Croquis

彩繪麻豆兒
manga, komedia, romans, shounen-ai
komiksy
Agnieszka

Nagi Sasahara pracuje dorywczo jako model w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie poznaje Kajiego – przystojnego rysownika, który rzuca mu wieloznaczne spojrzenie. Gubiący się w domysłach Nagi nawet nie zauważa, kiedy zakochuje się w swoim nowym znajomym. Traci jednak nadzieję na wzajemność, bowiem odkrywa, że Nagi dorabia w nocnym klubie przebrany za kobietę. Mimo początkowych zabawnych...

Mimo początkowych zabawnych nieporozumień, ich związek w końcu rozkwita. Jednak po czterech miesiącach bycia razem nadal ograniczają się tylko do niewinnych pocałunków. Okazuje się, że Kaji również skrywa pewną tajemnicę...

źródło opisu: http://studiojg.pl/

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Anezka | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Chyba pierwszy raz się spotkałam z sytuacją, gdzie historia poboczna jest lepsza od głównej.
Manga ta, to zbiór opowiadań jednej autorki, niektóre ze sobą powiązane niektóre nie. Pikanterii nie ma.

Imari | 2012-02-26
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 16 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chociaż zdecydowanie odbiega to od powszechnie rozumianego Yaoi (bynajmniej w moim odczuciu), to jednak manga jest pierwszorzędna. Dokładne rysunki, komiczne i wzruszające sceny. Zwłaszcza historia o spadających gwiazdach powala czytelnika na kolana. Chociaż "Pierwsza Miłość" wywiera niemałe wrażenie. Fanów gatunku serdecznie zachęcam.

MismeHellawes | 2011-03-22
Przeczytana: marzec 2011

Słodka, urocza, ładnie narysowana historyjka, idealna dla wszytkich fanek shounen-ai ;)

maks | 2013-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Tomik zawiera trzyrozdziałową opowieść o miłości między modelem-transwestytą a rysownikiem-gejem. Ponadto jest jeszcze dwurozdziałowa opowieść o niespełnionej pierwszej miłości oraz one-shot o gwiazdach. Słowem, bardzo ciekawy tomik.

Manga kupiona właściwie bez zastanowienia. Chciałam po prostu mieć coś interesującego, nowego, a także niedługiego i z odrobiną (czy tylko odrobiną?) słodyczy. A że odkryłam w sobie namiętność do historii tego typu, nie mogłam odpuścić sobie tego tomiku.

Zwykle wydaje mi się, że mangi shounen-ai/yaoi mają strasznie-makabryczną (może trochę przesadzam...) kreskę, ale ten tomik mile mnie zaskoczył. Choć obrazek z okładki nie przypadł mi za bardzo do gustu, to kolorowy rysunek w środku jak i same postaci robią miłe wrażenie. Bohaterowie wyglądają jak na postaci z tego typu mang - to znaczy są dość patykowaci, ale na szczęście nie razi to tak bardzo.

Urzekły mnie same osobowości przedstawionych postaci, jak i fabuła. Mam nadzieję, że więcej tego typu...

książek: 1918
dehira | 2014-08-26

Cukierkowa opowieść o chłopczyku zakochującym się w innym chłopaku. Manga była ok, nawet mnie nie wkurzała (nie należę do fanek gatunku), ale bohater który nie ma poczucia własnej tożsamości ani wartości nie jest w stanie wzbudzić we mnie głębszych pozytywnych uczuć. Manga zainteresowała mnie tak naprawdę dopiero pod koniec - kiedy doszłam do dodatkowych opowiadań. Jedno z nich - "moja pierwsza miłość" podobało mi się bardziej niż cała reszta, nakarmiłam nim moją żądzę dramy i pragnienie nieszczęśliwych miłości, ehehe. Nad drugim opowiadaniem nie warto się wg mnie zatrzymywać.

