Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Power". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
No Excuses!: The Power of Self-Discipline
978-83-246-2852-0
poradniki
Vilka

Pomyśl o swoim celu w życiu. Czy chciałbyś zarabiać dwa razy więcej? Spłacić kredyt? A może schudnąć? Zapewne nie tylko tego pragniesz, ale nawet wiesz, co musisz zrobić, żeby to osiągnąć. I planujesz to zrobić… kiedyś. Jednak zanim się do tego faktycznie weźmiesz, dochodzisz do wniosku, że należy Ci się krótki wypad w wyimaginowane miejsce, zwane wyspą Kiedyś. Natomiast pierwsza zasada...

Natomiast pierwsza zasada sukcesu jest bardzo prosta: wydostań się z wyspy! Przestań szukać wymówek! Zrób to, co masz zrobić, albo tego nie rób, ale przestań się tłumaczyć. Nie używaj już swojego wspaniałego umysłu do wymyślania zawiłych wykrętów i usprawiedliwień. Zrób coś. Cokolwiek. No już! Powtarzaj sobie: "To, co się stanie, zależy ode mnie!".
Niniejsza książka pokaże Ci, jak — krok po kroku — stać się nadzwyczajną osobą, zdolną do nadzwyczajnych dokonań. Samodyscyplina jest czynnikiem, dzięki któremu można wydostać się z wyspy. Stanowi ona klucz do wspaniałego życia, bez którego nie sposób osiągnąć żadnego trwałego sukcesu. Każdy z dwudziestu jeden rozdziałów podaje metody i praktyczne ćwiczenia zwiększania samodyscypliny w wybranej sferze Twojego życia:
prywatnej – uświadomi Ci, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swój sukces, i pokaże, iż wytrwałość naprawdę przynosi efekty;
biznesowej i finansowej – staniesz się lepszym przywódcą i menedżerem, będziesz lepiej zarabiać, poprawisz organizację czasu i umiejętność rozwiązywania problemów;
szczęścia życiowego – staniesz się szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej wysportowany.

źródło opisu: http://onepress.pl

źródło okładki: http://onepress.pl

Nie często wystawiam recenzje na tym portalu, ale ta książka zdecydowanie na to zasługuje 😉

"Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny" niesamowicie mobilizuje do podejmowania nowych działań, nowych wyzwań, do doskonalenia siebie, zdobywania nowej wiedzy i nowych umiejętności. I co ważne - nie tylko na polu zawodowym, bo znajdziemy tam również wskazówki na temat tego, jak wykorzystywać samodyscyplinę w naszym związku, wśród przyjaciół, czy będąc rodzicem. Należy przestać w końcu szukać wymówek i zrobić dokładnie to, co zaplanowaliśmy, albo tego nie robić, ale przestać się tłumaczyć.

Trzeba wyprowadzić się z wyspy "Kiedyś" i wreszcie zacząć realizować to, czego tak bardzo chcieliśmy - nowa praca, lepsze zarobki, niższa waga - to wszystko jest w naszym zasięgu, jeśli tylko odkryjemy moc samodyscypliny. Według mnie książka to prawdziwa perełka wśród publikacji tego typu.

Na pewno jeszcze nie raz do niej powrócę. Polecam wszystkim! 😉

Cezar Kolcz | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Cóż ja mogę powiedzieć o tym autorze? Czytałem już 3 książki tego Pana. Pierwszą była "Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania" która nie przypadła mi do gustu. Drugą była "Potęga osobistego uroku Jak zjednywać sobie ludzi" którą oceniłem już lepiej. Jak wypadło moje trzecie spotkanie z autorem?
Całą książkę przesłuchałem/przeczytałem i czułem się jak w rozmowie z przyjacielem, który daje mi rady jak żyć i postępować. Nie odczuwałem ilości lat które ma autor (rok urodzenia 1944), a wręcz byłem zaskoczony jego wiekiem. Odczuwałem go jako osobę 10 lat starszą (ja 1996) z dużo większym doświadczeniem w biznesie i życiu.
Czy polecam więc tą książkę? Tak, zawiera wiele różnych porad: odnośnie oszczędzania, stylu życia, stylu działania, ba nawet aktywności fizycznej i diety.
Jako dietetyk po studiach zgodzę się z autorem: biała śmierć: sól i cukier! No jedyne do czego mogę się przyczepić to zalecane przez autora poranne ćwiczenia na...

eduko7 | 2018-12-31
Przeczytana: 22 grudnia 2018

Streszczenie tego opracowania mogą stanowić następujące słowa:
„Mądrość można zdobywać samotnie, oddając się nauce i refleksji, ale charakter wyrabia się jedynie w sytuacjach codziennych, które zmuszają Cię do dokonywania wyborów między dostępnymi alternatywami i pokusami życia”.
Cóż z tego bowiem, że przeczytamy kolejną książkę Briana Tracy’ego lub inny poradnik samorozwojowy, jeśli nie podejmiemy działania? Wprawdzie możemy jak moja znajoma stwierdzić mam już podobne książki, czytam je, przez chwilę pamiętam, o czym są, ale na dłużej nie potrafię wprowadzić zmian, mam niską samoocenę..” Możemy też szukać innych wymówek, tylko po co? A może lepiej, przeczytać, uświadomić sobie nie tylko to, że jesteśmy kreatorami samych siebie, swojej ścieżki rozwojowej, ale też to na nas spoczywa odpowiedzialność za wprowadzanie zmian. Autor ukazuje samodyscyplinę i samoodpowiedzialność nie jako życiowy bagaż, przykry obowiązek, lecz jako czynniki sprzyjające samorozwojowi.

