Opowiadania greckie

Martinezzz

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Abee | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Opowiadania bardzo oszczędnie w formie, a jakże treściwe. Forma jak przy reportażu i jeśli czytał je Ryszard Kapuściński, to na nich mógłby się wzorować. Nie dziwi, że autorka za „Opowiadania greckie" została uhonorowana Nagrodą imienia Hemingwaya, przyznaną przez Polski Pen Club i Związek Literatów Polskich.
W scenerii międzywojennej Grecji dwoje wędrowców w nieśpiesznym tempie przemierza swoją trasę. Miłość, nienawiść, śmierć, życie, bieda, bogactwo - uniwersalne prawdy i egzotyczne zwyczaje - 2 do 4 kartek na opowiadanie, ale aż gęsto tam od emocji. Jest nad czym podumać. Ja polecam.

Jantarka | 2016-07-30
cichydom | 2016-07-17