Złamane serca

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Cykl: Złamane serca (tom 1)
Wydawnictwo: Wilga
The Heartbreakers
BlackBerry

Przepłakała dwadzieścia cztery godziny. Spaliła wszystkie zdjęcia i prezenty od swojego eks. Razem z przyjaciółkami wymyśliła zbiór zasad, żeby pozbierać się po rozstaniu i uwierzyć w siebie. A potem? znowu się zakochała! Pierwsze miłości, pierwsze rozstania, pierwsze złamane serca? Trzy złamane serca Chłopak Sydney niespodziewanie z nią zrywa i kończy ich dwuletni związek. Raven nie może...

Pierwsze miłości, pierwsze rozstania, pierwsze złamane serca?

Trzy złamane serca
Chłopak Sydney niespodziewanie z nią zrywa i kończy ich dwuletni związek.
Raven nie może wybrać między Calebem a Horace?em, więc oni decydują za nią i Raven zostaje bez żadnego chłopaka.
Kelly kocha Willa. On już zaplanował walentynki, tylko że nie z nią.

Cztery przyjaciółki Gdy trzy najlepsze przyjaciółki Alexii przeżywają rozstania z chłopakami, ona postanawia pomóc im wyleczyć złamane serca.

Dwadzieścia dziewięć zasad Czy można żyć bez chłopaka? Czy można czuć się wtedy pełnowartościową osobą? Czy można pozbierać się po rozstaniu, przestrzegając zbioru prostych zasad? Wydaje się, że wszystko idzie dobrze. Dziewczyny próbują zapomnieć o swoich eks. Na nowo odkrywają łączącą je przyjaźń i wspierają się wzajemnie. Starają się znaleźć nowe pasje i uwierzyć w siebie. Tylko że co chwila któraś łamie reguły ich "Kodeksu zerwań". A do tego wszystkie przyjaciółki znowu się zakochują.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&a...(?)

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/foto.php?id=2852&nap=&co=0

Czasami lubię oderwać się od szarej codzienności, przeczytać coś lekkiego dla odprężenia, relaksu.
Ta książka jest niesamowita, po prostu cudna o czterech przyjaciółkach, pierwsze miłości, rozstania z chłopakami, zakochanie
miały złamane serca i coś przeszły w życiu.
Przyjaciółki są dla siebie wsparciem, pomagają sobie wzajemnie mogą polegać na siebie zawsze.
Mają również swoje pasje, zainteresowania.
"Złamane serca" przypominają mi " Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" to samo się tam działo co w tej książce, przeżyłam fantastyczne przygody z tymi dziewczynami, które są jak siostry papużki- nierozłączki wszędzie byle razem.
Najbardziej mi się podobał Kodeks dziewięciu zasad zerwań co ułożyły sobie, lecz w żaden sposób jego nie przestrzegały. Na końcu dziewczyny się w końcu zakochują dopada ich miłość.
Książka ciekawa, bardzo fajna, miła lektura do przeczytania i wciąga!!!

kamyk576 | 2014-04-05

Nigdy nie będę żałowała,że ją wypożyczyłam! Od dzisiaj stała się ona moją ulubioną książką... uwielbiam!! I jak najbardziej polecam. Książka o czterech przyjaciółkach, czterech złamanych sercach! POLECAM POLECAM POLECAM :)

Reading_is_sexyy | 2013-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Niesamowita książka, która strasznie mi się podobała. W każdej z dziewczyn odnalazłam cząstkę siebie i przez to bardzo się z nimi zżyłam. Najbardziej dopingowałam Sydney, która stała się moją ulubioną bohaterką. Z chęcią przeczytam inne części :) Polecam!

Magdalena | 2015-03-12
Przeczytana: 11 marca 2015

Dziewczyny ze "Złamanych serc" przypomniały mi przyjaciółki z serii "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów". I trochę też te ze "Słodkich kłamstewek" :) Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tej książki, ale jak już ją wypożyczyłam z biblioteki, to stwierdziłam, że wypada przeczytać. Nie żałuję. Pozycja była przyjemna, momentami zabawna, momentami wzruszająca. Kodeks mimo "dziecinności" też miał swój urok, bo tak naprawdę nie do końca był kodeksem. Plus za wspomnienie o My Chemical Romance i Three Days Grace (no i o serialu "Gilmore Girls", którego jeszcze nie oglądałam, ale pozytywne opinie do tego mnie zachęcają).

Selene | 2011-01-29

„Złamane serca” to debiutancka powieść amerykańskiej pisarki, Pameli Wells. Za granicą została bardzo dobrze przyjęta przez czytelniczki, które niebawem będą mogły poznać dalsze losy bohaterek, opisane w trzeciej już części cyklu.

Jeszcze kilka dni temu zastanawiałam się, czy książka nie okaże się wielkim rozczarowaniem. Nastoletnie miłości, zerwania i problemy, które w rzeczywistości są błahostkami… Miałam w rękach już wiele takich opowieści ‘na jeden wieczór’, i żadna z nich nie zrobiła na mnie większego wrażenia. W tym przypadku było jednak inaczej…

Raven, Alexia, Kelly i Sydney zawsze były jak papużki nierozłączki – dzieliły się swoimi tajemnicami, problemami. Wydawało się, że nic nie jest w stanie je rozdzielić. Wkrótce w życiu dziewczyn pojawiają się chłopcy, pierwsze randki. Więź łącząca nastolatki zaczyna stawać się coraz słabsza, nie ma już czasu na spotkania, szczere rozmowy.
Przykre rozstania z powrotem zbliżają do siebie przyjaciółki, które czują się porzucone,...

witcherrie | 2014-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Książka była niesamowita! Uwielbiam czytać takie miłosne perypetie, a w te książce są aż 4 wątki miłosne!!! A '' Kodeks zerwań'' to już w ogóle cudo! Świetnie się sprawdzał mimo, że dziewczyny wcale nie przestrzegały kodeksu skrupulatnie. Polecam wszystkim miłośniczkom historii romantycznych!

