Czarodziejka z Księżyca t. 1

Tłumaczenie: Eligia Bańkowska
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishoujo Senshi Sailor Moon
komiksy
Judith

Nie będzie żadnym nadużyciem tandetnie brzmiące stwierdzenie, że "od tego się wszystko u nas zaczęło". Wprawdzie przed "Czarodziejką z księżyca" pojawiały się już w polskiej telewizji anime, jednak to właśnie ta seria zainicjowała prawdziwy mangowy boom Polsce. Fanów, którzy dzięki Sailorkom złapali bakcyla mangi, nazywa się do dziś "pokoleniem moonies". Niedługo po emisji serialu w telewizji pojawił się w naszych księgarniach jego komiksowy pierwowzór. Pewnego dnia świat niejakiej Usagi Tsukino staje na głowie. Okazuje się bowiem, że za pomocą pióra, które otrzymała od gadającej kotki Luny, zmienić się może w Sailor Moon - obrończynię prawości w marynarskim mundurku! Po co, zapytacie? Ano po to, żeby powstrzymać demoniczną Królową Beryl i jej podwładnych, pragnących odnaleźć pewien tajemniczy kryształ. Usagi sama zapewne nic by przeciw nim nie zdziałała, szczęśliwie jednak w sukurs przychodzą jej kolejne towarzyszki, a czasem również tajemniczy, zamaskowany Tuxedo... Seria, o której mówi się, że dorasta wraz z czytelnikiem. Dotyczy to zarówno kreski, jak i historii, która z opowieści o dziewczynie z magicznymi mocami zmienia się w całkiem poważną, romantyczną, fantastyczną sagę. Do dziś wielu fanom łezka się w oku kręci, gdy zobaczą gdzieś dziewczę w marynarskim mundurku... Czy warto przeczytać? Warto - choćby po to, żeby osobiście się przekonać, o co tyle szumu. Choć, można przypuszczać, że dla wielu nie będzie to jedyny powód, by sięgać po kolejne tomy.

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Magdalena | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Wow!
Taki powrót do dzieciństwa. To była moja ulubiona bajka. Tak bardzo ją kochałam i po x razy oglądałam xD.
Manga trochę się różni od anime. I jak dla mnie jest lepsza. Taka zwarta i w ogóle. I oczywiste fakty są brane poprawnie jako oczywiste, a nie jak w anime.
A jestem ciekawa, co dalej! <3 ;*
Gorąco polecam ! ! ! <3

Kuku | 2016-02-29
Przeczytana: luty 2016

Pomysł fajny, ale anime go lepiej przedstawiła. W mandze nie orientowałam się w walkach i niektóre rzeczy zostały przyśpieszone.

Joanna | 2015-12-19
Na półkach: Przeczytane, Sentymentalnie

Jestem pokoleniem Sailor Moon. Gdyby nie ona, nie byłabym taka, jaka jestem. Byłam fanką do tego stopnia, że w wakacje wstawałam o 7:00, żeby w telewizji oglądać powtórki odcinków. Dziadek pukał się w głowę, babcia przynosiła mi śniadanie do łóżka, a rodzice zabrali na Zlot Fanów Czarodziejki z Księżyca do Warszawy. Koleżanki kipiały z zazdrości, a ja z dumy, że mam takich świetnych rodziców (biedny tata musiał cały dzień jeździć z moim młodszym bratem metrem, żeby zapewnić mu jakąś rozrywkę). Nigdy tego nie zapomnę.

sailorPLUTO | 2015-11-30

Uwielbiam rysunki Naoko!

WisemantheWise | 2015-10-31

Brakuje mi słów do opisania jaką rolę w rozwoju moich zainteresowań odegrała manga i anime Sailor Moon. Od niej właśnie wszystko zaczęło się na poważnie i trwa już wieeeele lat. Tak też szacunek i uwielbienie dla Wojowniczek w mundurkach będę zawsze podkreślał najwyższymi ocenami.

log10 | 2015-07-21

Pamiętam jak po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów zastanawiałam się "dlaczego?". Przyznaje, że na początku przygody Czarodziejki mogą się wydać wielu osobą po prostu żałosne bądź głupie, jednak akcja się rozkręca z biegiem czasu. Pojawiają się coraz dłuższe dialogi, pojedynki z przeciwnikami poczynają wymagać więcej zaangażowania ze strony bohaterów, których jest pełno, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, więc każdy na pewno znajdzie sobie tą ulubioną postać.
Na chwilę obecną jest to jedna z moich ulubionych serii a w posiadaniu mam wszystkie osiemnaście tomów :) Szczerze polecam i jak mówię, niech nikt się nie zniechęca po pierwszych częściach, bo naprawdę warto!

Twilight88 | 2015-07-10
Przeczytana: kwiecień 2015

Nie należę niestety już do pokolenia kiedy leciała w telewizji, ale obejrzałam całe 200 odcinków w internecie. Teraz oglądam nową serię zrobioną dokładnie na podstawie mangi.
A mangę usiałam kupić przez internet ale jestem niej bardzo zadowolona :)

Wkp | 2014-11-24
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 23 listopada 2014

Bunny Cukino to nastolatka jakich wiele. Ale pewnego dnia poznaje gadającego kota Lunę i staje się Czarodziejką z Księżyca. Od teraz musi walczyć ze złem...

Legendarna manga, która dała początek legendarnemu anime. Kto mógłby się opierać przed poznaniem tej historii? Kto? Ja w końcu za sprawą mej ukochanej dziewczyny naprawiam błąd nieznania tej opowieści w wersji mangowej i... jestem zachwycony.

Świetna akcja, humor, kreska, klimat i dużo poważniejszy niż w "Sailor V" nastrój. Plus sporo wzruszeń, emocji i miłości.

Polecam!

jessyxx | 2014-09-06
Przeczytana: 01 września 2014

Myślałam że to nie będzie dla mnie ale odkąd leci ta nowa seria czarodziejek nie mogłam się powstrzymać i zakupiłam i na prawdę było warto
bo to co leciało w tv jak byłam łebkiem to nic w porównaniu do tego co dzieje się w mandze
POLECAM wszystkim otaku :)

annakb_88 | 2014-08-12

Kiedy Czarodziejka leciała w telewizji miałam ok 10 lat.W związku z nowymi odcinkami anime, postanowiłam w końcu kupić wszystkie tomy Czarodziejki i zagłębić się w lekturze :) Nie rozczarowałam się. Powróciły moje wspomnienia z dzieciństwa i od nowa zakochałam się w tej postaci. Polecam wszystkim tym, którzy nadal wierzą w magię, miłość i sprawiedliwość. A jeśli coś się komuś nie podoba ukażę Was w imieniu Księżyca :)