Hellsing t.2

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hellsing
komiksy
louve

Wybuchowa historia współczesnych łowców wampirów broniących śmiertelnych przed hordami ghuli i wampirów wszelkiej maści!
Kolejne tragiczne wydarzenia zaciskają pętlę na szyi szefowej Organizacji Hellsing... Wszystko sugeruje zorganizowaną akcję wymierzoną bezpośrednio w Organizację... a pośrednio w Rząd.
Czy Integra rozegra tę partię właściwie?

źródło opisu: JPF, 2004

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Rebel | 2019-01-28
Przeczytana: 17 października 2018

O wszystkich 10 tomach Hellsinga można napisać to sam, gdyż to jedna długa historia. Manga dobra dla osób, które chcą się odstresować zanurzając w mroczną historię ale bez sięgania po typową powieść. Historia o wampirach, zombi, tajnej grupie kościelnej i spiskowej teorii na temat mrocznych czasów XX wieku z domieszką filozofii Schrödingera. Zestaw ociekający krwią, śmiercią i zwrotami akcji. Coś na potrzebę szybkiego zaspokojenia czytania i oglądania zarazem.

Książkowe_wino | 2019-01-12
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Definitywnie polecam. Dla ciekawych szczegółowo wypowiedziałam się pod tomem 1. :)

Vayar | 2016-10-20
Przeczytana: 12 października 2016

Driftersów uwielbiam, stąd też moje zainteresowanie Hellsingiem. Porządny kawał krwawej, wampirzej akcji, ale jakoś tylnej części ciała nie urywa, kolokwialnie mówiąc. Sporo zabijania, walk, broni i ghouli. Właściwie to mi się podobało, ale nie mam takiego wewnętrznego przymusu biegnięcia po kolejne tomy.

pandabetty | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Jest krew, jest broń, świetna kreska, może bez głębszej treści czy porywających dialogów, ale... co tu dużo gadać, warto, bo Allucard, broń, bo Bernadotte, broń, bo Interga, bo broń, bo Walter ;D

Kathleen3690 | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 05 maja 2013

PLUSY:
+ nieco lepsza fabuła niż w pierwszej części
+ historia
+ więcej krwi i brutalności! ;D

patusia_dorota | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2013, Manga
Przeczytana: 14 lutego 2013

Tom to bardzo dobra kontynuacja, czytało się lekko i przyjemnie, chętnie sięgnę po następną część. ;)

Z bohaterami też się juz lepiej zapoznaję ;)

Revirt - | 2012-08-30
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Grafika o niebo lepsza niż w pierwszym tomie! A i akcja zaczyna wciągać. Zdecydowanie lepiej niż na początku, zobaczymy, jak będzie później.

Krzysztof | 2011-08-17

Bardzo ciekawa manga. Polecam.

Aish | 2011-04-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po przeczytaniu drugiego tomiku 'Hellsinga' okazuje się, że walki w pierwszej części były jedynie początkiem, zalążkiem czegoś o wiele straszniejszego, poważniejszego.
W tej części wampiry i ghule zdają się wprost klonować. Przybywa ich coraz więcej , a każdy z nich jest żądny krwi.
Powód walki? Zdaje się go nie być. Zabijają ludzi, bo taka jest ich natura, nie doszukują się powodów, jakby dla ... samego zabijania?
Coraz więcej takich przypadków, coraz więcej morderstw. Ileż można ukrywać coś takiego przed ludźmi?
Ekipa z 'Hellsinga' próbuje rozwikłać ich problem, jednak kiedy przykładają się do tego bardziej odkrywają coś niesamowicie ważnego i ... intrygującego.
Bestie nie powstały w naturalnych okolicznościach, nie zostały stworzone poprzez ugryzienie i krew innego wampira.
Wyprodukowano je, bo chyba tak mogę to nazwać 'sztucznie'.. a do ich ciał wprowadzono urządzenia, które pozwalają kontrolować ich działanie.
W tej części dochodzi do dużej walki - walki dwóch wampirów...

MrKala | 2011-03-28
Przeczytana: 06 lutego 2011

Szkoda, że nie nakręcili do końca serii