Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Power". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
No Excuses!: The Power of Self-Discipline
978-83-246-2852-0
poradniki
Vilka

Pomyśl o swoim celu w życiu. Czy chciałbyś zarabiać dwa razy więcej? Spłacić kredyt? A może schudnąć? Zapewne nie tylko tego pragniesz, ale nawet wiesz, co musisz zrobić, żeby to osiągnąć. I planujesz to zrobić… kiedyś. Jednak zanim się do tego faktycznie weźmiesz, dochodzisz do wniosku, że należy Ci się krótki wypad w wyimaginowane miejsce, zwane wyspą Kiedyś. Natomiast pierwsza zasada...

Natomiast pierwsza zasada sukcesu jest bardzo prosta: wydostań się z wyspy! Przestań szukać wymówek! Zrób to, co masz zrobić, albo tego nie rób, ale przestań się tłumaczyć. Nie używaj już swojego wspaniałego umysłu do wymyślania zawiłych wykrętów i usprawiedliwień. Zrób coś. Cokolwiek. No już! Powtarzaj sobie: "To, co się stanie, zależy ode mnie!".
Niniejsza książka pokaże Ci, jak — krok po kroku — stać się nadzwyczajną osobą, zdolną do nadzwyczajnych dokonań. Samodyscyplina jest czynnikiem, dzięki któremu można wydostać się z wyspy. Stanowi ona klucz do wspaniałego życia, bez którego nie sposób osiągnąć żadnego trwałego sukcesu. Każdy z dwudziestu jeden rozdziałów podaje metody i praktyczne ćwiczenia zwiększania samodyscypliny w wybranej sferze Twojego życia:
prywatnej – uświadomi Ci, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swój sukces, i pokaże, iż wytrwałość naprawdę przynosi efekty;
biznesowej i finansowej – staniesz się lepszym przywódcą i menedżerem, będziesz lepiej zarabiać, poprawisz organizację czasu i umiejętność rozwiązywania problemów;
szczęścia życiowego – staniesz się szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej wysportowany.

źródło opisu: http://onepress.pl

źródło okładki: http://onepress.pl

Przeczytana: 14 lipca 2013

Rewelacyjna, motywująca książka naprawdę odmieniła moje życie :) Trzeba się tylko do niej dostosować i wracać gdy nadchodzą chwile słabości. POLECAM !!

Habla | 2014-10-14
Na półkach: Psyche, Przeczytane

Z założenia nie lubię książek poradnikowych typu "Jak zostać szczęśliwym w 5 dni" i po takie nie sięgam. Lecz w związku z tym, że cierpię na postępującą prokrastynację i przeczytałam w jakimś magazynie krótki, ciekawy wywiad z Brianem Tracy, postanowiłam zapoznać się z jego książką na temat, który mnie szalenie interesuje, czyli samodyscyplina.
Już po kilku stronach lektury znalazłam zdanie : "Absolutnie nie możesz czuć gniewu i niezadowolenia z powodu nieszczęśliwych doświadczeń lub sytuacji z przeszłości". I to ma być pozytywna książka o samorozwoju?! Ktoś ma mi mówić co ja mam czuć?!
Książka pana Tracy jest poradnikiem o tym jak zostać robotem, wyłączyć uczucia, przestać być sobą, zacząć myśleć schematowo i jednotorowo, którego szczytem marzeń jest praca szczurka w korporacji.
Nie dla ludzi szanujących się i zdrowo myślących.

Monika | 2012-06-19

świetna książka , sprawiłą ze awansowałam :)

Klaudia K | 2013-05-12

Polecam ją każdemu. Przypomina o tym ,że każdy człowiek jest w stanie osiągnąć to co chce!

kinkiet | 2014-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik
Przeczytana: 24 maja 2014

Zdecydowanie wolę "Zjedz tę żabę". Była krótsza, bardziej rzeczowa i bez nonsensów. Tu, autor poszedł w kierunku ilości, a nie jakości. Jak na mój gust wiele wątków nie na temat zwłaszcza z III działu Samodyscyplina i dobre życie. Do perełek mądrości Tracy'ego należą: można się wyuczyć KAŻDEJ umiejętności; po zastosowaniu kilku jego rad można być najbardziej lubianą osobą (Brian opisał sytuację, w której po wykładzie przyszedł do niego słuchacz i pomimo gadania głupot nasz trener go pochwalił, by się dobrze poczuł, gdyż tak pozyskuje się sympatię. Do ćwiczeń zaś należy wyobrażanie sobie że każda napotkana osoba niedługo umrze. Sic!); & the last but not the least - przychodź do pracy o godzinę wcześniej, wychodź godzinę później i nie rób przerwy na jedzenie, bo to marnowanie czasu!!! Może jeszcze trzeba sikać do butelki w celu pozyskania cennych, dodatkowych minut, które można spożytkować na pracę? Trochę to przypomina małą czerwoną książeczkę z pewnego azjatyckiego kraju. Za co...