Habla | 2014-10-14
Na półkach: Przeczytane, Psyche

Z założenia nie lubię książek poradnikowych typu "Jak zostać szczęśliwym w 5 dni" i po takie nie sięgam. Lecz w związku z tym, że cierpię na postępującą prokrastynację i przeczytałam w jakimś magazynie krótki, ciekawy wywiad z Brianem Tracy, postanowiłam zapoznać się z jego książką na temat, który mnie szalenie interesuje, czyli samodyscyplina.
Już po kilku stronach lektury znalazłam zdanie : "Absolutnie nie możesz czuć gniewu i niezadowolenia z powodu nieszczęśliwych doświadczeń lub sytuacji z przeszłości". I to ma być pozytywna książka o samorozwoju?! Ktoś ma mi mówić co ja mam czuć?!
Książka pana Tracy jest poradnikiem o tym jak zostać robotem, wyłączyć uczucia, przestać być sobą, zacząć myśleć schematowo i jednotorowo, którego szczytem marzeń jest praca szczurka w korporacji.
Nie dla ludzi szanujących się i zdrowo myślących.

Przeczytana: 14 lipca 2013

Rewelacyjna, motywująca książka naprawdę odmieniła moje życie :) Trzeba się tylko do niej dostosować i wracać gdy nadchodzą chwile słabości. POLECAM !!

Monika | 2012-06-19

świetna książka , sprawiłą ze awansowałam :)

inga_dorota | 2014-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik
Przeczytana: 24 maja 2014

Zdecydowanie wolę "Zjedz tę żabę". Była krótsza, bardziej rzeczowa i bez nonsensów. Tu, autor poszedł w kierunku ilości, a nie jakości. Jak na mój gust wiele wątków nie na temat zwłaszcza z III działu Samodyscyplina i dobre życie. Do perełek mądrości Tracy'ego należą: można się wyuczyć KAŻDEJ umiejętności; po zastosowaniu kilku jego rad można być najbardziej lubianą osobą (Brian opisał sytuację, w której po wykładzie przyszedł do niego słuchacz i pomimo gadania głupot nasz trener go pochwalił, by się dobrze poczuł, gdyż tak pozyskuje się sympatię. Do ćwiczeń zaś należy wyobrażanie sobie że każda napotkana osoba niedługo umrze. Sic!); & the last but not the least - przychodź do pracy o godzinę wcześniej, wychodź godzinę później i nie rób przerwy na jedzenie, bo to marnowanie czasu!!! Może jeszcze trzeba sikać do butelki w celu pozyskania cennych, dodatkowych minut, które można spożytkować na pracę? Trochę to przypomina małą czerwoną książeczkę z pewnego azjatyckiego kraju. Za co...

Wiem z doświadczenia, że samo się nie zrobi. Jedynie można liczyć na zasadę entropii, prowadzącą do oddawania własnego życia w ręce przypadku.

Brian Tracy wie o tym doskonale i daje receptę na kierowanie własnym życiem. Wszystko co jest zawarte w tej książce dotyczy tego jak kierować własnym życiem, mimo negatywnych emocji, zmęczenia, lenistwa. Przedstawia własną sposób patrzenia na rzeczywistość, moim zdaniem bardzo trafny. Opisuje jak podejmować działanie w chwilach kryzysu mając przed oczami konsekwencje prokrastynacji i wizję tego co się traci popadając w stagnację.

Autorowi na pewno można zarzucić, że momentami patrzy za bardzo przez różowe okulary, co może podważać jego wiarygodność, lecz ogólna koncepcja książki jest wiarygodna, a sama książka zawiera wiele pomocnych informacji budujących motywacje, podnoszących poziom samokontroli i poprawiających samoregulację.

Teorie podobne do przedstawionego w tej książce sposobu życia można znaleźć w poważnych publikacjach z...

Klaudia K | 2013-05-12

Polecam ją każdemu. Przypomina o tym ,że każdy człowiek jest w stanie osiągnąć to co chce!

Paweł | 2014-01-26
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Briana Tracy'ego nie trzeba przedstawiać nikomu, kto miał jakąkolwiek stycznosć z rozwojem osobistym, bo jest on chyba najpopularniejszym autorem książek z tej dziedziny. Ja sam zacząłem zainteresowanie swoim rozwojem od przeczytania bestselleru "Zjedz tę żabę".

Samodyscyplina. Teoretycznie każdy wie, że jest ważna. Teoretycznie każdy rozumie, że bez ciężkiej pracy nie ma efektów. Teoretycznie każdy "chce" działać więcej. A w praktyce... jest jak jest. Ta lektura odnosi się właśnie do samodyscypliny - kluczowej umiejętności, bez której wszystkie inne nie są wiele warte. Bo co z tego, że ktoś poznał teorię wyznaczania celów, organizacji czasu, przywództwa czy sprzedaży, skoro brakuje czynnika, który popchnie go do działania. Dopiero w połączeniu z samodyscypliną, możemy rozwinąć się w każdej dziedzinie naszego życia. A w największym skrócie, cytując z książki: "Samodyscyplina to zdolność robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba i bez względu na to, czy się nam chcę, czy nie"...