Trzynastolatki 3

Okładka książki Trzynastolatki 3 Kate Andrews
Okładka książki Trzynastolatki 3
Kate Andrews Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Trzynastolatki (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Trzynastolatki (tom 3)
What M&S R4?
Jaguar
2007-01-01
2007-01-01
Małgorzata Żbikowska
Kate Andrew literatura młodzieżowa przyjaźń liceum

O ile pamiętam, gdy wiele lat temu czytałam "Trzynastolatki", ta część wydała mi się najlepsza ze wszystkich - wówczas przeczytanych - trzech. Być może tym, co wywindowało w górę moją opinię, była historia Sama i wyborów do samorządu. W przeciwieństwie do historyjek kręcących się jedynie wokół "X jest przyjacielem Y, ale za pięć minut już nie", tutaj dostajemy jakiś ciekawszy i całkiem fajnie rozwinięty motyw.

„Trzynastolatki 2” to kolejny tom opowieści Kate Andrews o Alex, Sky, Carrie, Samie i Jordanie. Tym razem rok szkolny już trwa i znów obfituje w przygody.

Jak to jest, kiedy mama wybiera nam znajomych? Carrie właśnie się o tym przekonała… Jej mama za wszelką cenę pragnie, aby zaprzyjaźniła się z Mel, jedną z trzech Amiszonek. Obie są tym faktem „zachwycone”. Jak sobie z tym poradzą?

Jordan od dziecka uwielbia koszykówkę, jednak wcześniej nie chciał być w drużynie, aby nie porównywano go do braci. Teraz, kiedy jego bracia są już w liceum, ma pełne pole do popisu, ale jego pobyt w drużynie koszykarskiej nie potrwa długo…

Jednak największe wrażenie wywarły na mnie przeżycia Alex, dlatego myślę, że każdy powinien się o nich przekonać sam! ;)

Moim zdaniem warto najpierw przeczytać pierwszą część, aby poznać bohaterów „Trzynastolatek”. Książka bardzo mi się podoba i cieszę się, że mogę czytać dalsze tomy tej ciekawej serii.

Michalina

Powiem szczerze, że niesamowicie dobrze wspominam z dzieciństwa książki z tej serii. Nie przeczytałam niestety tomu drugiego, bo nie miałam do niego dostępu, ale wszystkie przygody były napisane z pomysłem. Podobało mi się też, że każda nowa przygoda była pisana z perspektywy innego bohatera. Ksiązka w sposób ciekawy przedstawia życie trzynastolatków, myślę, że chwilami podobne do życia normalnej nastolatki, a chwilami całkiem zwariowane i pełne humoru. Momentami również denerwuje, czyli zapewnia odpowiedni nastrój, dokładnie tak jak powinno być, gdy napotykamy swojego wroga. Polecam tą książkę.

Łatwa, lekka i przyjemna dla osoby w wieku tak jak w tytule 13lat.
Przeczytałam trzy części jej, ale powiem szczerze nie urzekły mnie.

Łatwa, lekka i przyjemna dla osoby w wieku tak jak w tytule 13lat.
Przeczytałam trzy części jej, ale powiem szczerze nie urzekły mnie.

Trzecia część serii , wydaje mi się że najlepsza część , wszystko lepiej i szybciej się czytało , może być .

Fajne, ciekawe nawet, śmieszne.Nie była to zapewne książka mojego życia, ale na jakiś czas umiliła mi życie. ; ))

Ciekawy pomysł na napisanie. Podział na role. Takie coś mi się podoba :)

Ciekawy pomysł na napisanie. Podział na role. Takie coś mi się podoba :)

• Dzieciństwo
  • Literatura młodzieżowa