Paweł | 2014-01-26
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Briana Tracy'ego nie trzeba przedstawiać nikomu, kto miał jakąkolwiek stycznosć z rozwojem osobistym, bo jest on chyba najpopularniejszym autorem książek z tej dziedziny. Ja sam zacząłem zainteresowanie swoim rozwojem od przeczytania bestselleru "Zjedz tę żabę".

Samodyscyplina. Teoretycznie każdy wie, że jest ważna. Teoretycznie każdy rozumie, że bez ciężkiej pracy nie ma efektów. Teoretycznie każdy "chce" działać więcej. A w praktyce... jest jak jest. Ta lektura odnosi się właśnie do samodyscypliny - kluczowej umiejętności, bez której wszystkie inne nie są wiele warte. Bo co z tego, że ktoś poznał teorię wyznaczania celów, organizacji czasu, przywództwa czy sprzedaży, skoro brakuje czynnika, który popchnie go do działania. Dopiero w połączeniu z samodyscypliną, możemy rozwinąć się w każdej dziedzinie naszego życia. A w największym skrócie, cytując z książki: "Samodyscyplina to zdolność robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba i bez względu na to, czy się nam chcę, czy nie"...

Grey | 2014-10-05

Książka która może odmienić życie każdej osoby. Nie warto przesypiać swojego życia!

kolmanka | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Samodyscyplina. Niby każdy z nas wie jak bardzo jest ważna. Niby zdajemy sobie sprawę, że bez motywacji i samozaparcia nie osiągnie się sukcesu, no chyba, że wygramy w totka (jednak na wygraną na loterii raczej nie ma co liczyć). Niby wiemy, a jednak ciągle mamy z tym problemy. Ustalamy sobie dalekosiężne plany, obiecujemy poprawę swej motywacji "od jutra" i przyrzekamy sobie wiecznie zmianę na lepsze. Szkoda tylko, że to magiczne "jutro" nigdy nie nadchodzi lub zbyt szybko tracimy zapał i wracamy do punktu wyjścia. Oczywiście zawsze znajdziemy bardzo dobrą wymówkę - zmęczenie pogodą, stres w pracy, duża ilość zajęć w ciągu dnia, ból głowy. W sumie to wszystko może być wytłumaczeniem. I najgorsze jest to, że tłumaczymy się często przed samym sobą i jeszcze w to wierzymy.

Brian Tracy, autor książki, na własnej skórze przekonał się czym może grozić utrata motywacji i samodyscypliny. Doświadczenie życiowe sprawiło, że stał się jednym z najbardziej znanych i cenionych ekspertów w...

Meggie | 2015-01-25

Książka Briana Tracy składa się z trzech działów a one z kilku rozdziałów i wydaje mi się, że każdy dział trzeba by ocenić oddzielnie.
Pierwszy z nich dosyć mi się podobał aczkolwiek był wręcz przeładowany informacjami. Próbowałam wcielać każdą proponowaną przez autora technikę w życie, żeby nie było to jedynie puste czytaniem, ale tak naprawdę udawało mi się to przez 2, maksymalnie 3 dni, ponieważ zajęta kolejnymi nawarstwiającymi się technikami zapominałam o poprzednich i w efekcie tylko parę z nich zapadło mi w pamięć.
Drugi dział próbowałam czytać, ale po paru podejściach uświadomiłam sobie, że dla mnie -osoby nieposiadającej własnej firmy ani nawet pomysłu na jej stworzenie- informacje te są co najmniej zbędne.
Trzeci dział natomiast bardzo przypadł mi do gustu, oprócz samodyscypliny poruszył on bowiem też kwestie relacji z innymi, przyjaźni, małżeństwa, zadowolenia z siebie, szczęścia. Po wykonaniu zadań znajdujących się na końcu każdego rozdziału czułam się coraz lepiej,...

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 02 października 2013

Naprawdę dobra książka. Dużo przydatnych rzeczy, aczkolwiek nie zmusiła mnie do natychmiastowego działania.