Apetyt turysty : o doświadczaniu świata w podróży

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
9788324209460
turystyka, socjologia,
popularnonaukowa
hunter

Popularne teksty i obrazy (reklam, beletrystyki, filmów), posługując się symbolami wziętymi z obszaru turystyki współtworzą specyficzny, żywotny kulturowo język. Jak dotrzeć do tego języka? Jak zrozumieć potrzebę jego powstania? Czy to, że posługujemy się nim wpływa na sposób przeżywania naszego życia? Te właśnie kwestie kierują przedstawioną w książce refleksją.

Proudhon | 2016-10-24
Na półkach: Socjologia, Przeczytane
Przeczytana: 24 października 2016

Raczej nie jest to książka do poduszki, na niedzielne popołudnie, do obiadu albo do poczytania w kolejce do lekarza. Jak dla mnie trochę za dużo konkretów, naukowych tez i cytatów, a za mało zwykłej treści, która mogłaby w jakiś sposób "rozładować" wszystkie mądre tezy. Miałem też wrażenie, że o ile liczba przytoczonych autorów i pozycji w bibliografii jest naprawdę bardzo duża (aż trudno znaleźć stronę, na której nie ma cytatu, odwołania do filmu lub literatury) to za mało dowiedziałem się co konkretnie sądzi autorka o przedstawianym przez siebie zagadnieniu.
Ogólnie jest dosyć ciężka pozycja do czytania, ale zdecydowanie warta polecenia. Niektóre rozdziały są rewelacyjne i, przynajmniej jak dla mnie, przedstawiają zupełnie inne, świeże spojrzenie na turystykę i socjologię w ogóle. Przyznam się, że w pewnym momencie złapałem się nawet na myśleniu o tym, że czasem nie warto być do końca świadomym, być nawet odrobinę głupszym, ale za to szczęśliwszym człowiekiem przeżywającym...

Borys | 2016-10-17
Przeczytana: 12 kwietnia 2008