat. Polecam! Poszukuje właśnie innych części, bo na razie tylko tą znalazłam
w bibliotece!

madziak1610 | 2012-05-05

Łatwa, lekka i przyjemna dla osoby w wieku tak jak w tytule 13lat.
Przeczytałam trzy części jej, ale powiem szczerze nie urzekły mnie.

ligretto | 2011-07-19

Poprzednie części zachwyciły mnie, więc może dlatego ta tak bardzo mnie zawiodła...

Asxa | 2017-11-16
Przeczytana: 2013 rok