Ludojad

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzwie SF". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Ogre
83-7082-648-2
simak, sf, s-f, fantastyka

Siedem opowiadań Clifforda D. Simaka z lat 1955-1978
Tytułowe opowiadanie, "Ludojad", jest historią z odległej planety, gdzie żyją rośliny obdarzone świadomością. Ziemian najbardziej interesują grające drzewa, których muzyka działa na nich jak narkotyk. Agenci Galaktycznej Kompanii Handlowej usiłują przejąć prawa do nowo skomponowanej symfonii, ale pojawiają się nieoczekiwane komplikacje...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://allegro.pl/clifford-d-simak-ludojad-i1439723669.html

Fasoletti | 2015-07-30
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 29 lipca 2015

Dawno nie czytałem tak wyrównanego zbioru opowiadań. Każdy tekst jest świetnie napisany, lekkim, przyjemnym piórem, bez zbędnych udziwnień. Świetna warstwa fabularna, niebanalne pomysły, sympatyczni bohaterowie - to wszystko, plus nierzadko zaskakujące zakończenie i masa zwrotów akcji - zapewnia doskonałą rozrywkę.

inox70 | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Lubię tego typu lekturę, jednak ta książka nie była dla mnie szczytem finezji. Kilka lekkich opowiadań. Dla mnie nie do końca wciągających. Owszem czyta się lekko, ale fascynacji zabrakło. Opowiadania dobre na szybkie przeczytanie w zimowe wieczory.

Pudel | 2018-03-26
Przeczytana: 28 marca 2018