Fuks na torze

Tłumaczenie: Jadwiga Olędzka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Kogutem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
6 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Dark horse
8320709105
Indie, Kalkuta, zakon, powieść
literatura faktu
Reunion

Akcja powieści rozgrywa się w Indiach. Bohaterem powieści Godden jest piękny koń wyścigowy Dark Invader, zakupiony przez milionera z Kalkuty. Razem z koniem przyjeżdża do Indii jego opiekun, stary, samotny dżokej, którem Dark Invader zastępuje rodzinę i przyjaciół. Ted i Darkie, bo tak zdrobniale nzywają konia, stanowić będą odtąd nierozłączną parę, a ich sukcesy porażki i przygody dostarczą czytelnikowi miłych przeżyć. Wszystko to rozgrywa się w egzotycznej scenerii Indii, wśród najróżniejszych ludzkich typów i środowisk - od najbiedniejszych do bardzo bogatych.

źródło opisu: Iskry, 1987

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ta nad wyraz pocieszna historia może nie jest literackim arcydziełem, ale idealnie nada się na wyjazd, do czytania w tramwaju czy autobusie albo dzieciom do poduszki. Cóż więcej mogę rzec? Na pewno jest to historia ciekawa, dość oryginalna i poprawnie napisana.

Książka bardzo podobna do ksiązki zatytułowanej"Dziewczyna i Carino".Koń zostaje wyścigowcem i...przeczytaj a się przekonasz!Polecam!
zielonooka0901

pawel334 | 2014-08-27