Ogólnie - na plus - ładna okładka, biały papier, ciekawy pomysł z onomatopejami (pozostawione oryginalne i tuż obok małą czcionką polskie tłumaczenie), miłe czytadełko na chwilkę.
Na minus - niektóre wypowiedzi w chmurkach mają cienie. Raz do góry, raz na dół, i nie wszystkie - bez żadnego klucza. Denerwowała mnie ta niespójność.

PannaIzabela | 2013-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

W życiu obejrzałam nie jedno, nie dwa, nie dziesięć, ale znaaacznie więcej anime yaoi/shonen-ai, mang parę też mi się nawinęło, więc już chyba mało co może mnie w tej materii zaskoczyć. Bo powiedzmy sobie szczerze, po pewnym zagłębieniu się w tym gatunku brak już naprawdę bardzo oryginalnych historii...więc można skupić się bardziej na ładnie wyrysowanych bohaterach :> No i "Croquis" też jakiś bardzo oryginalny nie jest, jeśli chodzi o fabułę i postacie, ale mimo to bardzo przyjemy :) Jest to pierwsza i jedyna manga, jaką mam przyjemność posiadać w domu, więc ma dla mnie wyjątkową wartość - nikomu nie oddam :3
"Moja pierwsza miłość" spodobało mi się znacznie bardziej niż tytułowy "Croquis". To taka "pięknie smutna" opowiastka, ach, ta nieumiejętność pokazania prawdziwych uczuć, ach, ta pierwsza miłość...

| 2015-03-03
Na półkach: Przeczytane, Manga/Komiks
Przeczytana: 03 marca 2015

Nie do końca moje klimaty. Jeżeli chodzi o kategorię yaoi, wolę ostrzejsze historie – patrz: chociażby „Invoke” – tutaj mamy natomiast zestaw przesłodzonych opowiadanek. Tytułowy „Croquis” to bajeczka o rozchwianym emocjonalnie transwestycie; „Spadająca gwiazda” jest moim zdaniem o wiele za krótka, by funkcjonować jako odrębna opowieść. Największe wrażenie zrobiła na mnie „Pierwsza miłość” – uczucia bohaterów pokazano umiejętnie, zaś oni sami nie wydali się tak bezpłciowi jak w „Croquisie”.

Czy polecam? Ciężko stwierdzić. Było miło, ale tylko przez moment – twórczość pani Takanagi raczej nie pozostanie mi długo w pamięci. Gdyby moja przyjaciółka nie miała tej mangi w swojej domowej biblioteczce, pewnie nigdy bym po nią nie sięgnęła.

aquaori | 2012-12-31
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: czerwiec 2012

Słodkie shounen-ai. :3 Była to moja pierwsza taka manga, a że już wcześniej bardzo interesowałam się związkami męsko-męskimi miło było przeczytać coś takiego w wersji rysunkowej. Przyjemna dla oka, historia również zabawna i urocza. Bohaterowie fajnie stworzeni. Żałuję jedynie, że nie posiadam jej na własność, bo chętnie bym jeszcze do niej wróciła. ;-)

vicodinowa | 2012-10-18
Przeczytana: 18 października 2012

Niewielki zbiór- słodki jak karmel, ale w istocie przesympatyczny! Całkiem niezła kreska, urocza fabuła- warto przeczytać :)

xhimikox | 2016-11-13
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 11 listopada 2016

Muszę przyznać, że nie miałam oporów pod względem przeczytania mangi, przeczytałam ją za jednym zamachem. Nie podoba mi się w niej to, że jeden tomik mangi zawiera trzy historie. Kiedy czytałam pierwszą historie wciągnęłam się w nią i takie "o już się skończyła", nie lubię także w jaki sposób przebiegała akcja, była moim zdaniem za szybka. Wszystkie opowiadania przedstawione w mandze nie są jakieś bardzo oryginalne, choć muszę przyznać, że jeśli chodzi o pierwszą opowieść, pierwszy raz czytałam coś w tej tematyce.
Manga przeciętna, delikatna.
Mimo tego, że nie jest jakaś wybitna polecam do sięgnięcia po nią.