Angel Sanctuary - 1

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Angel Sanctuary (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Tenshi Kinryōku
komiksy
phy_

Setsuna Mudo, z pozoru zwykły chłopak, skrywa mroczną tajemnicę - swoją rodzoną siostrę, Sarę od lat darzy miłością bynajmniej nie braterską. Pewnego dnia Setsuna dowiaduje się, że jest kolejnym wcieleniem duszy Alexiel, upadłej anielicy, która podczas wielkiej wojny na niebie i ziemi sprzeciwiła się Bogu, za co została zapieczętowana w anielskim krysztale. Tymczasem tajemniczy wysłannik niebios wprowadza w życie projekt "Angel Sanctuary", prowadzący do zmartwychwstania brata bliźniaka Alexiel - Rociela.

Cry, demon pragnący przebudzenia Alexiel, Kira - starszy przyjaciel, któy wydaje się jednak coś ukrywać. Potężne anioły pragnące wykorzystać sytuację na ziemi dla własnych celów... Jak w tym chaosie odnajdzie się Setsuna? Czy magia Rociela zniszczy jego miłość do Sary?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2007

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

lacerta | 2014-06-04
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Interesująca odskocznia od tradycyjnej książki. Ciekawa, chociaż poplątana fabuła. Wiele interesujących postaci i piękna kreska. Spodobał mi się typ humoru zawarty tutaj.

Mes | 2013-08-12

Wrodzony sceptycyzm sprawił,że po wysłuchaniu rekomendacji koleżanki, postanowiłam ostrożnie podchodzić do Aniołków. Wyobrażenie autorki i jej przekonania, wynikające z faktu, że bądź co bądź jest częścią innej kultury; początkowo były mi solą w oku - przywykłam do innej konwencji aniołów i demonów.
Jednak lektura pierwszych 30 stron kompletnie namieszała w moich poglądach i cieszę się,że tak się stało.

Angel Sanctuary porusza wiele kontrowersyjnych tematów, ale robi to z niespodziewanym, jak na mangę, wdziękiem.
To pełna humoru i akcji opowieść, w której nie zabraknie potu, krwi i łez - niekoniecznie tych wypłakanych przez bohaterów.

Dodatkowo kreska także czaruje - postaci są charakterystyczne,kreacje doskonale odzwierciedlają ich osobowości, a ja dalej mam problemy z wybraniem najpiękniejszej/ego z tej plejady.

Osoby narzekające na cenę chciałabym uświadomić - w polskim wydaniu jeden tom odpowiada dwóm z wydania japońskiego, co widać po grubości tomiku. Jak na taką objętość, cena około 30 złotych to śmiech.

LoLolaLolita | 2013-08-22

Ukochana manga! Kreska jest po prostu zabójcza, fabuła oszałamiająco bogata. Wady? Zero!

Karolina | 2011-08-23

jak każda manga specyficzna- trzeba lubić podobne klimaty, pogmatwane bardziej niż "moda na sukces" :P miejscami zabawne, plus za bardzo ładną kreskę i rysunki

moonlitsugar | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Oj nie da się ukryć, patologia kwitnie bujnym kwieciem.

Nippoki | 2012-05-07

Zdecydowanie moja ulubiona manga. Świetna fabuła(chociaż trochę pomieszana,ale jak się przeczyta drugi raz to już jest okej),bohaterowie i piękna kreska Yuki Kaori. Jak dla mnie cena jest odpowiednia ponieważ, 2 tomy zostały połączone w 1 :) a wątpię by 1 tom kosztował 15zł gdyby nie były łączone.

Pandemonium267 | 2013-03-19
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Świetny początek , boska kreska - dużo ''dymków'' z wypowiedziami, ciekawie zapowiadająca się akcja.

Audrey Danteska | 2010-12-29
Przeczytana: 20 maja 2010

wciągająca manga! chociaż droga troszku ;c

| 2010-10-22
Na półkach: Przeczytane, Na półce