Karo | 2013-05-06
Przeczytana: 05 maja 2013

Od zawsze unikałam typowych młodzieżówek, w których główną rolę gra wątek miłosny, ponieważ niesamowicie denerwowały mnie błahe problemy nastolatek. Sięgając po "Złamane serca", byłam niemal pewna, że zanudzę się na śmierć, ale myliłam się. Dlaczego? O tym zaraz.

Kelly, Sydney, Raven i Alexia są już od kilku lat najlepszymi przyjaciółkami, jednak od czasu, gdy ich w życiu pojawili się chłopcy, a z nimi miłosne zawirowania, dziewczyny trochę się od siebie oddaliły. Jedynie Alexia jest singielką, Dziewczyny nie spotykają się już tak często, jak kiedyś, dopiero wtedy, gdy zostają jednego dnia porzucone przez swoich chłopaków, zauważają jak im siebie brakuje. Powołują do życia "Kodeks zerwań", który ma im pomóc pogodzić się z rozstaniami. Czy spełni on swoje zadanie?

Bardzo szybko czytało mi się o perypetiach czterech przyjaciółek, a to zapewne za sprawą lekkiego i przystępnego stylu autorki. Język książki jest młodzieżowy, dzięki czemu dialogi sprawiają wrażenie autentycznych, nawet...

Violy | 2011-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 marca 2011

Do książki tej podchodziłam dość sceptycznie. Ile razy czytaliśmy o zawodach miłosnych, przyjaźni ? Byłam pewna, że "Złamane serca" będą kolejną tkliwą książką, jakiś wiele. Nie muszę chyba opisać jak miłe było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że jest wręcz odwrotnie :)

Jednego dnia trzy przyjaciółki Sydney, Reven i Kelly zostają porzucone przez swoich chłopaków i udają się do czwartej przyjaciółki, Alexii, która zawsze była singielką. Aby już nigdy nie przeżywać syndromu złamanego serca postanawiają utworzyć Kodeks, który je przed tym uchroni. Problem jest tylko jeden. Jak przestrzegać reguł, kiedy same proszą o złamanie...?

W swoim życiu każdy choć raz był zakochany i tak samo jak bohaterki naszej książki przeżywał dylematy związane z tym uczuciem. Najpierw należy się zastanowić co to jest miłość. To uczucie, bezinteresowność, więź, łącząca dwie osoby. W przypadku książki uczucie to zostało przedstawione w dość odmienny sposób, w zależności od bohaterki. Kelly, była ślepo...

Justilla | 2011-07-07
Przeczytana: 29 czerwca 2011

"Złamane serca" to powieść o czterech przyjaciółkach: Sydney, Raven, Kelly i Alexi. Pierwsze trzy, tego samego dnia, w piątkowy wieczór zostały porzucone przez swoich chłopaków. Wszystkie jadą do Alexi - jedynej singielki w ich gronie. Dziewczyna, córka psychologów, wpada na pomysł jak pomóc przyjaciółkom - spisuje "Kodeks zerwań", czyli listę zachowań i porad jak poradzić sobie po rozstaniu. Kodeks działa czasem lepiej, czasem gorzej, ale pomaga dziewczynom. Wspólnie radzą sobie i nawet dzięki tym rozstaniom ponownie zbliżają się do siebie, spędzają ze sobą więcej czasu i odkrywają nowe pasje.

Choć jedyną osobą w tej książce, z którą mogę się utożsamić to Alexia, bo tak jak ona jestem singielką, to książka bardzo mi się podobała. Jednak myślę, że każda czytelniczka odnajdzie w bohaterkach cząstkę siebie. Każda z dziewczyn jest inna, ma inny charakter, problemy i inny kłopot ze swoim eks-chłopakiem. I każda radzi sobie z tym na swój własny, nie zawsze najlepszy, sposób. Książka...

Irena | 2011-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Każdy czasem potrzebuję chwili relaksu z tzw lekką książką. Czasem muszę przeczytać taką luźną książkę. Ja właśnie tego potrzebowałam i otrzymałam w postaci Złamanych serc. Typowo młodzieżowa książka, a jednak z przesłaniem.

Bohaterkami są cztery przyjaciółki (Raven, Alexia, Kelly i Sydney), które od paru lat są jak te papużki nierozłączki, Jednak gdy dziewczyny zaczynają mieć chłopaków zaczyna im brakować czasu dla przyjaciółek. Nie ma już wspólnych spotkań, rozmów… Jednak do czasu. Niestety w wiązkach coś się psuje i dzięki temu przyjaciółki znowu zbliżają się do siebie. Powstaje „Kodeks zerwań” dzięki któremu przyjaciółki mają poczuć się lepiej, uwierzyć w siebie na nowo, a nawet odnaleźć się. Czy kodeks spełnił swoją powinność i czy dziewczyny będą szczęśliwe? O tym przekonajcie się już sami.

Cóż mogę napisać. Czyta się ją szybko i miło spędza przy niej czas. Czytając Złamane serca przypominały mi się czasy gdy sama byłam nastolatką i uśmiechałam się nieznacznie gdy...