ちょびっツ
chobits, persocon, komputer, manga
komiksy
Ewelina

Chii, wracając z pracy, zostaje porwana. Hideki z jednej strony nie ma pojęcia gdzie jej szukać, z drugiej - zaczyna odczuwać różnicę między ludźmi i komputerami. Porwanie Chii i zaduma Hidekiego - w historii tej dwójki pojawiają się nowe zawirowania...

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2003

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2013-03-28

Poszukiwania Chii trwają. W międzyczasie Hideki poznaje opowieść Uedy o jego małżeństwie z komputerem. Ale co z tym ma wspólnego Yumi?
Tymczasem porywacz bada zdolnosci Chii. Popełnia tym jednak poważny błą i jej moc znów się przebudza...

Kolejny tom to kolejne pytania i kolejne odpowiedzi. Nadal nie wiemy kto i czemu (choć lepiej poznajemy jego intencje) przesyła maile, ale odkrywamy wreszcie kto jest autorem "Bezludnego miasta" a takze wielu faktów z przeszłości wszystkich niemal bohaterów. Czyli jak dotychczas, wspaniale i porywająco!

książek: 1949
Aiwlys | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Jak ja lubię Hidekiego. Naprawdę poczciwy z niego gość. Tomy tej serii mają w sobie to coś, że bardzo ciężko się od nich oderwać. Zwłaszcza, że coraz bliżej rozwiązania tajemnicy Chi.

Kosz_z_Książkami | 2017-11-27

Historia o tym, że prawdziwe szczęście można znaleźć… na śmietniku. Chobits, jedna z najbardziej rozpoznawalnych mang grupy CLAMP, rozważająca zagadnienie, czy sztuczna inteligencja potrafi kochać, mimo upływu czasu wciąż jest warta, żeby po nią sięgnąć.

Hideki Motosuwa przenosi się ze wsi do Tokio, aby chodzić do szkoły przygotowawczej na studia. W tak dużym mieście czuje się obco, zwłaszcza, że jest zbyt biedny by pozwolić sobie na to co mają wszyscy inni dookoła – nowoczesne komputery. W tej historii przybierają one humanoidalne kształty i noszą nazwę perseconów. Ich możliwości natomiast przypominają… nowoczesne smartfony. Ku jego zaskoczeniu znajduje jeden… na śmietniku! Komputer ma wygląd ślicznej, nastoletniej dziewczyny, Hideki więc nie do końca wierząc swojemu szczęściu zabiera ją do domu. Tam w końcu udaje mu się ją uruchomić. Tak poznajemy Chii.

Poza parą głównych bohaterów czeka nas plejada także innych postaci, które również wiele wnoszą do historii m.in. koleżanka...

Lady Tiania | 2012-06-17

Kupiłam przypadkiem. 5 i 6 część - obłędne!

Alice_Angeline | 2014-01-15

trzyma w napięciu ;)